Ero sivun ”Satahanka” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(tyngäksi; satahangat) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Suomen [[ | Suomen [[meripartiolainen|meripartiolaisten]] leirit ovat nimeltään '''Satahankoja'''. | ||
==Satahangat== | == Satahangat == | ||
{| | |||
|'''Vuosi'''||'''Nro''' ||'''Paikka''' ||'''Leirinjohtaja''' | |||
|- | |||
|[[1955]] ||I ||Parainen, Musfinnö ||Rafael 'Raffu' Helanko | |||
|- | |||
|[[1962]] ||II ||Helsinki, Itä-Villinki ||Lauri 'Lapa' Winter | |||
|- | |||
|[[1968]] ||III ||Rymättylä, Pähkinäinen ||Heikki 'Jäski' Jääskeläinen | |||
|- | |||
|[[1973]] ||IV ||Ahvenanmaa, Föglö, Bänö-ö ||Aarno 'Imppa' Stauffer | |||
|- | |||
|[[1978]] ||V ||Saimaa, Kyläniemi ||Matti Valtonen | |||
|- | |||
|[[1982]] ||VI ||Parainen, Öjn-saari ||Antero 'Hakle' Hagelberg | |||
|- | |||
|[[1987]] ||VII ||Rauma, Pihlus ||Pentti 'Pena' Ajanko | |||
|- | |||
|[[1992]] ||VIII ||Saimaa, Kerimäki, Paasivesi ||Jouni Koistinen | |||
|- | |||
|[[1998]] ||[http://www.lilja.partio.fi/satahanka98/ IX]||Ahvenanmaa, Bomarsund ||Kari 'Puni' Kiesiläinen | |||
|- | |||
|[[2002]] ||[http://www.lilja.partio.fi/satahanka2002/ X]||Hanko, Syndalen ||Mika Runsten | |||
|- | |||
|[[2008]] ||XI ||Turunmaan saaristo || | |||
|} | |||
{{tynkä/Tapahtumat}} | {{tynkä/Tapahtumat}} | ||
[[Luokka:Meripartioleirit]] | |||
[[Luokka: |
Versio 12. huhtikuuta 2006 kello 18.03
Suomen meripartiolaisten leirit ovat nimeltään Satahankoja.
Satahangat
Vuosi | Nro | Paikka | Leirinjohtaja |
1955 | I | Parainen, Musfinnö | Rafael 'Raffu' Helanko |
1962 | II | Helsinki, Itä-Villinki | Lauri 'Lapa' Winter |
1968 | III | Rymättylä, Pähkinäinen | Heikki 'Jäski' Jääskeläinen |
1973 | IV | Ahvenanmaa, Föglö, Bänö-ö | Aarno 'Imppa' Stauffer |
1978 | V | Saimaa, Kyläniemi | Matti Valtonen |
1982 | VI | Parainen, Öjn-saari | Antero 'Hakle' Hagelberg |
1987 | VII | Rauma, Pihlus | Pentti 'Pena' Ajanko |
1992 | VIII | Saimaa, Kerimäki, Paasivesi | Jouni Koistinen |
1998 | IX | Ahvenanmaa, Bomarsund | Kari 'Puni' Kiesiläinen |
2002 | X | Hanko, Syndalen | Mika Runsten |
2008 | XI | Turunmaan saaristo |
Tämä tapahtumaan liittyvä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikiä laajentamalla artikkelia.