Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/Luettelo II luokan Mannerheim-soljen saaneista
(Ohjattu sivulta Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/Luettelo 2lk Mannerheimsoljen saaneista)
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Suomen Partiolaisten II luokan Mannerheim-solki.
Vuonna 2020 myönnetyt
- Vilma Aliklaavu, Suosirrit
- Rurik Back, Vaaran Vaeltajat
- Otto Blomberg, Susiveikot
- Joonas Brinck, Vantaan Metsänkävijät
- Niko Haaranen, Vuoren Valppaat
- Pinja Haggren, Otavaeltajat
- Kaisa-Sofia Häyhtiö, Suosirrit
- Veikko Jääskeläinen, Helsingin Erä-Leijonat
- Rebekka Kanerva, Hespartto
- Maisa Karttunen, Tikkurilan Siniset
- Anniina Klemi, Vaaran Vaeltajat
- Kaius Koivisto, Korven Koukkaajat
- Matti Kokkonen, Kaskipartio
- Asta Korpiala, Kaskipartio
- Sara Koskela, Kauka-Kuutit
- Taru Kosomaa, Kivenlahden Piilevät
- Tuomas Kukkonen, Viikin Vesikot
- Otso Kulikoff, Haagan Eräveikot
- Isabella Lafif, Kontutytöt
- Suvi Laitinen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Elsa Latvala, Hespartto
- Elina Leiniö, Haukkavuoren Haltiat
- Aino Leppäkorpi, Niipperin Nuolihaukat
- Milla Lindström, Kontutytöt
- Nea Lundell, Kivenlahden Piilevät
- Toni Melkoniemi, Mankkaan Eräsudet
- Matilda Minkkinen, Vaaran Vaeltajat
- Milla Muhonen, Kilon Kipinät
- Kira Mäkinen, Viherlaakson Peurat
- Ella Nyyssönen, Tikkurilan Siniset
- Luca Ohinmaa, NMKY:n Rastipartio
- Iris Pajunen, Töölön Tähystäjät
- Katariina Pekkonen, Tapiolan Metsänkävijät
- Maria Pekonen, Otavaeltajat
- Anna Pekonen, Otavaeltajat
- Hilla Petäjä, Tikkurilan Siniset
- Isla Purtilo, Mastonvartijat
- Moona Reunama, Korven Koukkaajat
- Malla Ruotsalainen, Kaskipartio
- Ella-Maria Räsänen, Erämetsot
- Milja Schroderus, Kauka-Kuutit
- Sauli Sillanpää, Olarinmäen Samoojat
- Oliver Sohlberg, Niipperin Nuolihaukat
- Lotta Stambej, Haukkavuoren Haltiat
- Matias Talvioja, Vuosaaren Vesipääskyt
- Ilona Tiainen, Kontutytöt
- Maria Toivola, Susiveikot
- Joel Toppinen, Koudat
- Eevi Tuomala, Pitkäjärven Vaeltajat
- Liina Valtiala, Vantaan Metsänkävijät
- Benjamin Webster, Kilon Kipinät
- Elsa Viljakainen, Haukkavuoren Haltiat
- Väinö Virtanen, Vantaan Metsänkävijät
- Lumi Ylirisku, Katajanokan Karhunkaatajat
Vuonna 2018 myönnetyt
- Elina Ahonen, Oulunkylän Käskynhaltijat
- Heidi Friberg, Vaaran Vaeltajat
- Linnea Frisk, Vuorenhaltiat
- Samuli Hakala, Vaaran Vaeltajat
- Jaime Heikkilä Dias, Töölön Siniset
- Mette Helin, Hespartto
- Liina Huttunen, Vaaran Vaeltajat
- Taru Hänninen, Korven Koukkaajat
- Fanni Jalonen, Susiveikot
- Esther Jalovaara, Vuosaaren Vesipääskyt
- Annika Järvialho, Koudat
- Jonatan Järvinen, Viherlaakson Peurat
- Anni Karlsson, Hespartto
- Suvi Kettunen, Korven Koukkaajat
- Hanna Kimmonen, Rekolan Metsäsiskot
- Sara Korjus, Töölön Tähystäjät
- Lumikukka Koskela, Korven Koukkaajat
- Pinja Lahtela, Kaskipartio
- Eveliina Lajolinna, Merimetsot
- Tatu Lehesvirta, Kaskipartio
- Tuukka Lehtinen, Mankkaan Eräsudet
- Julia Lähdesmäki, Järvihaukat
- Samuli Markkanen, Tavastit
- Siiri Matinpuro, Suosirrit
- Petrina Miettinen, Mankkaan Eräsudet
- Jimi Mäkelä, Töölön Siniset
- Nina Nurmi, Aviapartio
- Heidi Oinonen, Rekolan Metsäsiskot
- Heidi Ojala, Leppävaaran Korvenkävijät
- Pinja Palosaari, Mastonvartijat
- Lotta Partanen, Leppäpirkot
- Helmi Peräkylä, Tammisalon Metsänkävijät
- Pauliina Petrell, Vuorenhaltiat
- Elseliina Peuranen, Töölön Tähystäjät
- Sami Porio, Vantaan Metsänkävijät
- Laura Puusola, Mastonvartijat
- Siiri Päiväläinen, Vantaan Metsänkävijät
- Oona Pöyry, Kartanopartio
- Albert Raulus, Kaskipartio
- Christian Raulus, Kaskipartio
- Jannika Roto, Viherlaakson Peurat
- Sara-Maria Rönkkö, Leppäpirkot
- Miska Salmi, Rekolan Metsäveikot
- Milla Silvonen, Rekolan Metsäsiskot
- Vilhelmiina Skyttä, Kaskipartio
- Anna Syrjänen, Mastonvartijat
- Zeenab Taher, Hespartto
- Niko Tamminen, Haagan Eräveikot
- Enni Tanhuanpää, Leppäpirkot
- Elina Tanskanen, Suosirrit
- Lyydia Teittinen, Helsingin Metsänkävijät
- Inari Tiainen, Koudat
- Eino Waldén, Oulunkylän Käskynhaltijat
- Viola Varila, Vaaran Vaeltajat
- Jesse Virkki, Rekolan Metsäveikot
- Antti Vuorenmaa, Mankkaan Eräsudet
- Oskari Väyrynen, Lounapartio
- Liinu Yli-Hongisto, Tapiolan Metsänkävijät
- Eetu Äyräs, Viherlaakson Peurat
- Amanda Ääri, Korven Koukkaajat
Vuonna 2017 myönnetyt
- Markus Aalto, Karhu-Veikot
- Silja Aunola, Viherlaakson Peurat
- Visa Blad, Kulosaaren Meripartio
- Wilma Branders, Vaaran Vaeltajat
- Henri Brax, Töölön Siniset
- Hannamari Haikonen, Mastonvartijat
- Pinja Hakonen, NMKY:n Rastipartio
- Juuso Heikkilä, Mankkaan Eräsudet
- Elias Hinkkanen, Sipoonkorven Haltiat
- Emilia Hirsimaa, Erämetsot
- Taneli Immonen, Kulosaaren Meripartio
- Meri Juslin, Korven Koukkaajat
- Jesse Jyrälä, Lounapartio
- Kuisma Kasteenpohja, Kaskipartio
- Roope Kauhanen, Olarinmäen Samoojat
- Kristiina Keski-Oja, Maahiset
- Akseli Konttas, Lounapartio
- Veera Kosunen, Kulosaaren Meripartio
- Lauri Kuula, Maahiset
- Katri Kääriäinen, Haukkavuoren Haltiat
- Jenni Lappi, Vaaran Vaeltajat
- Liina Laukkanen, Hespartto
- Juulia Leinonen, Vuorenhaltiat
- Salla Lenkola, Suosirrit
- Siiri Mannermaa, Kirisiskot
- Emma Mesiä, Kartanopartio
- Emilia Niva, Karhunvartijat
- Senna Nuotio, Karhunvartijat
- Rauna Nurmi, Kuksat
- Janne Nurmisto, Olarinmäen Samoojat
- Joel Pitkänen, Vaaran Vaeltajat
- Heikki Ranta, Erämetsot
- Leo Rantalainen, Sipoonkorven Haltiat
- Eemeli Repo, Tavastit
- Akseli Rintanen, Kaskipartio
- Tiina Roto, Viherlaakson Peurat
- Ilkka Savela, Kuksat
- Ada Segerstam, Otavaeltajat
- Aku Staff, Tammisalon Metsänkävijät
- Heta Stenberg, Vuokot
- Noora Särkilampi, Vuokot
- Henri Tammeaid, Koskenhaltiat
- Ella Toimela, Karhunvartijat
- Linn Tähti, Kirisiskot
- Sanni Uosukainen, Koudat
- Aino Wahlström, Laajasalon Siniset
- Linnea Wartiovaara, Kuksat
- Camilla von Hertzen, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Marcus Vuorela, NMKY:n Rastipartio
- Iris Vuori, Vaaran Vaeltajat
- Iida Ågren, Kaskenpolttajat
Vuonna 2016 myönnetyt
- Joona Aaltonen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Mirjami Akkanen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Maiju Aspegrén, Koskenhaltiat
- Riikka Haltia, Tuikku-Tytöt
- Olli Heikkinen, NMKY:n Rastipartio
- Ella Hirvenkari, Kelotytöt
- Olli Hurme, Karhunvartijat
- Milla Hyyrynen, Susiveikot
- Emma Into, Vaaran Vaeltajat
- Elina Jalo, Maahiset
- Mandi Johansson, Tikkurilan Siniset
- Pinja Jokiranta, Vantaan Metsänkävijät
- Mikko Joronen, Järvihaukat
- Liisa Jortikka, NMKY:n Rastipartio
- Elina Jänkälä, Tikkurilan Siniset
- Timo Järvinen, Niipperin Nuolihaukat
- Marianna Kalske, NMKY:n Rastipartio
- Mikaela Kaunisaho, Niipperin Nuolihaukat
- Olli Kause, Vaaran Vaeltajat
- Merituuli Kiiski, Suosirrit
- Atte Koljonen, Vartiovuoren Pojat
- Topias Kähkönen, Vartiovuoren Pojat
- Sampo Laine, Karhu-Veikot
- Tuukka Lampinen, Vantaan Metsänkävijät
- Heini Muukkonen, Helsingin Metsänkävijät
- Santeri Nurmi, Leppävaaran Korvenkävijät
- Aino Ovaska, Nuuksion Eräkarhut
- Helmi Palonkorpi, Helsingin Metsänkävijät
- Riina Pesonen, Vaaran Vaeltajat
- Emma Pietilä, Vartiovuoren Tytöt
- Lauri Pohjola, Leppävaaran Korvenkävijät
- Iida Rantanen, Karhunvartijat
- Pauliina Riihelä, Käpytytöt
- Aura Rissanen, Katajanokan Karhunkaatajat
- Lotta Salmi, Karhunvartijat
- Hertta Seppälä, Susiveikot
- Oona Sievänen, Susiveikot
- Leo Sihvonen, Kuksat
- Nora Simanainen, Vaaran Vaeltajat
- Jalmari Stenberg, Olarinmäen Samoojat
- Kati Tanner, Vaaran Vaeltajat
- Eeva Tolonen, Suosirrit
- Kasperi Tulkki, Pitkäjärven Vaeltajat
- Enni Ustinov, Maahiset
- Ona Westerlund, Viherlaakson Peurat
- Katrin Väyrynen, Karhunvartijat
Vuonna 2015 myönnetyt
- Joosef Ali Abother, NMKY:n Rastipartio
- Ella Asikainen, Haagan Sirkut
- Tarmo Asikainen, Haagan Eräveikot
- Yuri Birjulin, Ilvesveikot
- Arttu Brax, Töölön Nuotioveikot
- Kiia Einola, Espoon Metsänkävijät
- Kaari Freese, Hespartto
- Aku Haapanen, Ilvesveikot
- Elina Hakonen, Katajanokan Karhunkaatajat
- Vilma Heczko, Koudat
- Petja Heiskanen, Töölön Siniset
- Niko Hellsten, Koudat
- Veikka Hirvonen, Vantaan Metsänkävijät
- Matias Holm, Haagan Eräveikot
- Otto Hyytiälä, Töölön Siniset
- Elisa Hälinen, Koudat
- Risto Ilomäki, Viherlaakson Peurat
- Riina Juhala, Haagan Sirkut
- Eerika Kihlström, Tuikku-Tytöt
- Rosa Kling, Kelotytöt
- Julius Korsimaa, Korven Koukkaajat
- Akseli Kulikoff, Haagan Eräveikot
- Nikolas Kurki, Vantaan Metsänkävijät
- Tiia Laine, NMKY:n Rastipartio
- Jouko Lappalainen, Helsingin Metsänkävijät
- Tanja Lebedeff, Katajanokan Karhunkaatajat
- Amanda Lindström, Koskenhaltiat
- Elli Mannermaa, Kirisiskot
- Eero Martikainen, Susiveikot
- Hilla Marttala, Niipperin Nuolihaukat
- Kaisa Mikkelä, Hespartto
- Elisa Murto, Kaskipartio
- Aku Mustalahti, Niipperin Nuolihaukat
- Aino Niemi, Korven Koukkaajat
- Lauri Nieminen, Kartanopartio
- Tuuli Paananen, Vaaran Vaeltajat
- Terhi Palviainen, Viikin Vesikot
- Alberto Politi, Haagan Eräveikot
- Helga Rissanen, Katajanokan Karhunkaatajat
- Emilia Rönnberg, Korven Koukkaajat
- Henna Sotala, Kirisiskot
- Linda Teittinen, Helsingin Metsänkävijät
- Inka Tiainen, Koudat
- Tuuli Tolsa, Katajanokan Karhunkaatajat
- Noora Torpo, Kelotytöt
- Ilona Tuovinen, Kirisiskot
- Mirja Österman, Kaskipartio
Vuonna 2014 myönnetyt
- Jutta Alho, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Ossi Dahl, Olarinmäen Samoojat
- Saana Darth, Kauka-Kuutit
- Milena Holstein, Vuokot
- Linda Hotti, Helsingin Hakatytöt
- Kiia Huttunen, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Helena Kaisanlahti, Suosirrit
- Hilla Kankaanpää, Suosirrit
- Anna Karisto, Suosirrit
- Inka Kekäläinen, Merimetsot
- Olivia Klen, Nuuksion Eräkarhut
- Kassius Kohvakka, Aarnivalkeat
- Mimmi Koikkalainen, Vantaan Metsänkävijät
- Kaisa Koivisto, Viherlaakson Peurat
- Kalle Kokko, Järvihaukat
- Hanna Kokkonen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Henry Konnos, Niipperin Nuolihaukat
- Karoliina Kujapelto, Vaaran Vaeltajat
- Kia Kurunmäki, Hespartto
- Matias Lahtinen, Helsingin Metsänkävijät
- Siiri Launis, Suosirrit
- Niilo Lehtikuja, Niipperin Nuolihaukat
- Esa Lehtinen, Nuuksion Eräkarhut
- Marcus Liljestrand, Vantaan Metsänkävijät
- Maija Lukander, Viestitytöt
- Anna Majava, Kaskipartio
- Sofia Mohamed, Aarnivalkeat
- Tiia Mononen, Karhunvartijat
- Pinja Myllykoski, Kulosaaren Meripartio
- Reetta Määttänen, Kaskipartio
- Ida Niemelä, Käpytytöt
- Sakari Niemi, Vartiovuoren Pojat
- Elina Pursiainen, Aarnivalkeat
- Janina Rapo, Vantaan Metsänkävijät
- Leevi Saarelainen, Jeanne d'Arc
- Sonja Salmi, Suosirrit
- Roope Savolainen, Jeanne d'Arc
- Ikra Sheikh, Helsingin Kotkat
- Eerika Simoinen, Susiveikot
- Otto Snellman, Maahiset
- Kari Söderqvist, Aarnivalkeat
- Timo Takala, Mankkaan Eräsudet
- Otto Tarkka, Koudat
- Sara Touhonen, Karhunvartijat
- Oskari Tulkki, Pitkäjärven Vaeltajat
- Henri Tuoma, Vuorenhaltiat
- Roosa Turkia, Viherlaakson Peurat
- Saskia Tykkyläinen, Vuorenhaltiat
- Terhi Törrönen, Haagan Sirkut
- Ronja Uusitalo, Helsingin Metsänkävijät
- Tiina Varhee, Haagan Sirkut
- Juho Vihermaa, Helsingin Metsänkävijät
- Olli Virojärvi, Järvihaukat
- Pekka Vuorenlehto, Otavaeltajat
Vuonna 2013 myönnetyt
- Eetu Alonen, Tikkurilan Siniset
- Soile Bäckström, Vaaran Vaeltajat
- Moona Darth, Kauka-Kuutit
- Reetta Grönlund, Maahiset
- Essi Haltia, Tuikku-Tytöt
- Liisa Harve, Kilon Kipinät
- Mikko Jalo, Maahiset
- Fiona Jokivuolle, Kulosaaren Meripartio
- Johanna Jormakka, Kivenlahden Piilevät
- Laura Kanninen, Vaaran Vaeltajat
- Anni Katajarinne, Vuorenhaltiat
- Iiris Kihlström, Tuikku-Tytöt
- Lotta Konttas, Haukkavuoren Haltiat
- Aleksander Korelin, Koskenhaltiat
- Pinja Korvenoja, Hespartto
- Tuomas Lebedeff, Katajanokan Karhunkaatajat
- Aleksi Lehtonen, Tikkurilan Siniset
- Jesse Leino, Haagan Eräveikot
- Henri Leppänen, Susiveikot
- Mikael Liljestrand, Vantaan Metsänkävijät
- Thomas Liljestrand, Vantaan Metsänkävijät
- Juuli Rantaniemi, Viestitytöt
- Elina Rauhala, Kilon Kipinät
- Siiri Rekola, Helsingin Metsänkävijät
- Iida Rotko, Järvihaukat
- Laura Setälä, Haukkavuoren Haltiat
- Paula Silfverberg, Kivenlahden Piilevät
Vuonna 2012 myönnetyt
- Aleksi Aalto, Mustat Veljet
- Aino Airaksinen, Järvihaukat
- Anna Alanko, Hakasiskot
- Elsa Hanninen, Haagan Sirkut
- Inkeri Hannonen, Järvihaukat
- Saara Heikkilä, Koudat
- Jannica Hellén, Kartanopartio
- Sanni Hietanen, Vuorenhaltiat
- Joonas Hyrsky, Vantaan Jokiversot
- Aliisa Hyvönen, Helsingin Hakatytöt
- Joni Ijäs, Koskenhaltiat
- Patrik Illman, Karhunvartijat
- Linnea Iskanius, Sipoonkorven Haltiat
- Minea Jokivuolle, Kulosaaren Meripartio
- Hannes Kokkonen, Helsingin Metsänkävijät
- Aapo Korjula, Korven Koukkaajat
- Mikko Kymäläinen, Maahiset
- Otso Lappalainen, Helsingin Metsänkävijät
- Johanna László, Viikin Vesikot
- Silja Lehti, Järvihaukat
- Alex Malm, Kaskipartio
- Matti Mannonen, Vuorenhaltiat
- Joel Mantela, Kaskipartio
- Salla Marttala, Niipperin Nuolihaukat
- Noora Nisula, Haagan Sirkut
- Mikko Oinas, Vuoren Valppaat
- Anni Piekkala, Kaskipartio
- Iiris Rekola, Helsingin Metsänkävijät
- Ville Rinkineva, Navigatores
- Elina Rinta-aho, Vartiovuoren Tytöt
- Lauri Saarikoski, Viikin Vesikot
- Janika Saarinen, Maahiset
- Aino Sahlberg, Pitkäjärven Vaeltajat
- Roosa Saloheimo, Järvihaukat
- Venla Santalahti, Vartiovuoren Tytöt
- Sallamari Soine, Koudat
- Johanna Suur-Uski, Sipoonkorven Haltiat
- Inga Taivaloja, Kaskipartio
- Laura Takki, Nuuksion Eräkarhut
- Jussi Tiihonen, Vuoren Valppaat
- Olli Tuominen, Vantaan Jokiversot
- Iina Vartia, Koudat
- Oskari Vierijärvi, Otavaeltajat
- Henrik Vuornos, Pitkäjärven Vaeltajat
- Anni Yli-Kivistö, Koskenhaltiat
- Hanna Österman, Kaskipartio
Vuonna 2011 myönnetyt
- Hanna Arimo, Tapiolan Metsänkävijät
- Kristiina Dahl, Olarinmäen Samoojat
- Anna Haikarinen, Kaskipartio
- Laura Hakala, Koudat
- Ville Hautala, Ilvesveikot
- Leo Heinonen, Töölön Siniset
- Melina Hiltunen, Tikkurilan Siniset
- Erika Ijäs, Vartiovuoren Tytöt
- Jenny Iskanius, Sipoonkorven Haltiat
- Taru Kankainen, Meritähdet
- Sini Koivula, Maahiset
- Mika Kortelainen, Kilon Kipinät
- Susanna Koskinen, Susiveikot
- Kaisa Kuuskoski, Kulosaaren Meripartio
- Ilona Laine, Kartanopartio
- Onni Lampi, Helsingin Kotkat
- Ville Laurikainen, Olarinmäen Samoojat
- Jani Lehto, Koudat
- Senni Lindén, Kartanopartio
- Mika Länsimäki, Ilvesveikot
- Ville Majamaa, Viikin Vesikot
- Silja Markkula, Sipoonkorven Haltiat
- Kaisa Marttinen, Haagan Sirkut
- Marie Mod, Meritähdet
- Sami Mustonen, Kivenlahden Piilevät
- Neea Nukarinen, Kelotytöt
- Juho Nurmi, Haagan Eräveikot
- Susanne Rantanen, Susiveikot
- Noona Rautajärvi, Kelotytöt
- Miska Rissanen, Töölön Siniset
- Matias Saarinen, Kilon Kipinät
- Marja Saarinen, Kaskipartio
- Salla Salokanto, Kaskipartio
- Kaisla Sanaslahti, Koudat
- Daniel Sazonov, Huipunvaltaajat
- Mia Snell, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Wilhelmiina Toivo, Kulosaaren Meripartio
- Asta Tukiainen, Kauka-Kuutit
Vuonna 2010 myönnetyt
- Hanna Arimo, Tapiolan Metsänkävijät
- Niklas Brander, Vantaan Metsänkävijät
- Annukka Debenjak, Leppävaaran Korvenkävijät
- Bigga Haataja, Kontutytöt
- Tuomas Haavikko, Helsingin Sinihaukat
- Nelli Heikkinen, Susiveikot
- Anniina Hämäläinen, Kontutytöt
- Ilari Immonen, Kulosaaren Meripartio
- Antti Jalo, Maahiset
- Netta Jukarainen, Helsingin Kalevan Tytöt
- Katri Järvinen, Niipperin Nuolihaukat
- Iida Kalske, Espoon Metsänkävijät
- Carolyn Kaunisaho, Niipperin Nuolihaukat
- Siiri Kihlström, Tuikku-Tytöt
- Julia Kilpi, Korven Koukkaajat
- Mikko Kivikoski, Koudat
- Lotta Klemetti, Jeanne d'Arc
- Anna Kokko, Erämetsot
- Erika Koponen, Koudat
- Helinä Koski, Susiveikot
- Aleksi Kyöttinen, Ilvesveikot
- Erno Laakso, Mustat Veljet
- Leo Lehtinen, Vaaran Vaeltajat
- Jori Leino, Niipperin Nuolihaukat
- Karoliina Manninen, Kauka-Kuutit
- Sami Mattsson, Vantaan Metsänkävijät
- Karri Meriläinen, Haagan Eräveikot
- Malla Muhonen, Kilon Kipinät
- Johannes Niinikoski, Merimetsot
- Oliver Ojala, Kaskipartio
- Mari Pääkkönen, Maahiset
- Susanna Raappana, NMKY:n Rastipartio
- Sofia Repo, Kulosaaren Meripartio
- Eeva Riivari, Maahiset
- Santeri Salo, Vaaran Vaeltajat
- Karoliina Skyttä, Kaskipartio
- Sofia Tuisku, Vaaran Vaeltajat
- Maiju Tunkelo, Jeanne d'Arc
- Petra Tuomiranta, Viherlaakson Peurat
Vuonna 2009 myönnetyt
- Johannes Andelin, Helsingin Siniset
- Victoria Eklund, Myyrpartio
- Nina Enroth, Vartiovuoren Tytöt
- Veera Hakaste, Tellervoiset
- Riikka Heine, Järvihaukat
- Markus Helaniemi, Ilvesveikot
- Salla Herranen, Kirisiskot
- Magda Horváth, Kirisiskot
- Jasmin Joenperä, Leppävaaran Korvenkävijät
- Noora Järvi, Järvihaukat
- Saila Karesniemi, Koudat
- Verna Kirsi, Koudat
- Aliisa Koivisto, Hespartto
- Laura Koivisto, Korven Koukkaajat
- Eino Kupias, Navigatores
- Mika Kääriäinen, Jeanne d'Arc
- Eeropekka Lehtinen, Töölön Nuotioveikot
- Aino Lipsanen, Jeanne d'Arc
- Inka Lähteenaro, Helsingin Metsänkävijät
- Liina Mansukoski, Kulosaaren Meripartio
- Touko Nieminen, Töölön Nuotioveikot
- Saila Nurkka, Kulosaaren Meripartio
- Oona Parviainen, Järvihaukat
- Kukka Pasonen, Kelotytöt
- Pihla Pitkänen, Karhunvartijat
- Laura Saarlo, Kaskipartio
- Sini-Pilvi Silen, Oulunkylän Virkut
- Aarno Sirpi, Helsingin Siniset
- Ohto Soininvaara, Katajanokan Karhunkaatajat
- Vivi Staffans, Toimen Tytöt
- Mirva Talusén, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Elisa Teräs, Kaskipartio
- Anu Tuomela, Viestitytöt
- Elias Tyrni, Karhunvartijat
- Miikka Uosukainen, Karhunvartijat
- Nora Varkila, Navigatores
- Inka Viitaniemi, Brysselin Tuulihaukat
- Kiira Virolainen, Vartiovuoren Tytöt
Vuonna 2006 myönnetyt
- Kaisa Asiainen (NMKY:n Rastipartio)
- Ralf Baumann (Töölön Siniset)
- Sonja Eloranta (Kontutytöt)
- Lauri Hållfast (Vantaan Metsänkävijät)
- Heidi Höök (Jeanne D'Arc)
- Tero Immonen (Koudat)
- Neea Jukarainen (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Mirka Juntunen (Kelotytöt)
- Jutta Juvenius (Suosirrit)
- Kata-Maria Järvinen (Piisamit)
- Ville Kallis (Koudat)
- Anni Karsma (Korven Koukkaajat)
- Antti Kolehmainen (Myyrpartio)
- Tytti Kontulainen (Haagan Sirkut)
- Henna-Riikka Kuusisto (Jeanne D'Arc)
- Kaisa Kyrö (Katajanokan Karhunkaatajat)
- Jonna Lahtinen (Kivenlahden Piilevät)
- Sini Laine (Haagan Sirkut)
- Henri Lankinen (Helsingin Eräkaverit)
- Lauri Lankinen (NMKY:n Rastipartio)
- Paula Laurila (Kaskipartio)
- Noora Lehtovaara (Tikkurilan Siniset)
- Anna-Gerissa Lyyra (Piisamit)
- Linda Manner (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Niko Matinpalo (Kulosaaren Meripartio)
- Olli Mattila (Töölön Siniset)
- Heidi Mood (Meritähdet)
- Anna-Maria Muhli (Tikkurilan Siniset)
- Nelli Myllylä (Eiran Vihervillit)
- Viivi Oulasvirta (Pakilan Vuorenhaltiat)
- Lauri Pankka (Helsingin Metsänkävijät)
- Emilia Paronen (Helsingin Erä-Majavat)
- Markku Pitkänen (Korven Koukkaajat)
- Walter Pomell (Lauttapartio)
- Jutta Puomio (Pitkäjärven Vaeltajat)
- Laura Reunanan (Kulman Kiertäjät)
- Veera Ryynänen (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Leea Seppänen (Tuikku-Tytöt)
- Maija Siiki (Kulman Kiertäjät)
- Heli-Tuulia Sipponen (Katajanokan Karhunkaatajat)
- Enni Sonkeri (Tellervoiset)
- Johanna Syväniemi (Aarnivalkeat)
- Ville Söderlund (Karhunvartijat)
- Anni Tarvonen (NMKY:n Rastipartio)
- Jere Vepsä (NMKY:n Rastipartio)
- Arto Vesamo (Vantaan Metsänkävijät)
- Suvi Viljaranta (Vantaan Metsänkävijät)
- Ilari Vuoroksa (Koudat)
- Mirja Zitting (Kelotytöt)
Vuonna 2005 myönnetyt
- Aura Piha (PäPa)
- Elina Erander (PäPa)
- Grigori Fedorets (PäPa)
- Maija Hanhilahti (PäPa)
- Elina Heikinheimo (PäPa)
- Saara Hyrkkö (PäPa)
- Eetu Immonen (PäPa)
- Ville Juhantalo (PäPa)
- Anne Jurvanen (PäPa)
- Enni Juvenius (PäPa)
- Jarkko Jyrhämä (PäPa)
- Antti Kakkola (PäPa)
- Salla Kauppi (PäPa)
- Liisa Kauramäki (PäPa)
- Arto Kiviluoto (PäPa)
- Laura Kohonen (PäPa)
- Noora Kokko (PäPa)
- Frans Korhonen (PäPa)
- Heidi Korhonen (PäPa)
- Riina-Malla Kosonen (PäPa)
- Anni Kukka (PäPa)
- Mirkka Laine (PäPa)
- Hanna Lindell (PäPa)
- Olli-Pekka Lintu (PäPa)
- Salla Lönnberg (PäPa)
- Minna Maasilta (PäPa)
- Mira Malhotra (PäPa)
- Salla Malin (PäPa)
- Riikka Mononen (PäPa)
- Salla Mustonen (PäPa)
- Anne Mäkinen (PäPa)
- Laura Narvo (PäPa)
- Lena Nelskylä (PäPa)
- Arri Niemenmaa (PäPa)
- Katariina Paasio (PäPa)
- Hanna Piirainen (PäPa)
- Miia-Liisa Pulkkinen (PäPa)
- Riina Puranen (PäPa)
- Simo Pynnönen (PäPa)
- Annika Pätiälä (PäPa)
- Suvi Rautvuori (PäPa)
- Salla Salmela (PäPa)
- Henri Salmela (PäPa)
- Tiina Salmela (PäPa)
- Erica Sauvala (PäPa)
- Anna-Maria Suominen (PäPa)
- Teemu Tammilehto (PäPa)
- Essi Tarvonen (PäPa)
- Kaisa Tervala (PäPa)
- Riikka Tunkelo (PäPa)
- Marie Tuomarila (PäPa)
- Milja Tuomivaara (PäPa)
- Lauri Uusivuori (PäPa)
- Elina Vesanto (PäPa)
- Mira Virtanen (PäPa)
- Juhana Joensuu (PäPa)
Vuonna 2004 myönnetyt
- Heli Pentikäinen (PäPa)
- Eija Syväniemi (PäPa)
- Anna Teittinen (PäPa)
- Joonas Holviala (PäPa)
- Olli Mäki (PäPa)
- Teija Aaltonen (PäPa)
- Niina Alatalo (PäPa)
- Jenna Smolander (PäPa)
- Heidi Ekblom (PäPa)
- Saija Linnajärvi (PäPa)
- Laura Saarikoski (PäPa)
- Olli-Pekka Aimola (PäPa)
- Krista Karppinen (PäPa)
- Tua Välke (PäPa)
- Ilmari Hirvonen (PäPa)
- Tuomo Leino (PäPa)
- Kaisa Merilahti (PäPa)
- Enna Lyytikäinen (PäPa)
- Jenna Honkanen (PäPa)
- Satu Järvinen (PäPa)
- Mari Olkkonen (PäPa)
- Sanna-Mari Seppälä (PäPa)
- Leena Stolt (PäPa)
- Tytti Söderlund (PäPa)
- Antti Pirttilä (PäPa)
- Hilla Rudanko (PäPa)
- Aino Jahnukainen (PäPa)
- Laura Ritakari (PäPa)
- Ilpo Nurmela (PäPa)
- Sonja Vilpas (PäPa)
- Katariina Toni (PäPa)
- Silja Kanerva (PäPa)
- Sirke Mustonen (PäPa)
- Katariina Silander (PäPa)
- Timo Parviainen (PäPa)
- Ville Gunnari (PäPa)
- Leo Jäppinen (PäPa)
- Otto Korhonen (PäPa)
- Essi Heinonen (PäPa)
- Heidi Känkänen (PäPa)
- Teemu Saksala (PäPa)
- Jesse Kiviaiho (PäPa)
- Juuso Mikkola (PäPa)
- Suvi Joutsen (PäPa)
- Sanna Kaistinen (PäPa)
- Krista Kauppinen (PäPa)
- Jukka Jakobson (PäPa)
- Martti Suontausta (PäPa)
- Joonas Taina (PäPa)
- Sanni Salomaa (PäPa)
- Friida Turku (PäPa)
- Petteri Hyvärinen (PäPa)
- Jussi Saunamäki (PäPa)
- Arttu Ylilahti (PäPa)
- Minna Niinimäki (PäPa)
- Antti Berghem (PäPa)
- Pasi Taskinen (PäPa)
- Anna Voutilainen (PäPa)
- Ilkka Jokipii (PäPa)
- Ismo Sutela (PäPa)
- Juho Toijanaho (PäPa)
Katso myös
Tämä Pääkaupunkiseutuun liittyvä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikiä laajentamalla artikkelia.