227
muokkausta
(Artzi numerolla 281.) |
(#294 ja #295 parin vuoden takaa jääneet päivittämättä) |
||
(21 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 176: | Rivi 176: | ||
|- | |- | ||
| 86 || [[1930]] || Sakari Laurola || | | 86 || [[1930]] || Sakari Laurola || | ||
|- | |||
| 86P || [[1930]] || Robert Brotherus || (huom. pöytäkirjan mukaan valittu kansalaiseksi, mutta nimi on aiemmin jäänyt lisäämättä kansalaisluetteloon) | |||
|- | |- | ||
| 87 || [[1930]] || H. Rikala || | | 87 || [[1930]] || H. Rikala || | ||
Rivi 235: | Rivi 237: | ||
| 115 || [[1939]] || Olli Heinivaara || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 115 || [[1939]] || Olli Heinivaara || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 116 || [[1940]] || Johannes "Broti" Brotherus || | | 116 || [[1940]] || Johannes "Broti" Brotherus || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 117 || [[1940]] || Ylermi Sihvo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 117 || [[1940]] || Ylermi Sihvo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
Rivi 267: | Rivi 269: | ||
| 131 || [[1947]] || Harry "Harri" Kindt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 131 || [[1947]] || Harry "Harri" Kindt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 132 || [[1947]] || Martti Rankka || | | 132 || [[1947]] || Martti Rankka || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 133 || [[1948]] || Reino "Rike" Mäkinen || | | 133 || [[1948]] || Reino "Rike" Mäkinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 134 || [[1948]] || Vassi "Pellit" Livio || | | 134 || [[1948]] || Vassi "Pellit" Livio || | ||
|- | |- | ||
| 135 || [[1948]] || Ville "Osku" Jalonen || | | 135 || [[1948]] || Ville "Osku" Jalonen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 136 || [[1949]] || Hage "Hage" Hagerlund || Osoite ei tiedossa | | 136 || [[1949]] || Hage "Hage" Hagerlund || Osoite ei tiedossa | ||
Rivi 287: | Rivi 289: | ||
| 141 || [[1953]] || Matti "Närkästys" Leikola || | | 141 || [[1953]] || Matti "Närkästys" Leikola || | ||
|- | |- | ||
| 142 || [[1953]] || Matti "Juppa" Lähdeoja || | | 142 || [[1953]] || Matti "Juppa" Lähdeoja || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 143 || [[1953]] || Tapani "Tapo" Reis || | | 143 || [[1953]] || Tapani "Tapo" Reis || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 144 || [[1954]] || [[Risto Sukapää|Risto "Suka" Sukapää]] || | | 144 || [[1954]] || [[Risto Sukapää|Risto "Suka" Sukapää]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 145 || [[1956]] || Antero "Ami" Leppälä || | | 145 || [[1956]] || Antero "Ami" Leppälä || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 146 || [[1956]] || [[Timo Lankiala|Timo "Tinde" Lankiala]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 146 || [[1956]] || [[Timo Lankiala|Timo "Tinde" Lankiala]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
Rivi 309: | Rivi 311: | ||
| 152 || [[1959]] || Markku Partanen || Osoite ei tiedossa | | 152 || [[1959]] || Markku Partanen || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| 153 || [[1959]] || Jaakko "Jaska" Blomberg || | | 153 || [[1959]] || Jaakko "Jaska" Blomberg || | ||
|- | |- | ||
| 154 || [[1960]] || [[Tapani Leppälä|Tapani "Tipi" Leppälä]] || | | 154 || [[1960]] || [[Tapani Leppälä|Tapani "Tipi" Leppälä]] || | ||
Rivi 321: | Rivi 323: | ||
| 158 || [[1961]] || Tapio "Tappi" Wartiovaara || | | 158 || [[1961]] || Tapio "Tappi" Wartiovaara || | ||
|- | |- | ||
| 159 || [[1962]] || Jaakko "Jaska" Marttinen || | | 159 || [[1962]] || Jaakko "Jaska" Marttinen || | ||
|- | |- | ||
| 160 || [[1962]] || Ilkka Wirta || | | 160 || [[1962]] || Ilkka Wirta || | ||
Rivi 327: | Rivi 329: | ||
| 161 || [[1962]] || Pertti "Mortti" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 161 || [[1962]] || Pertti "Mortti" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 162 || [[1962]] || Aarno Toikka || | | 162 || [[1962]] || Aarno Toikka || | ||
|- | |- | ||
| 163 || [[1962]] || Hannu Lehto || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 163 || [[1962]] || Hannu Lehto || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 164 || [[1963]] || Ari Koskivaara || | | 164 || [[1963]] || Ari Koskivaara || | ||
|- | |- | ||
| 165 || [[1964]] || Mikko Saukonpää || | | 165 || [[1964]] || Mikko Saukonpää || | ||
Rivi 345: | Rivi 347: | ||
| 170 || [[1965]] || Antero Salovaara || Osoite ei tiedossa | | 170 || [[1965]] || Antero Salovaara || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| 171 || [[1965]] || Erkki Viro || | | 171 || [[1965]] || Erkki "Hugo" Viro || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 172 || [[1965]] || Antti "Andy" Jännes || | | 172 || [[1965]] || Antti "Andy" Jännes || | ||
Rivi 363: | Rivi 365: | ||
| 179 || [[1968]] || Erkki "Tupla" Martevo || | | 179 || [[1968]] || Erkki "Tupla" Martevo || | ||
|- | |- | ||
| 180 || [[1968]] || Marita "Matta" Kolari || | | 180 || [[1968]] || Marita "Matta" Johanson (ent. Kolari) || | ||
|- | |- | ||
| 181 || [[1969]] || Timo "Supi" Sundqvist || | | 181 || [[1969]] || Timo "Supi" Sundqvist || | ||
Rivi 399: | Rivi 401: | ||
| 197 || [[1975]] || Markku "Kaino" Loivas || | | 197 || [[1975]] || Markku "Kaino" Loivas || | ||
|- | |- | ||
| 198 || [[1976]] || Henrik "Henkka" Knutar || | | 198 || [[1976]] || Henrik "Henkka" Knutar || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 199 || [[1976]] || Kaarlo "Tuku" Voionmaa || | | 199 || [[1976]] || Kaarlo "Tuku" Voionmaa || | ||
Rivi 415: | Rivi 417: | ||
| 205 || [[1977]] || Anna "Päpi" Näri || | | 205 || [[1977]] || Anna "Päpi" Näri || | ||
|- | |- | ||
| 206 || [[1977]] || Kim "Kimmeli" Karumaa || | | 206 || [[1977]] || Kim "Kimmeli" Rindell (ent. Karumaa) || | ||
|- | |- | ||
| 207 || [[1979]] || Iiro "Iiro" Pöyhönen || | | 207 || [[1979]] || Iiro "Iiro" Pöyhönen || | ||
Rivi 505: | Rivi 507: | ||
| 250 || [[1997]] || [[Käyttäjä:Suski|Susanna "Suski" Salonen]] || | | 250 || [[1997]] || [[Käyttäjä:Suski|Susanna "Suski" Salonen]] || | ||
|- | |- | ||
| 251 || [[1998]] || | | 251 || [[1998]] || Tomi "Walkki" Valkonen || | ||
|- | |- | ||
| 252 || [[1998]] || | | 252 || [[1998]] || Antti "Sankola" Sankola || | ||
|- | |- | ||
| 253 || [[1998]] || Esko "Epa" Oksanen || | | 253 || [[1998]] || Esko "Epa" Oksanen || | ||
Rivi 561: | Rivi 563: | ||
| 278 || [[2010]] || Otto Honkamaa || | | 278 || [[2010]] || Otto Honkamaa || | ||
|- | |- | ||
| 279 || [[2011]] || Outi "Mimma" Kujala || | | 279 || [[2011]] || Outi "Mimma" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 280 || [[2011]] || Elina "Samuli" Pihko ||| | | 280 || [[2011]] || Elina "Samuli" Pihko ||| | ||
|- | |- | ||
| 281 || [[ | | 281 || [[2012]] || Arto "Artzi" Lehisto||| | ||
|- | |||
| 282 || [[2012]] || Lauri "Spock" Seppäläinen ||| | |||
|- | |||
| 283 || [[2013]] || Aapo "Api" Rainio ||| | |||
|- | |||
| 284 || [[2013]] || Julius "Julle" Maylett ||| | |||
|- | |||
| 285 || [[2014]] || Vili Huhta-Koivisto ||| | |||
|- | |||
| 286 || [[2014]] || Henri "Henu" Strandman ||| | |||
|- | |||
| 287 || [[2014]] || Oskari "Kasku" Ketola ||| | |||
|- | |||
| 288 || [[2014]] || Eemil Nuuttila ||| | |||
|- | |||
| 289 || [[2017]] || Mikko "Lagus" Laakkonen ||| | |||
|- | |||
| 290 || [[2017]] || Matias "Myntti" Nyländen ||| | |||
|- | |||
| 291 || [[2017]] || Janne "Jäpä" Kauranen ||| | |||
|- | |||
| 292 || [[2019]] || Nicholas "Nikkeli" Mylläri ||| | |||
|- | |||
| 293 || [[2019]] || Kalle "Kala" Huhta-Koivisto ||| | |||
|- | |||
| 294 || [[2021]] || Lasse "Hyytelömies" Kurkela ||| | |||
|- | |||
| 295 || [[2021]] || Kaius "Leif" Lehtinen ||| | |||
[[Luokka:Toimen Poikain historia]] | [[Luokka:Toimen Poikain historia]] | ||
[[Luokka:Toimen Pojat]] | [[Luokka:Toimen Pojat]] |
muokkausta