Ero sivun ”Toimen Pojat/Ilves” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 9: | Rivi 9: | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | ||
|- | |- | ||
| | | Koodi: || A II 1 | ||
|- | |- | ||
| | | Kutsuhuuto: || | ||
|- | |- | ||
| Väritunnus: | pu-vi-pu | | Pillikutsu: || | ||
|- | |||
| Väritunnus: || pu-vi-pu | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Ilves on [[Toimen Pojat|Toimen Poikain]] A-kolonnan II-veljesjoukon ensimmäinen vartio. Ilvekset ovat olleet metsässä viihtyviä. | Ilves on [[Toimen Pojat|Toimen Poikain]] A-[[Kolonna|kolonnan]] II-[[Veljesjoukko|veljesjoukon]] ensimmäinen [[vartio]]. Ilvekset ovat olleet metsässä viihtyviä. | ||
==Historia== | ==Historia== |
Versio 14. maaliskuuta 2006 kello 18.34
Ilves | |
Perustiedot | |
Lippukunta: | Toimen Pojat |
Tunnukset | |
Koodi: | A II 1 |
Kutsuhuuto: | |
Pillikutsu: | |
Väritunnus: | pu-vi-pu |
Ilves on Toimen Poikain A-kolonnan II-veljesjoukon ensimmäinen vartio. Ilvekset ovat olleet metsässä viihtyviä.
Historia
Vartio A II 1 on aikoinaan myös tunnettu nimellä Vasikat
Huuto
- Elvis Levis
- Ilves Lives!
Vartionjohtajat
- Andrej Sonkin
- Teemu 'Army' Hakala
- Antti 'Kontti' Kontiainen
- Jan 'Romu' Ruusuvuori
- Sampsa 'Samu' Heilala
- Olli 'Hillo' Anttonen
- Viljami 'Vilzu' Anttonen
- Alex 'Ale' Hakala