Ero sivun ”Sjöscoutkåren Sailors/Nattnordan” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ale (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
Ale (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 23: | Rivi 23: | ||
| valign="top" | Uppouma: || 5 t | | valign="top" | Uppouma: || 5 t | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | | | valign="top" | Mootori: || 29 hv | ||
|- | |||
| valign="top" | Makuupaikkoja: || 8-11 | |||
|- | |- | ||
| valign="top" | Makuupaikkoja: || 8-11 | | valign="top" | Makuupaikkoja: || 8-11 |
Versio 11. toukokuuta 2007 kello 15.37
S/Y Nattnordan | |
Perustiedot | |
Omistaja: | Sjöscoutkåren Sailors |
Runko: | Wasa 360 |
Suunnitelija: | Leif Ängermark |
Rakentaja: | Wasa Marin |
Vesillelasku: | 1981 |
Pituus: | 11.11 m |
Leveys: | 3.2 m |
Syväys: | 2.1 m |
Uppouma: | 5 t |
Mootori: | 29 hv |
Makuupaikkoja: | 8-11 |
Makuupaikkoja: | 8-11 |
S/Y Nattnordan on Sjöscoutkåren Sailors:in koulutusalus