Ero sivun ”Tavastin Liljat” versioiden välillä
p (Korjailin virheitä) |
(malline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| | {{lippukunta | ||
| | |tyyppi=yhteis | ||
|nimi=Tavastin Liljat | |||
|perustettu=1978 | |||
| | |perustettu_pvm= | ||
|lakkautettu= | |||
|jäsenmäärä= | |||
| | |lyhenne=TaLi | ||
| | |veljeslippukunta= | ||
| | |sisarlippukunta= | ||
| | |toiminta-alue=Turku | ||
| | |kotikunta= | ||
| | |piiri=Varsinais-Suomen Partiopiiri | ||
|alue=Kaarina | |||
| | |aluejärjestö=Kaarinan Kymmenykset | ||
| | |ryhmittymä= | ||
| | |taustayhteisö=Katariinan seurakunta | ||
| | |kolo=Varissuon kirkko | ||
|kämppä= | |||
| | |leirialue= | ||
|varasto= | |||
| | |vene= | ||
| | |paitakuvaus=Sininen | ||
| | |huivikuvaus=Sininen | ||
|huivikuva= | |||
|tunnuksenNimi= | |||
|tunnuskuvaus= | |||
| | |tunnuskuva= | ||
| | |lippukuvaus= | ||
| | |lippukuva= | ||
| | |www= | ||
| | |www-text= | ||
| | |lippukuntalehti= | ||
| | }} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
'''Tavastin Liljat''' (TaLi) on Turussa, Varissuolla toimiva [[yhteislippukunta]]. | '''Tavastin Liljat''' (TaLi) on Turussa, Varissuolla toimiva [[yhteislippukunta]]. | ||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} | ||
{{Varsinais-Suomen Partiopiirin lippukunnat}} | {{Varsinais-Suomen Partiopiirin lippukunnat}} | ||
[[Luokka:Lippukunnat]] | [[Luokka:Lippukunnat]] | ||
Versio 10. lokakuuta 2007 kello 15.25
Tavastin Liljat | |
---|---|
Perustiedot | |
Tyyppi: | yhteislippukunta |
Perustettu: | 1978 |
Lyhenne: | TaLi |
Toiminta-alue | |
Toiminta-alue: | Turku |
Alue: | Kaarina |
Aluejärjestö: | Kaarinan Kymmenykset |
Partiopiiri: | Varsinais-Suomen Partiopiiri |
Taustayhteisö: | Katariinan seurakunta |
Toimipaikat | |
Kolo: | Varissuon kirkko |
Tunnukset | |
Huivi | |
Sininen | |
Partiopaita | |
Sininen |
Tavastin Liljat (TaLi) on Turussa, Varissuolla toimiva yhteislippukunta.
Ansiomerkit | Kilpailut | Lehti | Piirileirit | Tukisäätiö
Altti | Kaakkois-Turku | Kaarina | Koillis-Turku | Leijankorpi | Lounais-Turku | Luoteis-Turku | Maarian Partioyhtymä | Pohjoiskulma | Rannikkoseutu | Salo | Saviseutu
Ahertajat | Alastaron Jyväset | Auran Eräkurjet | Auran Tytöt | Auran Tähti Pojat | Hakkistytöt | Halikon Siniset | Henrikin Tapulitytöt | Hirvensalon Eräpojat | Ilpoisten Vuorenkävijät | Jokikylän Pojat | Kaarinan Korpiklaani | Kaarinan Ristiritarit | Kaarinan Sädetytöt | Kairankiertäjät | Kakskerran Kaksoispiste | Kiikalan Kelopartio | Kolkankävijät | Koroisten Ritarit | Koroisten Sarpiot | Kosken Kerkät | Kupittaan Henrikinpojat | Kustavin Merikotkat | Kuusenkävyt | Kuusiston Linnanyrjänät | Kyrön Kiurut ja Kokot | Laitilan Eräsissit | Laitilan Lumikit | Leirisiskot | Liedon Eränkävijät | Littoisten Pirtapiiat | Loimaan Nuotioloimut | Loimaan Saviset | Lokalahden Erälokit | Louhen Tytöt | Lähteen Tytöt ja Pojat | Lätynkääntäjät | Maarian Kämmekät | Maarian Tähkät | Marjatat | Marttilan Martit | Maskun Hemmingin Pojat | Maskun Hemmingin Tyttäret | Mellilän Menninkäiset | Merenkävijät | Merimaskun Reimarit | Mietoisten Kolopuutintit | Mikaelin Sinikellot | Mikon Pojat | Mustavuoren Sissit | Muurlan Muurahaiset | Mynämäen Maahiset | Naantalin Siniset | Nousiaisten Henrikin lippukunta | Nuotiotytöt | Paraisten Merikotkat | Partio-Puhurit | Perttelin Piketit | Piikkiön Tammipartio | Puhurin Pojat | Pyhän Laurin Ritarit (V-SP) | Pyhärannan Korpiankkurit | Pöytyän Pöllöt | Raision KilliNallit | RajakivenKiertäjät | Rantakaarinat | Ruskon Maunun-Partio | Rymättylän Märssyvahdit | Salon Eränkävijät | Salon Leiriveikot | Sauvojapojat | Suomusjärven Mesoliitit | Tarvan Tapiot | Tavastin Liljat | Toivon Erätytöt | Tornikotkat | Tornipääskyt | Tupshaukat | Turun Eränkävijät | Turun Meripeikot | Turun Metsänkävijät | Turun Mikaelin Siniset | Turun Partio-Sissit | Turun Sinikotkat | Turun Suuntaveljet | Turun Tähti-Tytöt | Turun Versot | Tuulihaukat | Uudenkaupungin Merihait | Vaakun Vartijat | Vahdon Korvenkävijät | Varsinais-Suomen Samoilijat | Vehmaan Lustaset | Yläneen Korpijunkkarit | Ypäjän Eränkävijät