Ero sivun ”Luettelo partioaluksista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(lisätty s/y Helvi) |
(Lisätty Käppäräpartio (Pori) koulutusalus s/y Inke) |
||
Rivi 29: | Rivi 29: | ||
* [[Kuokkalan Vetehiset]]: S/Y Evita, M/S Kuha, Tiitiäinen, Joutsen | * [[Kuokkalan Vetehiset]]: S/Y Evita, M/S Kuha, Tiitiäinen, Joutsen | ||
* [[Kupittaan Henrikinpojat]]: S/Y [[Kupittaan Henrikinpojat/Henrika|Henrika]] | * [[Kupittaan Henrikinpojat]]: S/Y [[Kupittaan Henrikinpojat/Henrika|Henrika]] | ||
* [[Käppäräpartio]]: S/Y [[Käppäräpartio/Inke|S/Y Inke]] | |||
* [[Kuusiston Linnanyrjänät]]: [[Santa_Katarina|S/Y Santa Katarina II]] | * [[Kuusiston Linnanyrjänät]]: [[Santa_Katarina|S/Y Santa Katarina II]] | ||
* [[Kymen Vartiot]]: S/Y [[Kymen Vartiot/Kaija|Kaija]] | * [[Kymen Vartiot]]: S/Y [[Kymen Vartiot/Kaija|Kaija]] | ||
Rivi 53: | Rivi 54: | ||
* [[Pyhärannan Korpiankkurit]]: [[Pyhärannan Korpiankkurit/Femma|Femma]] | * [[Pyhärannan Korpiankkurit]]: [[Pyhärannan Korpiankkurit/Femma|Femma]] | ||
* [[Rauman Partiotytöt]]: S/Y [[Rauman Partiotytöt/Lady Olave|Lady Olave]], [[Rauman Partiotytöt/Ramona|Ramona]] | * [[Rauman Partiotytöt]]: S/Y [[Rauman Partiotytöt/Lady Olave|Lady Olave]], [[Rauman Partiotytöt/Ramona|Ramona]] | ||
* [[Ruoripojat]]: Passeli | * [[Ruoripojat]]: S/Y Passeli | ||
* [[Saimaan Sissit]]: M/S [[Saimaan Sissit/Sissi|Sissi]] | * [[Saimaan Sissit]]: M/S [[Saimaan Sissit/Sissi|Sissi]] | ||
* [[Saimaan Vartiot]]: [[Saimaan Vartiot/Soili|Soili]] | * [[Saimaan Vartiot]]: [[Saimaan Vartiot/Soili|Soili]] |
Versio 18. marraskuuta 2018 kello 12.03
Partiotoiminnassa käytettävät lippukuntien koulutusalukset:
- Auran Tytöt: S/Y Aurantyttö
- Auran Tähti Pojat: S/Y Merisusi
- Dalsbruks Sjöscouter:
- Ekin Partio: S/Y Katriina, M/S Lola 3, Vanhat alukset
- Finlands Svenska Scouter: S/Y Navigator
- Flickscoutkåren Åbo Vildar: S/Y Wildhelmina
- Haminan Päivänpojat:
- Hangö Scoutkår:
- Harjun Veikot: Bettiina
- Harjunalustan Siniveljet:
- Helsingin Erä-Majavat: S/Y Sindbad
- Henrikin Tapulitytöt: S/Y Helvi
- Jokikylän Pojat: S/Y Nordwest
- Jokisuun Kipparit: S/Y Pohjantyttö
- Joutsenon Nuotioveljet: S/Y Toveri
- Juvan Partioveikot: Old Dream
- Kalevan Karhut: Ursula
- Karimo: S/Y Pikku Myy
- Kelovartijat: Saint Olga
- Kimito Sjöscouter:
- Kivenlahden Piilevät: Capella, Spica, Caspi
- Kokko-Pojat:Kokkotuuli
- Kolkankävijät: Kyllikki
- Korven Koukkaajat: s/y Närppä
- Kulosaaren Meripartio: Margaret Dumont, Sisar
- Kumlinge Sjöscouter:
- Kuokkalan Vetehiset: S/Y Evita, M/S Kuha, Tiitiäinen, Joutsen
- Kupittaan Henrikinpojat: S/Y Henrika
- Käppäräpartio: S/Y S/Y Inke
- Kuusiston Linnanyrjänät: S/Y Santa Katarina II
- Kymen Vartiot: S/Y Kaija
- Lahden Partiosissit: Joutsikki II
- Lahden Siniset: Baltic Maid
- Lauritsalan Siniveljet: M/S Pelle
- Lätynkääntäjät: Sandy III
- Maskun Hemmingin Pojat ja Maskun Hemmingin Tyttäret: S/Y Hemmingway
- Merenkävijät: Meritaimi
- Merihaukat: Max
- Merimetsot: Sinensis
- Merituuli: Matilda
- Myrskypojat: S/YMeripurakk, S/Y Elli, S/Y Elmo
- Naantalin Siniset: S/Y Tokka-Lotta II
- Navigatores: S/Y Jonie ja Nudia
- Niihaman Saukot: M/S Saukko, M/S Isosaari (ei oma)
- Nuotiotytöt: S/Y Pranstaka
- Nääspartio: Isosaari (ei oma)
- Otavaeltajat: S/Y Sindbad (ei oma, vuokraa Helsingin Erä-Majavilta)
- Paraisten Merikotkat: Askeladden
- Pohjan Tytöt ja Sissit: Albatross, Kuutti II
- Pohjan Veikot: M/S Pohjantähti
- Puhurin Pojat: Jotunheim, Puhuri
- Pyhärannan Korpiankkurit: Femma
- Rauman Partiotytöt: S/Y Lady Olave, Ramona
- Ruoripojat: S/Y Passeli
- Saimaan Sissit: M/S Sissi
- Saimaan Vartiot: Soili
- Salmen Samoajat:Sepeka
- Salon Leiriveikot: S/Y Merituuli
- Savon Saukot: Saukko III
- Savon Sissit:
- Scoutkåren Pojkarna: Verdandi, Bönan
- Sjöscoutkåren Porkala:
- Sjöscoutkåren Sailors: S/Y Nattnordan
- Sjöscoutkåren Seaboys: S/Y Seabreeze, S/Y Seaday
- Sjöscoutkåren Spejarna: Akela, Frifågel
- Sjöscoutkåren Stormfågeln: Yoda
- Sjöscoutkåren Vikingaflickorna: S/Y Corail
- Sjöscoutkåren Vikingarna: S/Y HlewagstiR, S/Y Hringhorne
- Sjöscoutorganisationen Fribytarna: S/Y Samsara
- St. Jacobs Sjöscouter: Navigatio Nova
- St. Simons Sjöfararna: S/Y Simone, S/Y Simonetta
- Suomenlinnan Merisudet
- Tampereen ev.lut. seurakuntien partiotyö: M/S Isosaari
- Tampereen Kotkat: Lempi II, Näsikotka IV
- Tapiolan Eräpojat : S/Y Lion Clubari
- Tupshaukat: Korra II
- Turun Meripeikot: Irreantum
- Turun Mikaelin Siniset: S/Y TMX
- Turun Partio-Sissit: Merisissi III
- Turun Sinikotkat: S/Y Theia, M/S Pumppu (aiemmin myös S/Y Rhea)
- Turun Tähti-Tytöt: Meritähti
- Upinniemen Merisissit: Marina
- Uudenkaupungin Merihait: Krista
- Vaasan Metsäveikot: Pohjantuuli
- Wasa Fyrvaktare
- Vesipeikot: Peikko 3
- Öja Sjöscouter