Ero sivun ”Tampereen Lokit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | ||
| | |- | ||
| | | colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Tampereen Lokit''' | ||
| | |- | ||
| | | Perustettu: || [[1927]] | ||
| | |- | ||
| | | Jäsenmäärä: || 126 | ||
| | |- | ||
| | | Lyhenne: || TaLo | ||
| | |- | ||
| | | Toiminta-alue: || Tampereen Keskusta | ||
| | |- | ||
| | | Partiopiiri: || [[Hämeen Partiolaiset]] | ||
|www | |- | ||
| | | Alue: || [[Tampereen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
| Taustayhteisö: || NNKY | |||
|- | |||
| Kokoustila: || Pamaus | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" colspan="2" | Huivi: Sininen | |||
|- | |||
| Partiopaita: || Sininen | |||
|- | |||
|- | |||
| valign="top" colspan="2" | Lippu: [[Kuva:Tampereen lokit.jpg|200px]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Lippukuntalehti | |||
|- | |||
| Lippukuntalehti: || Larus | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | [http://www.lpk.partio.fi/hp/lokit/ http://www.lpk.partio.fi/hp/lokit/] | |||
|} | |||
==Historia== | ==Historia== |
Versio 21. joulukuuta 2006 kello 08.40
Tampereen Lokit | |
Perustettu: | 1927 |
Jäsenmäärä: | 126 |
Lyhenne: | TaLo |
Toiminta-alue: | Tampereen Keskusta |
Partiopiiri: | Hämeen Partiolaiset |
Alue: | Tampereen Partiolaiset |
Taustayhteisö: | NNKY |
Kokoustila: | Pamaus |
Tunnukset | |
Huivi: Sininen | |
Partiopaita: | Sininen |
Lippu: | |
Lippukuntalehti | |
Lippukuntalehti: | Larus |
Kotisivut | |
http://www.lpk.partio.fi/hp/lokit/ |
Historia
Lippukunnanjohtajat
Aitolahden Hirvi-Veikot | Aitopartio | Harjun Veikot | Harjusiskot | Hervannan Hukat | Härmälän Haukat | Härmälän Ilvestytöt | Kalevan Karhut | Kalevan Suuntatytöt | Kaukapartio | Lentävän Samoojat | Messukylän Metsäpojat | Messukylän Metsätytöt | Niihaman Saukot | Näsijärven Kipinät | Näsin Tytöt | Tammerfors Spejare | Tammero | Tampereen Eräpojat | Tampereen Kotkat | Tampereen Lokit | Tampereen Metsänkävijät | Tampereen Suuntaveljet | Tampereen Versot | Teiska-Partio | Tesoman Sinisiskot | Tervaksentekijät | Viinikan Siniset