227
muokkausta
pEi muokkausyhteenvetoa |
(#294 ja #295 parin vuoden takaa jääneet päivittämättä) |
||
(67 välissä olevaa versiota 13 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Ansioituneet [[Toimen Pojat]] voidaan valita partiotasavallan kansalaisiksi. | Ansioituneet [[Toimen Pojat]] voidaan valita partiotasavallan kansalaisiksi. | ||
== Toimen Poikain partiotasavallan kansalaiset 1911- | ==Toimen Poikain partiotasavallan kansalaiset 1911-== | ||
{| | {| | ||
|'''Numero'''||'''Vuosi'''||'''Nimi'''||'''Lisätietoja''' | |||
|- | |- | ||
| 1 || 1911 || Kurt Stenius || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 1 || [[1911]] || [[Kurt Stenius]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 2 || 1911 || Alexander Boldt || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 2 || [[1911]] || [[Alexander Boldt]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 3 || 1911 || Wilfrid Brotherus || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 3 || [[1911]] || [[Wilfrid Brotherus]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 4 || 1911 || Harry Brotherus || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 4 || [[1911]] || [[Harry Brotherus]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 5 || 1911 || Sven Donner || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 5 || [[1911]] || [[Sven Donner]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 6 || 1911 || Paavo Susitaival (Sivén) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 6 || [[1911]] || [[Paavo Susitaival]] (Sivén) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 7 || 1911 || Urho Salovaara || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 7 || [[1911]] || [[Urho Salovaara]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 8 || 1912 || Valdemar Sundqvist || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 8 || [[1912]] || Valdemar Sundqvist || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 9 || 1912 || Reijo Malmström (Martiala) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 9 || [[1912]] || Reijo Malmström (Martiala) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 10 || 1912 || Hans Sivén || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 10 || [[1912]] || [[Hans Siven|Hans Sivén]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 11 || 1912 || Valter Nyberg || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 11 || [[1912]] || Valter Nyberg || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 12 || 1913 || Eino Bygglin (Keriö) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 12 || [[1913]] || Eino Bygglin (Keriö) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 13 || 1913 || Lauri Blomqvist || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 13 || [[1913]] || Lauri Blomqvist || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 14 || 1913 || David Orola (Åberg) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 14 || [[1913]] || David Orola (Åberg) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 15 || 1913 || Arthur Corner || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 15 || [[1913]] || Arthur Corner || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 16 || 1914 || Aarne Valtonen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 16 || [[1914]] || Aarne Valtonen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 17 || 1914 || Tapio Voionmaa || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 17 || [[1914]] || Tapio Voionmaa || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 18 || 1914 || Ilmari Hiitonen (Hidén) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 18 || [[1914]] || Ilmari Hiitonen (Hidén) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 19 || 1914 || Ilmari Voionmaa || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 19 || [[1914]] || Ilmari Voionmaa || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 20 || 1916 || Börje Petterson || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 20 || [[1916]] || Börje Petterson || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 21 || 1917 || Olof Sundström || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 21 || [[1917]] || Olof Sundström || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 22 || 1917 || Rafael Boldt || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 22 || [[1917]] || Rafael Boldt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 23 || 1917 || Taavi Heino || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 23 || [[1917]] || Taavi Heino || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 24 || 1917 || Arvi Kivenheimo || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 24 || [[1917]] || Arvi Kivenheimo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 25 || 1917 || Tryggve Boldt || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 25 || [[1917]] || Tryggve Boldt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 26 || 1917 || Jarl Schneidler || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 26 || [[1917]] || Jarl Schneidler || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 27 || 1917 || Sigvard Lindholm || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 27 || [[1917]] || Sigvard Lindholm || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 28 || 1918 || Urho Heino || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 28 || [[1918]] || Urho Heino || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 29 || 1918 || Martti Lyyski || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 29 || [[1918]] || Martti Lyyski || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 30 || 1918 || Antti Aho || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 30 || [[1918]] || Antti Aho || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 31 || 1918 || K Kuoppamäki || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 31 || [[1918]] || K Kuoppamäki || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 32 || 1918 || Usko Rinne || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 32 || [[1918]] || Usko Rinne || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 33 || 1918 || Heikki Waris (Warén) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 33 || [[1918]] || Heikki Waris (Warén) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 34 || 1918 || Hannes Reenpää (Renqvist) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 34 || [[1918]] || Hannes Reenpää (Renqvist) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 35 || 1918 || Birger Antson || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 35 || [[1918]] || Birger Antson || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 36 || 1918 || Allan Lindberg || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 36 || [[1918]] || Allan Lindberg || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 37 || 1918 || Gunnar Ahlstedt || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 37 || [[1918]] || Gunnar Ahlstedt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 38 || 1918 || Göran Långström || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 38 || [[1918]] || Göran Långström || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 39 || 1919 || Erik Cronvall || | | 39 || [[1919]] || Erik Cronvall || | ||
|- | |- | ||
| 40 || 1919 || Ensio Hiitonen (Hidén) || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 40 || [[1919]] || Ensio Hiitonen (Hidén) || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 41 || 1920 || Olavi Parkkinen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 41 || [[1920]] || Olavi Parkkinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 42 || 1920 || Arthur Lindholm || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 42 || [[1920]] || Arthur Lindholm || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 43 || 1920 || Uoti Kuoppamäki || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 43 || [[1920]] || Uoti Kuoppamäki || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 44 || 1920 || Kurt Antson || | | 44 || [[1920]] || Kurt Antson || | ||
|- | |- | ||
| 45 || 1920 || Åke Antson || | | 45 || [[1920]] || Åke Antson || | ||
|- | |- | ||
| 46 || 1920 || Harald Henriksson || | | 46 || [[1920]] || Harald Henriksson || | ||
|- | |- | ||
| 47 || 1920 || Kari Lavonius || | | 47 || [[1920]] || Kari Lavonius || | ||
|- | |- | ||
| 48 || 1921 || | | 48 || [[1921]] || [[Antero Rautavaara]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 49 || 1921 || Bruno Tulander || | | 49 || [[1921]] || Bruno Tulander || | ||
|- | |- | ||
| 50 || 1921 || Reino Raussi || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 50 || [[1921]] || Reino Raussi || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 51 || 1921 || Lauri Kivi || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 51 || [[1921]] || Lauri Kivi || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 52 || 1922 || Pehr Lindholm || | | 52 || [[1922]] || Pehr Lindholm || | ||
|- | |- | ||
| 53 || 1922 || Yrjö Luntinen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 53 || [[1922]] || Yrjö Luntinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 54 || 1922 || Paavali Alivirta || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 54 || [[1922]] || Paavali Alivirta || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 55 || 1922 || Leonard Sundqvist || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 55 || [[1922]] || Leonard Sundqvist || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 56 || 1923 || Waldemar Mellén || | | 56 || [[1923]] || Waldemar Mellén || | ||
|- | |- | ||
| 57 || 1923 || Heikki Koivuniemi || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 57 || [[1923]] || Heikki Koivuniemi || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 58 || 1923 || Toivo Koskinen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 58 || [[1923]] || Toivo Koskinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 59 || 1923 || John Sumelius || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 59 || [[1923]] || John Sumelius || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 60 || 1923 || Niilo Virtamo (Wikström) || | | 60 || [[1923]] || Niilo Virtamo (Wikström) || | ||
|- | |- | ||
| 61 || 1923 || Hannu Auramo || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 61 || [[1923]] || [[Hannu Auramo]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 62 || 1923 || R Dreier || | | 62 || [[1923]] || R Dreier || | ||
|- | |- | ||
| 63 || 1923 || G af Hällström || | | 63 || [[1923]] || G af Hällström || | ||
|- | |- | ||
| 64 || 1924 || Toivo Holmberg || | | 64 || [[1924]] || Toivo Holmberg || | ||
|- | |- | ||
| 65 || 1925 || Urho Ranta || | | 65 || [[1925]] || Urho Ranta || | ||
|- | |- | ||
| 66 || 1926 || Kauko Leppälä || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 66 || [[1926]] || Kauko Leppälä || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 67 || 1927 || Jouko Huttunen || | | 67 || [[1927]] || Jouko Huttunen || | ||
|- | |- | ||
| 68 || 1927 || Teodor Aura || | | 68 || [[1927]] || Teodor Aura || | ||
|- | |- | ||
| 69 || 1927 || Erik Hakala || | | 69 || [[1927]] || Erik Hakala || | ||
|- | |- | ||
| 70 || 1927 || Ville Waris || | | 70 || [[1927]] || Ville Waris || | ||
|- | |- | ||
| 71 || 1928 || Pentti Ilmanen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 71 || [[1928]] || Pentti Ilmanen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 72 || 1928 || Olli Rissanen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 72 || [[1928]] || Olli Rissanen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 73 || 1928 || Aulis Makkonen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 73 || [[1928]] || Aulis Makkonen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 74 || 1928 || Antti (Leo) Soininen || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 74 || [[1928]] || Antti (Leo) Soininen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 75 || 1928 || Ukko Tukiainen || | | 75 || [[1928]] || Ukko Tukiainen || | ||
|- | |- | ||
| 76 || 1928 || Veikko Palosuo (Brander) || | | 76 || [[1928]] || Veikko Palosuo (Brander) || | ||
|- | |- | ||
| 77 || 1929 || Jouko Voionmaa || | | 77 || [[1929]] || Jouko Voionmaa || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 78 || 1929 || | | 78 || [[1929]] || Lassi Pitkänen || | ||
|- | |- | ||
| 79 || 1929 || Tauno Böök || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 79 || [[1929]] || Tauno Böök || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 80 || 1930 || Lauri Brander || [[Kuva: OlenMennytKotiin. | | 80 || [[1930]] || Lauri Brander || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 81 || 1930 || Eugen Reiman || | | 81 || [[1930]] || Eugen Reiman || | ||
|- | |- | ||
| 82 || 1930 || Olli Simola || | | 82 || [[1930]] || Olli Simola || | ||
|- | |- | ||
| 83 || 1930 || Visa Jääskeläinen || | | 83 || [[1930]] || Visa Jääskeläinen || | ||
|- | |- | ||
| 84 || 1930 || Matti Soininen || | | 84 || [[1930]] || Matti Soininen || | ||
|- | |- | ||
| 85 || 1930 || Juhani Laurola || | | 85 || [[1930]] || Juhani Laurola || | ||
|- | |- | ||
| 86 || 1930 || Sakari Laurola || | | 86 || [[1930]] || Sakari Laurola || | ||
|- | |- | ||
| | | 86P || [[1930]] || Robert Brotherus || (huom. pöytäkirjan mukaan valittu kansalaiseksi, mutta nimi on aiemmin jäänyt lisäämättä kansalaisluetteloon) | ||
|- | |- | ||
| | | 87 || [[1930]] || H. Rikala || | ||
|- | |- | ||
| | | 88 || [[1932]] || Jorma Puputti || | ||
|- | |- | ||
| | | 89 || [[1932]] || Tapani Sarva || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 90 || [[1933]] || A. Blomqvist || | ||
|- | |- | ||
| | | 91 || [[1933]] || Tuomas von Boehm || | ||
|- | |- | ||
| | | 92 || [[1933]] || Jussi Torppa || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 93 || [[1934]] || Ilmari Sarva || | ||
|- | |- | ||
| | | 94 || [[1934]] || Erkki Telajoki || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 95 || [[1934]] || H. Suomalainen || | ||
|- | |- | ||
| | | 96 || [[1934]] || Ilmari Vaarala || | ||
|- | |- | ||
| | | 97 || [[1934]] || Aulis Rankka || | ||
|- | |- | ||
| | | 98 || [[1935]] || Kai Blåfield || | ||
|- | |- | ||
| | | 99 || [[1935]] || Pentti "Penu" Tiivola || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 100 || [[1935]] || Armo Kaijanen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 101 || [[1935]] || Erkki Jalas || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 102 || [[1935]] || Simo Palosuo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 103 || [[1935]] || Aarne Siirala || | ||
|- | |- | ||
| | | 104 || [[1936]] || H. Snellman-Virkkunen || | ||
|- | |- | ||
| | | 105 || [[1937]] || Kai Kujanen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 106 || [[1937]] || [[Ensio Saarelma|Ensio "Enska" Saarelma]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 107 || [[1937]] || Esko Lehtinen || | ||
|- | |- | ||
| | | 108 || [[1937]] || Lorenz Blåfield || | ||
|- | |- | ||
| | | 109 || [[1939]] || E. Adamsson || | ||
|- | |- | ||
| | | 110 || [[1939]] || Matti Korpi || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 111 || [[1939]] || Eino Pohjolainen || | ||
|- | |- | ||
| | | 112 || [[1939]] || Lasse "Lusu" Lucander || | ||
|- | |- | ||
| | | 113 || [[1939]] || Kustaa "Kustu" Kotsalo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 114 || [[1939]] || Lauri "Pöpö" Pöyhönen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 115 || [[1939]] || Olli Heinivaara || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 116 || [[1940]] || Johannes "Broti" Brotherus || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 117 || [[1940]] || Ylermi Sihvo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 118 || [[1940]] || Aarne "Skindo" Pajanen || | ||
|- | |- | ||
| | | 119 || [[1940]] || Lauri Karvinen || | ||
|- | |- | ||
| | | 120 || [[1945]] || Olavi Pöyhönen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 121 || [[1945]] || Raimo "Raiski" Lehto || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 122 || [[1945]] || Juha Huhta || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 123 || [[1945]] || Jorma "Jorkki" Waronen || | ||
|- | |- | ||
| | | 124 || [[1946]] || Erkki "Poko" Porkka || | ||
|- | |- | ||
| | | 125 || [[1946]] || Pentti "Purho" Pirhonen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 126 || [[1946]] || Rolf "Role" Kristoffersson || | ||
|- | |- | ||
| | | 127 || [[1946]] || Jorma "Pikku-poko" Porkka || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 128 || [[1946]] || Paavo Mustonen || | ||
|- | |- | ||
| | | 129 || [[1946]] || Erkki Jokinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 130 || [[1946]] || Pertti "Pere" Etholén || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 131 || [[1947]] || Harry "Harri" Kindt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 132 || [[1947]] || Martti Rankka || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 133 || [[1948]] || Reino "Rike" Mäkinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 134 || [[1948]] || Vassi "Pellit" Livio || | ||
|- | |- | ||
| | | 135 || [[1948]] || Ville "Osku" Jalonen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 136 || [[1949]] || Hage "Hage" Hagerlund || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| | | 137 || [[1949]] || Raino "Raitsi" Walli || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 138 || [[1950]] || [[Pekka Malmi|Pekka "Päkä" Malmi]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 139 || [[1952]] || Jyrki "Mämi" Auramo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 140 || [[1952]] || Helge "Hege" Grönfors || | ||
|- | |- | ||
| | | 141 || [[1953]] || Matti "Närkästys" Leikola || | ||
|- | |- | ||
| | | 142 || [[1953]] || Matti "Juppa" Lähdeoja || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 143 || [[1953]] || Tapani "Tapo" Reis || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 144 || [[1954]] || [[Risto Sukapää|Risto "Suka" Sukapää]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 145 || [[1956]] || Antero "Ami" Leppälä || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 146 || [[1956]] || [[Timo Lankiala|Timo "Tinde" Lankiala]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 147 || [[1956]] || Olli "Rali" Soine || | ||
|- | |- | ||
| | | 148 || [[1957]] || Jukka "Jukkis" Brax || | ||
|- | |- | ||
| | | 149 || [[1958]] || Jorma "Eeki" Ek || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| | | 150 || [[1959]] || Tapio "Davy" Piha || | ||
|- | |- | ||
| | | 151 || [[1959]] || Antti "Snadi" Wuorenjuuri || | ||
|- | |- | ||
| | | 152 || [[1959]] || Markku Partanen || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| | | 153 || [[1959]] || Jaakko "Jaska" Blomberg || | ||
|- | |- | ||
| | | 154 || [[1960]] || [[Tapani Leppälä|Tapani "Tipi" Leppälä]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 155 || [[1960]] || Risto "Ripa" Wirta || | ||
|- | |- | ||
| | | 156 || [[1961]] || Esa "Esa" Ek || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| | | 157 || [[1961]] || Markku "Pablo" Paloheimo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 158 || [[1961]] || Tapio "Tappi" Wartiovaara || | ||
|- | |- | ||
| | | 159 || [[1962]] || Jaakko "Jaska" Marttinen || | ||
|- | |- | ||
| | | 160 || [[1962]] || Ilkka Wirta || | ||
|- | |- | ||
| | | 161 || [[1962]] || Pertti "Mortti" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 162 || [[1962]] || Aarno Toikka || | ||
|- | |- | ||
| | | 163 || [[1962]] || Hannu Lehto || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 164 || [[1963]] || Ari Koskivaara || | ||
|- | |- | ||
| | | 165 || [[1964]] || Mikko Saukonpää || | ||
|- | |- | ||
| | | 166 || [[1964]] || Pentti "Kunu" Kunnas || | ||
|- | |- | ||
| | | 167 || [[1964]] || Markus Härkäpää || | ||
|- | |- | ||
| | | 168 || [[1964]] || Tapio Marttinen || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| | | 169 || [[1964]] || Matti Alonen || | ||
|- | |- | ||
| | | 170 || [[1965]] || Antero Salovaara || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| | | 171 || [[1965]] || Erkki "Hugo" Viro || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 172 || [[1965]] || Antti "Andy" Jännes || | ||
|- | |- | ||
| | | 173 || [[1966]] || Jorma "Jore" Mendelin || | ||
|- | |- | ||
| | | 174 || [[1967]] || Erkki "Eki" Malin || | ||
|- | |- | ||
| | | 175 || [[1967]] || Ari "Ari" Peitso || | ||
|- | |- | ||
| | | 176 || [[1967]] || Raimo "Rami" Malin || | ||
|- | |- | ||
| | | 177 || [[1967]] || Antti Alonen || | ||
|- | |- | ||
| | | 178 || [[1968]] || Olli Perälä || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| | | 179 || [[1968]] || Erkki "Tupla" Martevo || | ||
|- | |- | ||
| | | 180 || [[1968]] || Marita "Matta" Johanson (ent. Kolari) || | ||
|- | |- | ||
| | | 181 || [[1969]] || Timo "Supi" Sundqvist || | ||
|- | |- | ||
| | | 182 || [[1969]] || Olavi "Nalle" Leppälä || | ||
|- | |- | ||
| | | 183 || [[1970]] || Kaj "Jack" Rindell || | ||
|- | |- | ||
| | | 184 || [[1970]] || Pekka "Poku" Arasto || | ||
|- | |- | ||
| | | 185 || [[1970]] || Kari "Kapu" Rautavaara || | ||
|- | |- | ||
| | | 186 || [[1970]] || Sven Harno || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 187 || [[1971]] || Aapo "Aapo" Aittola || | ||
|- | |- | ||
| | | 188 || [[1972]] || Kaija "Ankka" Virta || | ||
|- | |- | ||
| | | 189 || [[1973]] || Pekka "Fredi" Martevo || | ||
|- | |- | ||
| | | 190 || [[1973]] || Hannes "Hanska" Tuomi || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 191 || [[1973]] || Mikko Näri || | ||
|- | |- | ||
| | | 192 || [[1974]] || Roni Keini || | ||
|- | |- | ||
| | | 193 || [[1974]] || Marina "Mitzi" Lydecken || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 194 || [[1974]] || Jari "Figge" Semi || | ||
|- | |- | ||
| | | 195 || [[1974]] || Jaakko "Jaska" Nevanlinna || | ||
|- | |- | ||
| | | 196 || [[1975]] || Tuomo "Bobo" Kivikari || | ||
|- | |- | ||
| | | 197 || [[1975]] || Markku "Kaino" Loivas || | ||
|- | |- | ||
| | | 198 || [[1976]] || Henrik "Henkka" Knutar || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 199 || [[1976]] || Kaarlo "Tuku" Voionmaa || | ||
|- | |- | ||
| | | 200 || [[1976]] || Tapani "Tappi" Huovinen || | ||
|- | |- | ||
| | | 201 || [[1976]] || Marjaana "Kassu" Kivinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 202 || [[1977]] || Juha "Rafa" Ravander || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 203 || [[1977]] || Eija "Ellu" Moody || | ||
|- | |- | ||
| | | 204 || [[1977]] || Marja-Leena "Pyttis" Ekman (Pyhälahti) || | ||
|- | |- | ||
| | | 205 || [[1977]] || Anna "Päpi" Näri || | ||
|- | |- | ||
| | | 206 || [[1977]] || Kim "Kimmeli" Rindell (ent. Karumaa) || | ||
|- | |- | ||
| | | 207 || [[1979]] || Iiro "Iiro" Pöyhönen || | ||
|- | |- | ||
| | | 208 || [[1979]] || Jyri "Jaskola" Jaakkola || | ||
|- | |- | ||
| | | 209 || [[1979]] || Simo-Pekka Reponen || | ||
|- | |- | ||
| | | 210 || [[1982]] || Niklas "Nikke" Sonkin || | ||
|- | |- | ||
| | | 211 || [[1982]] || Jan "Jani" Schugk || | ||
|- | |- | ||
| | | 212 || [[1982]] || Timo "Tipi" Riissanen || | ||
|- | |- | ||
| | | 213 || [[1983]] || Tuomas "Upa" Oksanen || | ||
|- | |- | ||
| | | 214 || [[1983]] || Kimmo Korpela || | ||
|- | |- | ||
| | | 215 || [[1983]] || Petteri "Köpi" Tarkio || | ||
|- | |- | ||
| | | 216 || [[1983]] || Pirkko "Pam" Malmi || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| | | 217 || [[1985]] || Sakari "Sakke" Anttila || | ||
|- | |- | ||
| | | 218 || [[1985]] || [[Käyttäjä:Late|Lauri "Late" Erävuori]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 219 || [[1986]] || Leena "Lulu" Wiio (Waronen) || | ||
|- | |- | ||
| | | 220 || [[1986]] || Helvi "Peick" Valanki Mustakallio || | ||
|- | |- | ||
| | | 221 || [[1986]] || Ansa Sucksdorff (Saxén) || | ||
|- | |- | ||
| | | 222 || [[1986]] || Irja "Pörri" Huhta (Ståhlberg) || | ||
|- | |- | ||
| | | 223 || [[1986]] || Teppo "Tepi" Malmi || | ||
|- | |- | ||
| | | 224 || [[1986]] || Olli "Opa" Oksanen || | ||
|- | |- | ||
| | | 225 || [[1986]] || Jussi Anttila || | ||
|- | |- | ||
| | | 226 || [[1987]] || Antti Jatkola || | ||
|- | |- | ||
| | | 227 || [[1987]] || [[Käyttäjä:Sampo Aunola|Sampo Aunola]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 228 || [[1987]] || Leo "Leksa" Bonsdorff || | ||
|- | |- | ||
| | | 229 || [[1990]] || Andrej Sonkin || | ||
|- | |- | ||
| | | 230 || [[1990]] || Tuukka Uusitalo || | ||
|- | |- | ||
| | | 231 || [[1990]] || Niklas "Nakke" Holm || | ||
|- | |- | ||
| | | 232 || [[1990]] || Tom "Tomppa" Tallberg || | ||
|- | |- | ||
| | | 233 || [[1991]] || Mikko "Sipi" Sipilä || | ||
|- | |- | ||
| | | 234 || [[1991]] || Petteri "Ormio" Ormio || | ||
|- | |- | ||
| | | 235 || [[1991]] || Juha "Lattunen" Lattunen || | ||
|- | |- | ||
| | | 236 || [[1991]] || Esa "Särkkä" Särkkä || | ||
|- | |- | ||
| | | 237 || [[1991]] || Pekka "Peski" Koskinen || | ||
|- | |- | ||
| | | 238 || [[1992]] || Mikko "Migi" Hakulinen || | ||
|- | |- | ||
| | | 239 || [[1993]] || [[Käyttäjä:Kontti|Antti "Kontti" Kontiainen]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 240 || [[1993]] || Joanna "Joppe" Puro-Aunola || | ||
|- | |- | ||
| | | 241 || [[1993]] || Matti "Jämsä" Särkkä || | ||
|- | |- | ||
| | | 242 || [[1994]] || Timo "Tippa" Hakulinen || | ||
|- | |- | ||
| | | 243 || [[1994]] || Teri Heilala || | ||
|- | |- | ||
| | | 244 || [[1995]] || Sampsa "Samu" Heilala || | ||
|- | |- | ||
| | | 245 || [[1995]] || Tuomas "Large" Toivonen || | ||
|- | |- | ||
| | | 246 || [[1995]] || Jon "Jonttu" Grönvall || | ||
|- | |- | ||
| | | 247 || [[1996]] || Samuli "Hemmo" Taira || | ||
|- | |- | ||
| | | 248 || [[1997]] || Pirkko "Pirppis" Korpi || | ||
|- | |- | ||
| | | 249 || [[1997]] || [[Käyttäjä:Medium|Timo "Medium" Toivonen]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 250 || [[1997]] || [[Käyttäjä:Suski|Susanna "Suski" Salonen]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 251 || [[1998]] || Tomi "Walkki" Valkonen || | ||
|- | |- | ||
| | | 252 || [[1998]] || Antti "Sankola" Sankola || | ||
|- | |- | ||
| | | 253 || [[1998]] || Esko "Epa" Oksanen || | ||
|- | |- | ||
| | | 254 || [[1999]] || Olli "Hillo" Anttonen || | ||
|- | |- | ||
| | | 255 || [[1999]] || Ari "Tintti" Tiainen || | ||
|- | |- | ||
| | | 256 || [[1999]] || [[Käyttäjä:Supi|Jussi "Supi" Sipilä]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 257 || [[1999]] || Mikko "Viki" Poutanen || | ||
|- | |- | ||
| | | 258 || [[2001]] || [[Käyttäjä:Ile|Ilkka "Ile" Lehto]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 259 || [[2001]] || [[Käyttäjä:Sorvi|Juho "Sorvi" Sorvettula]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 260 || [[2002]] || [[Käyttäjä:Mallu|Antti "Mallu" Malin]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 261 || [[2002]] || [[Käyttäjä:Viski|Visa "Viski" Jokelainen]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 262 || [[2003]] || [[Käyttäjä:JJ|Juha "JJ" Lehto]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 263 || [[2004]] || [[Käyttäjä:Belga|Reko Jokelainen]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 264 || [[2004]] || Antti "Tine" Eranti || | ||
|- | |- | ||
| | | 265 || [[2005]] || [[Käyttäjä:Peltsi|Janne "Peltsi" Peltola]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 266 || [[2005]] || Eero "Wehka" Oksanen || | ||
|- | |- | ||
| | | 267 || [[2005]] || Klaus "Klasu" Volanen || | ||
|- | |||
| 268 || [[2006]] || Reijo "Reiska" Aittola || | |||
|- | |||
| 269 || [[2006]] || [[Käyttäjä:Olm|Nooa "Olm" Fagerholm]] || | |||
|- | |||
| 270 || [[2006]] || Alex "Ale" Hakala || | |||
|- | |||
| 271 || [[2007]] || Karoly "Karde" Götz || | |||
|- | |||
| 272 || [[2007]] || Jussi "Tori" Töytäri || | |||
|- | |||
| 273 || [[2008]] || Sampo "Sakke" Oksanen || | |||
|- | |||
| 274 || [[2008]] || Janne "Coff" Fock || | |||
|- | |||
| 275 || [[2009]] || Tuukka "Tuksa" Ahtola || | |||
|- | |||
| 276 || [[2009]] || Panu Räty || | |||
|- | |||
| 277 || [[2010]] || Lauri "Leka" Hakala|| | |||
|- | |||
| 278 || [[2010]] || Otto Honkamaa || | |||
|- | |||
| 279 || [[2011]] || Outi "Mimma" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | |||
|- | |||
| 280 || [[2011]] || Elina "Samuli" Pihko ||| | |||
|- | |||
| 281 || [[2012]] || Arto "Artzi" Lehisto||| | |||
|- | |||
| 282 || [[2012]] || Lauri "Spock" Seppäläinen ||| | |||
|- | |||
| 283 || [[2013]] || Aapo "Api" Rainio ||| | |||
|- | |||
| 284 || [[2013]] || Julius "Julle" Maylett ||| | |||
|- | |||
| 285 || [[2014]] || Vili Huhta-Koivisto ||| | |||
|- | |||
| 286 || [[2014]] || Henri "Henu" Strandman ||| | |||
|- | |||
| 287 || [[2014]] || Oskari "Kasku" Ketola ||| | |||
|- | |||
| 288 || [[2014]] || Eemil Nuuttila ||| | |||
|- | |||
| 289 || [[2017]] || Mikko "Lagus" Laakkonen ||| | |||
|- | |||
| 290 || [[2017]] || Matias "Myntti" Nyländen ||| | |||
|- | |||
| 291 || [[2017]] || Janne "Jäpä" Kauranen ||| | |||
|- | |||
| 292 || [[2019]] || Nicholas "Nikkeli" Mylläri ||| | |||
|- | |||
| 293 || [[2019]] || Kalle "Kala" Huhta-Koivisto ||| | |||
|- | |||
| 294 || [[2021]] || Lasse "Hyytelömies" Kurkela ||| | |||
|- | |||
| 295 || [[2021]] || Kaius "Leif" Lehtinen ||| | |||
[[Luokka: Toimen | [[Luokka:Toimen Poikain historia]] | ||
[[Luokka: | [[Luokka:Toimen Pojat]] |
muokkausta