Ero sivun ”Tammerfors Spejare” versioiden välillä
p (typo) |
VP (keskustelu | muokkaukset) (malline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {{lippukunta | ||
|nimi=Tammerfors Spejare | |||
| | |virallinen= | ||
| | |tyyppi= | ||
| | |perustettu=1928 | ||
| | |perustettu_pvm= | ||
| | |lakkautettu= | ||
| | |jäsenmäärä=47 | ||
| | |lyhenne=TfS | ||
| | |sisarlippukunta= | ||
|veljeslippukunta= | |||
| | |toiminta-alue=Tampere | ||
| | |kotikunta=Tampere | ||
|piiri=Hämeen Partiolaiset | |||
| | |alue= | ||
| | |aluejärjestö=Tampereen Partiolaiset | ||
| | |ryhmittymä= | ||
| | |taustayhteisö= | ||
| | |kolo= | ||
| | |kämppä= | ||
| | |leirialue= | ||
| | |varasto= | ||
| | |vene= | ||
| | |paitakuvaus=Sininen | ||
| | |huivikuvaus=Sininen | ||
| | |huivikuva= | ||
| | |tunnuksenNimi= | ||
| | |tunnuskuvaus= | ||
| | |tunnuskuva= | ||
| | |lippukuvaus= | ||
| | |lippukuva= | ||
| | |www= | ||
|www-text= | |||
|lippukuntalehti= | |||
| | }} | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
Tampereella toimiva ruotsinkielinen lippukunta | Tampereella toimiva ruotsinkielinen lippukunta | ||
Rivi 54: | Rivi 45: | ||
{{TP:n lippukunnat}} | {{TP:n lippukunnat}} | ||
{{FiSSc:n lippukunnat}} | {{FiSSc:n lippukunnat}} | ||
{{Hämeen Partiolaiset}} | |||
[[Luokka:Lippukunnat]] | [[Luokka:Lippukunnat]] | ||
[[Luokka:Hämeen Partiolaiset]] | [[Luokka:Hämeen Partiolaiset]] | ||
[[Luokka:Tampereen Partiolaiset]] | [[Luokka:Tampereen Partiolaiset]] |
Versio 18. marraskuuta 2007 kello 14.50
Tammerfors Spejare | |
---|---|
Perustiedot | |
Perustettu: | 1928 |
Jäsenmäärä: | 47 henkilöä |
Lyhenne: | TfS |
Toiminta-alue | |
Toiminta-alue: | Tampere |
Kotikunta: | Tampere |
Aluejärjestö: | Tampereen Partiolaiset |
Partiopiiri: | Hämeen Partiolaiset |
Tunnukset | |
Huivi | |
Sininen | |
Partiopaita | |
Sininen |
Tampereella toimiva ruotsinkielinen lippukunta
Historia
Lippukunnanjohtajat
Håkan Saxén
Aitolahden Hirvi-Veikot | Aitopartio | Harjun Veikot | Harjusiskot | Hervannan Hukat | Härmälän Haukat | Härmälän Ilvestytöt | Kalevan Karhut | Kalevan Suuntatytöt | Kaukapartio | Lentävän Samoojat | Messukylän Metsäpojat | Messukylän Metsätytöt | Niihaman Saukot | Näsijärven Kipinät | Näsin Tytöt | Tammerfors Spejare | Tammero | Tampereen Eräpojat | Tampereen Kotkat | Tampereen Lokit | Tampereen Metsänkävijät | Tampereen Suuntaveljet | Tampereen Versot | Teiska-Partio | Tesoman Sinisiskot | Tervaksentekijät | Viinikan Siniset
Ansiomerkit | Lehti | Piirileirit
Helsingfors och Östra Nyland | Västra Nyland | Åland och Sydvästra Finland | Österbotten
Helsingfors Svenska Scouter | Ålands Scoutdistrikt
Dalsbruk Sjöscouter | Finströms Sjöscouter | Flickscoutkåren Korsfararflickorna | Flickscoutkåren Åbo Vildar | Frikyrkoscoutkåren Stigfinnarna | Grankulla Scoutkår | Hangö Scoutkår | Helsingfors KFUK/M Scouter | Helsingfors Scoutkår Spanarna | Houtskärs Scouter | Ingå Scouter | IOGT Balders Scouter | Jakobstads Flickscouter | Jakobstads Fribyggare | Jakobstads Sjöscouter | Karis Flickorna | Karis Gossarna | KFUM:s Scouter Kamraterna | Kimito Sjöscouter | Korsholms Spejare | Kristinestads Nybyggare | Kumlinge Sjöscouter | Kyrkslätt Scouter | Lovisa Scoutflickor | Lovisa Svenska Boyscouter | Munksnäs Flickscouter | Nedervetil Scoutkår Vägvisarna | Nordsjö Skogsriddare | Nykarleby Forsfarare | Närpes Scoutkår | Pargas Scoutkår Skärgårdsvandrarna | Pedersörenejdens Korsbärare | Scoutkåren Brobyggarna | Scoutkåren Ekenäs Skogsvandrare | Scoutkåren Fjällfiscarna | Scoutkåren Fyrbåken | Scoutkåren MuHö | Scoutkåren Munksnäs Spejarna | Scoutkåren Nybyggarna | Scoutkåren Pojkarna | Scoutkåren Spejarna | Scoutkåren Sydvästen | Scoutkåren Tre Björkar | Scoutkåren Vasa Korsfarare | Scoutkåren Åfararna | Scoutkåren Ålandsflickorna | Sjöscoutkåren Havsörnarna | Sjöscoutkåren Porkala | Sjöscoutkåren Sailors | Sjöscoutkåren Seaboys | Sjöscoutkåren Spejarna | Sjöscoutkåren Stormfågeln | Sjöscoutkåren Vikingaflickorna | Sjöscoutkåren Vikingarna | Sjöscoutorganisationen Fribytarna | Spejarna i Gamlakarleby | St. Jacobs Sjöscouter | St. Simons Sjöfararna | Södrik Stigfinnare | Tammerfors Spejare | Tempelscouterna | Wasa Fyrvaktare | Vårdkasarnas Scouter | Öja Sjöscouter | Östersundom Scouter
Ansiomerkit | Kilpailut | Lehti | Tukisäätiö
Akaa | Forssa | Hämeenlinna | Mänttä | Nokia | Orivesi | Tampere
Hämeenlinnan alueen partiolaiset | Tampereen Partiolaiset
Aitolahden Hirvi-Veikot | Aitopartio | Erä-Pirkot | Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | Harjun Pojat | Harjun Veikot | Harjusiskot | Hauhon Partiolaiset | Hervannan Hukat | Hiipan Pojat | Humppilan Ilvespojat | Hämeen Haka-Versot | Hämeenkyrön Hälläpyörät | Hämeenlinnan Metsänkävijät | Hämeenlinnan Pirteät | Hämeen Samoilijat | Härmälän Haukat | Härmälän Ilvestytöt | Ikaalisten Korpi-Kotkat | Ilvespartio | Jaakon Samoojat | Jaarlin Pojat | Janakkalan Ilvekset | Jokioisten Korvenkävijät | Juupajoen Eräpartio | Jämsän Jokipartio | Jämsän Leirisudet | Kaipolan Tiirat | Kalevan Karhut | Kalevan Suuntatytöt | Kalvolan Katajasiskot | Kalvolan Olavinpojat | Kanavan Vartijat | Karkun Samoojat | Kaskenkaatajat | Kaukapartio | Keurusseudun Partiolaiset | Kihniön Katajaiset | Kiikan Leiripeikot | Koijärven Kurjet | Kostian Kahlaajat | Kuhmalahden Lieskapartio | Kuhmoisten Eränkävijät | Kulhan Kulkijat | Kuoreveden Kotkat | Kurun Kontiot | Kyynärön Kiertäjät | Lammin Evonkävijät | Lentävän Samoojat | Liekkitytöt | Längelmäen Partiolaiset | Messukylän Metsäpojat | Messukylän Metsätytöt | Mouhijärven Metsot | Multisillan Katajat | Mäntänvuoren Partiolaiset | Niihaman Saukot | Nokian Eräveikot | Nokian Partiotytöt | Nummen Eränkävijät | Näsin Tytöt | Oriveden Eräsiskot | Oriveden Eräsissit | Otsolan Pojat ja Tytöt | Parolan Eräveikot | Pirkan-Pojat | Pirkkalan Pirkot | Pirkkalan Sotkapojat | Punkalaitumen Metsänkävijät | Roineen Tytöt | Sahalahden Sinisudet | Sata-Hämeen Vasamat | Stoolin Partiolaiset | Suodenniemen Suonkiertäjät | Sääksmäen Nuotiopojat | Tammelan Metsänkävijät | Tammero | Tampereen Eräkarhut | Tampereen Eräpojat | Tampereen Kotkat | Tampereen Lokit | Tampereen Suuntaveljet | Tampereen Versot | Teiska-Partio | Tervakosken Tervakset | Tervaksentekijät | Tesoman Sinisiskot | Toijalan Eräveikot | Torisevan Tarpojat | Tuuloksen Tulikourat | Tyrvään Metsänpojat | Urjan Varstat | Valkeakosken Korvenkävijät | Valkeakosken Venlat | Vammalan Nuotiosiskot | Wanajan Ilves | Vesilahden Valkohännät | Viialan Metsänkävijät | Viinikan Siniset | Viinikan Sinitytöt |Ylöjärven Otava | Ylöjärven Viittaveljet