957
muokkausta
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | ||
| | |- | ||
| | | colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Tampereen Lokit''' | ||
| | |- | ||
| | | Perustettu: || [[1927]] | ||
| | |- | ||
| | | Jäsenmäärä: || 126 | ||
| | |- | ||
| | | Lyhenne: || TaLo | ||
| | |- | ||
| | | Toiminta-alue: || Tampereen Keskusta | ||
| | |- | ||
| | | Partiopiiri: || [[Hämeen Partiolaiset]] | ||
|www | |- | ||
| | | Alue: || [[Tampereen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
| Taustayhteisö: || NNKY | |||
|- | |||
| Kokoustila: || Pamaus | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" colspan="2" | Huivi: Sininen | |||
|- | |||
| Partiopaita: || Sininen | |||
|- | |||
|- | |||
| valign="top" colspan="2" | Lippu: [[Kuva:Tampereen lokit.jpg|200px]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Lippukuntalehti | |||
|- | |||
| Lippukuntalehti: || Larus | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | [http://www.lpk.partio.fi/hp/lokit/ http://www.lpk.partio.fi/hp/lokit/] | |||
|} | |||
==Historia== | ==Historia== |
muokkausta