Ero sivun ”Satakunnan Partiolaiset/luettelo sudenpentukilpailuista” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 11: | Rivi 11: | ||
|- | |- | ||
| [[1985]] || Taikanuolen jäljillä || Rauma || ? || ? || Arja Rinkamo | | [[1985]] || Taikanuolen jäljillä || Rauma || ? || ? || Arja Rinkamo | ||
|- | |||
| [[1986]] || Mowglin matkassa || Rauma || ? || ? || ? | |||
|- | |- | ||
| [[1993]] || Hunaja-Puh || Eura ||15.5. || [[Euran Peurat]] || ? | | [[1993]] || Hunaja-Puh || Eura ||15.5. || [[Euran Peurat]] || ? |
Nykyinen versio 27. helmikuuta 2012 kello 20.37
Vuosi | Nimi | Paikka | Päivämäärä | Järjestävä(t) lpk(t) | Kilpailun johtaja |
---|---|---|---|---|---|
1977 | Kadonneet kymmenykset | Rauma | 22.5. | ? | ? |
1979 | Karvakansan vaellus | Rauma | ? | ? | ? |
1983 | Lumpeenkukka | Parkano | 21.5. | Parkanon Kipinät, Parkanon Partiopojat | ? |
1984 | Tiitiäisen Taival | Noormarkku | 15.5. | Pääskyparvi | Pentti Laakkonen |
1985 | Taikanuolen jäljillä | Rauma | ? | ? | Arja Rinkamo |
1986 | Mowglin matkassa | Rauma | ? | ? | ? |
1993 | Hunaja-Puh | Eura | 15.5. | Euran Peurat | ? |
1995 | Pikkunoidan salaisuus | ? | ? | ? | ? |
1997 | OTSO-97 | Huittinen | 17.5. | (Huittisten Eränkävijät ?) | ? |
1998 | Matka maailman ympäri | Pomarkku | 16.5. | Pomarkun Polunkävijät | ? |
1999 | Pemu-peikko pakomatkalla | Pori | 15.5. | Porin Tulitikut | ? |
2000 | Kalevalan Kankahilla | Nakkila | 13.5. | (Nakkilan Partiolaiset) | Riitta Puosi |
2001 | Revon Tulet | Jämijärvi | 12.4. | Jämijärven Miilunvartijat | ? |
2002 | Matkalla metsään | Parkano | 11.5. | Kipinäpartio | ? |
2003 | Metsän Henki | Pori | 17.5. | Käppäräpartio | ? |
2004 | Metsäretki | Ulvila | 15.5. | Ulvilan Eräpojat, Ulvilan Erätytöt, Kullaan Kuusipeurat | ? |
2005 | Kapteeni Mustaparran jäljillä | Jämijärvi | 21.5. | Jämijärven Miilunvartijat | ? |
2006 | Ammattinsa valinneet | Köyliö | 13.5. | Lallin Partio, Huittisten alueen lippukunnat | ? |
2007 | ? | Merikarvia | 12.5. | ? | ? |
2008 | Odysseuksen harharetket | Harjavalta | 17.5. | ? | ? |
Ansiomerkit | Kilpailut | Piirileirit | Tukisäätiö
Huittinen | Pohjois-Satakunta | Pori | Rauma
Pohjois-Satakunnan Partiolaiset | Porin Partiolaiset
Ahlaisten Ankkurit | Euran Peurat | Harjavallan Pirkat | Honkahukat | Huittisten Eränkävijät | Jokilaakson Ravut | Jämijärven Miilunvartijat | Kankaanpään Korpiveikot | Karimo | Karvian Majavapartio | Keikyän Korvenkävijät | Kiikan Leiripeikot | Kiikoisten Partiopojat | Kipinäpartio | Kiukaisten Metsäveikot | Kopardit | Kullaan Kuusipeurat | Käppäräpartio | Lallin Partio | Lavian Eränkävijät | Luvian Loukke | Meri-Porin Partio | Mesikäpälät | Myrskypojat | Nakkilan Partiolaiset | Narvin Pojat | Narvin Tytöt | Ouran Partiolaiset | Pomarkun Polunkävijät | Porin Nuotiopojat | Porin Tertut | Porin Tulitikut | Porin Versot | Pääskyparvi | Rauman Partiotytöt | Rauman Sinermot | Ruoripojat | Saaren Kiertäjät | Siikaisten Karhunveikot | Säkylän Partio | Tasalam Boja | Teljän Partio | Teljän Tuikkeet | Ulvilan Eräpojat | Ulvilan Erätytöt | Vampulan Varpuspartio | Vesipeikot | Väinän Vartijat