Ero sivun ”Merimiessolmu” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (kp) |
p (+sv) |
||
Rivi 16: | Rivi 16: | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | Eng: || Reef knot / Square knot | | valign="top" | Eng: || Reef knot / Square knot | ||
|- | |||
| valign="top" | Sv: || Sjömansknop | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Erilaiset muunnokset | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Erilaiset muunnokset |