Ero sivun ”Sjöscoutkåren Sailors” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ale (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
Ale (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | ||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Sjöscoutkåren Sailors''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Perustiedot | |||
|- | |||
| Perustettu: || [[1956]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || runsaat sata | |||
|- | |||
| Lyhenne: || Sailors | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Itä-Helsinki | |||
|- | |||
| Kieli: || ruotsi | |||
|- | |||
| [[Partiopiiri]]: || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
| [[Aluejärjestö]]: || [[Helsingfors och Östra Nylands Scouter]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Kolo]]: || Mögeli, Stugberget 2 | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || Lyan, Hertonäs Gård | |||
|- | |||
| [[Vene]]: || S/Y Nattnordan | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivi]]: || sininen, valkoinen reunus | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || lippukunnan oma college-paita | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivimerkki]]: || | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Lippu]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.sailors.fi | |||
|} |
Versio 18. huhtikuuta 2007 kello 19.56
Sjöscoutkåren Sailors | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1956 |
Jäsenmäärä: | runsaat sata |
Lyhenne: | Sailors |
Alue | |
Toiminta-alue: | Itä-Helsinki |
Kieli: | ruotsi |
Partiopiiri: | Finlands Svenska Scouter |
Aluejärjestö: | Helsingfors och Östra Nylands Scouter |
Toimipaikat | |
Kolo: | Mögeli, Stugberget 2 |
Kämppä: | Lyan, Hertonäs Gård |
Vene: | S/Y Nattnordan |
Tunnukset | |
Huivi: | sininen, valkoinen reunus |
Partiopaita: | lippukunnan oma college-paita |
Huivimerkki: | |
Lippu: | |
Kotisivut | |
http://www.sailors.fi |