Ero sivun ”Vihdin Polunlöytäjät” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Epa (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
Epa (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 33: | Rivi 33: | ||
| valign="top" | [[Partiopaita]]: || ruskea | | valign="top" | [[Partiopaita]]: || ruskea | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[Tunnus]]: || [[Kuva: | | valign="top" | [[Tunnus]]: || [[Kuva: vipon_huivi.JPG]] | ||
|- | |- | ||
|- | |||
| valign="top" | [[Tunnus]]: || [[Kuva: vipon_lippu.JPG]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #000070; font-weight: bold;" | Kotisivut | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #000070; font-weight: bold;" | Kotisivut | ||
|- | |- |
Versio 9. toukokuuta 2006 kello 20.52
Vihdin Polunlöytäjät | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1952 |
Jäsenmäärä: | 135 (9.5.-06) |
Lyhenne: | ViPo |
Sisarlippukunta: | Hiistulen Tytöt |
Alue | |
Toiminta-alue: | Vihti |
Partiopiiri: | Uudenmaan Partiopiiri |
Alue: | Hiidenalue |
Toimipaikat | |
Kolot: | Nummela ja Kirkonkylä |
Kämppä: | Kämppä, Moksi(Vihti) |
Tunnukset | |
Huivi: | tumman sininen, Harmaalla taustalla sininen aaltoileva V-kirjain |
Partiopaita: | ruskea |
Tunnus: | |
Tunnus: | Tiedosto:Vipon lippu.JPG |
Kotisivut | |
http://www.vipo.fi |
Vihdin Polunlöytäjät on Vihdissä toimiva lippukunta, joka kuuluu partiopiiri Uudenmaan Partiopiiriin. TPolunlöytäjien sisarlippukunta on vihtiläinen Hiistulen Tytöt.
Kilpailut
Polunlöytäjät järjestää vuosittain kaksi partiotaitokilpailua, Hiidenhölkkä ja Safkakisat.
Lehti
- Pääartikkeli:
Polunlöytäjien virallinen äänenkannattaja on HuVi –lehti.