Ero sivun ”Uudenmaan Partiopiiri/kisat/luettelo kevätkisoista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (wp) |
|||
(13 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
=Uudenmaan Partiopiirin kevätkisat= | |||
* [[2017]] Törmä 22.4.2017 Helsingissä, [[Klapaset]] | |||
* [[2016]] LoisGe 7.5.2016 Lohjalla, [[Lohjan Eräveikot]] | |||
* [[2015]] Yksinäiset vuoret, 9.5.2015 Sipoossa, [[Sipoon Hukat]] | |||
* [[2014]] Taivaanäärelä 10.5.2014 Lohjalla, [[Nummen Samoojat]] | |||
* [[2013]] Eilisen unelma 4.5.2013 Valkealassa, [[Kaakkuri_Uusimaa|Kaakkuri]] | |||
* [[2012]] järjestetään [[Huima 2012|Huimalla]] | |||
* [[2011]] RokoKoo 7.5.2011 Vihdissä, [[Hiistulen Tytöt]] ja [[Vihdin Polunlöytäjät]] | |||
* [[2010]] Kustin Polku 17.4.2010 Lohjalla, SM-kisojen koekisat, [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
* [[2009]] Limppisoppa 18.4.2009 Askolassa, [[Lappa]] | |||
* [[2008]] Räpellys, [[Mäntsälän Metsäkävyt]] | |||
* [[2007]] Vuonna 2007 Uudenmaan partiopiiri ei järjestä kevätkisoja | * [[2007]] Vuonna 2007 Uudenmaan partiopiiri ei järjestä kevätkisoja | ||
* [[2006]] Esko, [[Sipoon Hukat]], [[Puskapartiolaiset]] ja [[Sipoonkorven | * [[2006]] Esko, [[Sipoon Hukat]], [[Puskapartiolaiset]] ja [[Sipoonkorven Haltiat]] | ||
* [[2005]] Littee Vitonen, [[SaPa]] | * [[2005]] Littee Vitonen, [[SaPa]] | ||
* [[2004]] Mänkino, [[Kirkkonummen Metsänkävijät]] ja [[Kirkkonummen | * [[2004]] Mänkino, [[Kirkkonummen Metsänkävijät]] ja [[Kirkkonummen Metsäntytöt]] | ||
* [[2003]] Pottarin pirskeet, [[Lohjan Eräveikot]] ja [[Lohjan Nummitytöt]] | * [[2003]] Pottarin pirskeet, [[Lohjan Eräveikot]] ja [[Lohjan Nummitytöt]] | ||
* [[2002]] Palloi, [[Virkkalan Tulentekijät]] | * [[2002]] Palloi, [[Virkkalan Tulentekijät]] | ||
* [[2001]] Pihkatappi, [[Järvenpään Metsänkävijät]] | * [[2001]] Pihkatappi, [[Järvenpään Metsänkävijät]] | ||
* [[2000]] Telakka, piirin SM-koekisa | * [[2000]] Telakka, piirin SM-koekisa | ||
* [[1999]] Polttarin pirskeet, [[ | * [[1999]] Polttarin pirskeet, [[Veikkolan Eräveikot ja –haltiat]] ja [[Lohjan Nummitytöt]] | ||
* [[1998]] TV:stä Tuttu, [[Jukolan Veljet ja Siskot]] | * [[1998]] TV:stä Tuttu, [[Jukolan Veljet ja Siskot]] | ||
* [[1997]] Herääminen, [[Veikkolan Eräveikot]] | * [[1997]] Herääminen, [[Veikkolan Eräveikot ja –haltiat]] | ||
* [[1996]] Rajalla koekisat, [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
* [[1995]] Betoniporsas 6.5.1995 Keravalla, [[Keravan Korvenpojat]] | |||
* [[1994]] Dösällä Skuttaan 7.5.1994 Sipoossa, [[Sipoon Hukat]] | |||
* [[1993]] Simpso-93 8.5.1993 Klaukkalassa, [[Klapaset]] | |||
* [[1992]] Hurnakka, [[Linnajoen Partiolaiset]] | |||
* [[1988]] Kevätvihreä-88, [[Kirkkonummen Metsänkävijät]] | |||
{{tynkä/Uusimaa}} | {{tynkä/Uusimaa}} | ||
Rivi 16: | Rivi 34: | ||
[[Luokka:Uudenmaan Partiopiiri]] | [[Luokka:Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
[[Luokka:Kilpailut]] | [[Luokka:Kilpailut]] | ||
[[Luokka:Luettelot]] | |||
[[Luokka: Partiotaitokilpailut]] |
Nykyinen versio 7. maaliskuuta 2017 kello 21.51
Uudenmaan Partiopiirin kevätkisat
- 2017 Törmä 22.4.2017 Helsingissä, Klapaset
- 2016 LoisGe 7.5.2016 Lohjalla, Lohjan Eräveikot
- 2015 Yksinäiset vuoret, 9.5.2015 Sipoossa, Sipoon Hukat
- 2014 Taivaanäärelä 10.5.2014 Lohjalla, Nummen Samoojat
- 2013 Eilisen unelma 4.5.2013 Valkealassa, Kaakkuri
- 2012 järjestetään Huimalla
- 2011 RokoKoo 7.5.2011 Vihdissä, Hiistulen Tytöt ja Vihdin Polunlöytäjät
- 2010 Kustin Polku 17.4.2010 Lohjalla, SM-kisojen koekisat, Uudenmaan Partiopiiri
- 2009 Limppisoppa 18.4.2009 Askolassa, Lappa
- 2008 Räpellys, Mäntsälän Metsäkävyt
- 2007 Vuonna 2007 Uudenmaan partiopiiri ei järjestä kevätkisoja
- 2006 Esko, Sipoon Hukat, Puskapartiolaiset ja Sipoonkorven Haltiat
- 2005 Littee Vitonen, SaPa
- 2004 Mänkino, Kirkkonummen Metsänkävijät ja Kirkkonummen Metsäntytöt
- 2003 Pottarin pirskeet, Lohjan Eräveikot ja Lohjan Nummitytöt
- 2002 Palloi, Virkkalan Tulentekijät
- 2001 Pihkatappi, Järvenpään Metsänkävijät
- 2000 Telakka, piirin SM-koekisa
- 1999 Polttarin pirskeet, Veikkolan Eräveikot ja –haltiat ja Lohjan Nummitytöt
- 1998 TV:stä Tuttu, Jukolan Veljet ja Siskot
- 1997 Herääminen, Veikkolan Eräveikot ja –haltiat
- 1996 Rajalla koekisat, Uudenmaan Partiopiiri
- 1995 Betoniporsas 6.5.1995 Keravalla, Keravan Korvenpojat
- 1994 Dösällä Skuttaan 7.5.1994 Sipoossa, Sipoon Hukat
- 1993 Simpso-93 8.5.1993 Klaukkalassa, Klapaset
- 1992 Hurnakka, Linnajoen Partiolaiset
- 1988 Kevätvihreä-88, Kirkkonummen Metsänkävijät