6 220
muokkausta
(→Lippukunnan sihteerit: kunniajäsenet) |
(sihteerien palautus) |
||
Rivi 146: | Rivi 146: | ||
| 1949 - 1950 | | 1949 - 1950 | ||
| [[Aarre Pyy]] | | [[Aarre Pyy]] | ||
|} | |||
==Lippukunnan sihteerit== | |||
{|- | |||
| 2008 | |||
| Johanna "Jossu" Koponen | |||
|- | |||
| 1995 | |||
| Rinna Wallstedt | |||
|- | |||
| 1987-1988 | |||
| Kirsti Kunelius | |||
|- | |||
| 1986 | |||
| Tuula Raatikainen | |||
|- | |||
| 1979 | |||
| Juha Kinnunen | |||
|- | |||
| 1978 | |||
| Matti Valtavaara | |||
|- | |||
| 1968 - 2007 | |||
| ? | |||
|- | |||
| 1967 | |||
| [[Jaakko Granlund|Jaakko "Jakke" Granlund]] | |||
|- | |||
| 1960 - 1966 | |||
| ? | |||
|- | |||
| [[1959]] | |||
| [[Matti Kalliokoski]]. oli myöhemmin [[Koskiveikot|Koskiveikkojen]] ensimmäinen lippukunnanjohtaja. | |||
|- | |||
| [[1958]] | |||
| [[Ari Takalo]] | |||
|- | |||
| [[1956]]-[[1957|57]] | |||
| [[Yrjö Loukkola|Yrjö "Yyte" Loukkola]] | |||
|- | |||
| 1954 - 1954 | |||
| ? | |||
|- | |||
| [[1953]] | |||
| [[Uolevi Kaitera|Uolevi "Nasku" Kaitera]] | |||
|- | |||
| [[1952]] | |||
| [[Yrjö Loukkola|Yrjö "Yyte" Loukkola]] | |||
|- | |||
| [[1950]]-[[1951|51]] | |||
| [[Alpo Similä]] | |||
|- | |||
| [[1949]] | |||
| ? | |||
|} | |} | ||