Ero sivun ”Satakunnan Partiolaiset/luettelo talvikilpailuista” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
(2 välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| style="text-align: left;" | {| style="text-align: left;" | ||
! Vuosi || Nimi || Paikka || Päivämäärä || Järjestävä(t) lpk(t) | ! Vuosi || Nimi || Paikka || Päivämäärä || Järjestävä(t) lpk(t) || Kilpailun johtaja | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1992]] || Krookan Rääki III || Merikarvia || 25.1. || [[Ouran Partiolaiset]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1993]] || Scoutmultiathlon || Ulvila || 23.1 || ? || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1997]] || Vekookset -97 || Kankaanpää || ? || [[Kankaanpään Korpiveikot]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1999]] || Kävystys -99 || Pori || 16.1. || [[Käppäräpartio]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[2000]] || Knypylä 2000 || Rauma || 22.1. || [[Karimo]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[2001]] || Dyyni 2001 || Pori || 20.1. || [[Meri-Porin Partio]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[2002]] || Helmihiihto || Harjavalta || 9.2. || [[Harjavallan Pirkat]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[2003]] || Banaania poskeen || Kankaanpää || 8.2. || ([[Kankaanpään Korpiveikot]] ?) || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[2004]] || Krookan Rääki VI || Merikarvia || 7.2. || [[Ouran Partiolaiset]] ([[Ahlaisten Ankkurit]], [[Pomarkun Polunkävijät]], [[Siikaisten Karhuveikot]]) || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[2005]] || Honkivaivors || Eura || 12.2. || [[Euran Peurat]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[2008]] || [http://www.lpk.partio.fi/sata/paapar/kurrestrofi2/ Kurrestrofi 2] || Noormarkku || 9.2. || [[Pääskyparvi]] | | [[2006]] || Vänkäri 06 || Ulvila || 11.2. || [[Kullaan Kuusipeurat]], [[Ulvilan Eräpojat]], [[Ulvilan Erätytöt]] || ? | ||
|- | |||
| [[2007]] || [http://www.kapparapartio.net/ilmoipidelly/ Ilmoi Pidelly] || Pori || 10.2. || [[Käppäräpartio]] || Anni Helkiö | |||
|- | |||
| [[2008]] || [http://www.lpk.partio.fi/sata/paapar/kurrestrofi2/ Kurrestrofi 2] || Noormarkku || 9.2. || [[Pääskyparvi]] || ? | |||
|} | |} | ||
Nykyinen versio 27. marraskuuta 2008 kello 13.19
Vuosi | Nimi | Paikka | Päivämäärä | Järjestävä(t) lpk(t) | Kilpailun johtaja |
---|---|---|---|---|---|
1992 | Krookan Rääki III | Merikarvia | 25.1. | Ouran Partiolaiset | ? |
1993 | Scoutmultiathlon | Ulvila | 23.1 | ? | ? |
1997 | Vekookset -97 | Kankaanpää | ? | Kankaanpään Korpiveikot | ? |
1999 | Kävystys -99 | Pori | 16.1. | Käppäräpartio | ? |
2000 | Knypylä 2000 | Rauma | 22.1. | Karimo | ? |
2001 | Dyyni 2001 | Pori | 20.1. | Meri-Porin Partio | ? |
2002 | Helmihiihto | Harjavalta | 9.2. | Harjavallan Pirkat | ? |
2003 | Banaania poskeen | Kankaanpää | 8.2. | (Kankaanpään Korpiveikot ?) | ? |
2004 | Krookan Rääki VI | Merikarvia | 7.2. | Ouran Partiolaiset (Ahlaisten Ankkurit, Pomarkun Polunkävijät, Siikaisten Karhuveikot) | ? |
2005 | Honkivaivors | Eura | 12.2. | Euran Peurat | ? |
2006 | Vänkäri 06 | Ulvila | 11.2. | Kullaan Kuusipeurat, Ulvilan Eräpojat, Ulvilan Erätytöt | ? |
2007 | Ilmoi Pidelly | Pori | 10.2. | Käppäräpartio | Anni Helkiö |
2008 | Kurrestrofi 2 | Noormarkku | 9.2. | Pääskyparvi | ? |
Ansiomerkit | Kilpailut | Piirileirit | Tukisäätiö
Huittinen | Pohjois-Satakunta | Pori | Rauma
Pohjois-Satakunnan Partiolaiset | Porin Partiolaiset
Ahlaisten Ankkurit | Euran Peurat | Harjavallan Pirkat | Honkahukat | Huittisten Eränkävijät | Jokilaakson Ravut | Jämijärven Miilunvartijat | Kankaanpään Korpiveikot | Karimo | Karvian Majavapartio | Keikyän Korvenkävijät | Kiikan Leiripeikot | Kiikoisten Partiopojat | Kipinäpartio | Kiukaisten Metsäveikot | Kopardit | Kullaan Kuusipeurat | Käppäräpartio | Lallin Partio | Lavian Eränkävijät | Luvian Loukke | Meri-Porin Partio | Mesikäpälät | Myrskypojat | Nakkilan Partiolaiset | Narvin Pojat | Narvin Tytöt | Ouran Partiolaiset | Pomarkun Polunkävijät | Porin Nuotiopojat | Porin Tertut | Porin Tulitikut | Porin Versot | Pääskyparvi | Rauman Partiotytöt | Rauman Sinermot | Ruoripojat | Saaren Kiertäjät | Siikaisten Karhunveikot | Säkylän Partio | Tasalam Boja | Teljän Partio | Teljän Tuikkeet | Ulvilan Eräpojat | Ulvilan Erätytöt | Vampulan Varpuspartio | Vesipeikot | Väinän Vartijat