Ero sivun ”Käyttäjä:Amppi” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
VP (keskustelu | muokkaukset) p (malline) |
p (m) |
||
Rivi 8: | Rivi 8: | ||
|- | |- | ||
|{{käyttäjä sampo}} | |{{käyttäjä sampo}} | ||
|- | |||
|{{käyttäjä III-polvi}} | |||
|- | |- | ||
|{{käyttäjä Ko-Gi aikoo}} | |{{käyttäjä Ko-Gi aikoo}} |
Versio 22. lokakuuta 2007 kello 15.27
Tämä käyttäjä on suorittanut partiojohtajien peruskurssin. |
Tämä käyttäjä on meripartiolainen. |
Myrskypojat/Jäsen-käyttäjämalline |
Tämä käyttäjä toimii sampona. |
III Tämä käyttäjä on kolmannen polven partiolainen. |
Tämä käyttäjä ei ole suorittanut Kolmiapila-Gilwell-kurssia, mutta aikoo sellaisen vielä joskus suorittaa. |
fi Tämä käyttäjä puhuu äidinkielenään suomea. |
sv-2 Denna användare har kunskaper på mellannivå i svenska. |
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English. |
Tämä käyttäjä on wikikeiju. |
Eero Ämmälä, nuorempien partiolaisten suussa "Ämppi", on raumalaisen Myrskypojat -lippukunnan sampo ja asemastaan tietoinen partiojohtaja, joka vetää lippukunnassa erinäköisiä projekteja ja tempauksia.
Ämppiä kiinnostavat ne partioliikkeen syvimmät kysymykset, joiden parissa puuhaaminen ei välttämättä ole sitä mielenkiintoisinta mahdollista. Meripartioinnin lisäksi hän harrastaa purjehdusta ja audiovisuaalista tuottamista.