2 018
muokkausta
p (→Aikataulu) |
Ile (keskustelu | muokkaukset) |
||
(23 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 23: | Rivi 23: | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="center"| | |align="center"| 100% | ||
|align="right"| 30.12.2006 | |||
|align="right"| 30.12.2006 | |align="right"| 30.12.2006 | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
| Hirsien hankinta: tarvittava määrä puuta kaadettu, karsittu ja katkottu mittaansa | | Hirsien hankinta: tarvittava määrä puuta kaadettu, karsittu ja katkottu mittaansa | ||
Rivi 62: | Rivi 62: | ||
|align="center"| 30 htp | |align="center"| 30 htp | ||
|align="right"| 188 jm | |align="right"| 188 jm | ||
|align="right"| | |align="right"| 188 jm | ||
|align="center"| | |align="center"| 100% | ||
|align="right"| 30.6.2008 | |align="right"| 30.6.2008 | ||
|align="right"| | |align="right"| 1.11.2008 | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
| Kehikon veisto ja pystytys: Kehikko valmis | | Kehikon veisto ja pystytys: Kehikko valmis | ||
|align="center"| 50 htp | |align="center"| 50 htp | ||
|align="right"| 8 varvia | |align="right"| 8 varvia | ||
|align="right"| | |align="right"| 8 varvia | ||
|align="center"| | |align="center"| 100% | ||
|align="right"| 30.6.2009 | |align="right"| 30.6.2009 | ||
|align="right"| | |align="right"| 9.5.2009 | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
| Katto: Katto valmis ja pitää sadetta | | Katto: Katto valmis ja pitää sadetta | ||
|align="center"| | |align="center"| 5 htp | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="center"| | |align="center"| 100% | ||
|align="right"| 1.9.2009 | |align="right"| 1.9.2009 | ||
|align="right"| | |align="right"| 27.9.2009 | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
| Lattia: Lattia valmis | | Lattia: Lattia valmis | ||
|align="center"| | |align="center"| 4 htp | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="center"| | |align="center"| 100% | ||
|align="right"| 1.9.2009 | |align="right"| 1.9.2009 | ||
|align="right"| | |align="right"| 10.10.2009 | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
| Viimeistely: Tulisija perustettu, parkkaus-, veisto- ja muut rakennusjätteet siivottu ympäristöstä. | | Viimeistely: Tulisija perustettu, parkkaus-, veisto- ja muut rakennusjätteet siivottu ympäristöstä. | ||
Rivi 95: | Rivi 95: | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="center"| | |align="center"| 40% | ||
|align="right"| 1.9.2010 | |align="right"| 1.9.2010 | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|- style="vertical-align: top; font-weight: bold;" | |- style="vertical-align: top; font-weight: bold;" | ||
| KOKO HANKE | | KOKO HANKE | ||
|align="center"| | |align="center"| 161 htp | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
|align="center"| | |align="center"| 96% | ||
|align="right"| 1.9.2010 | |align="right"| 1.9.2010 | ||
|align="right"| | |align="right"| | ||
Rivi 229: | Rivi 229: | ||
{| | {| | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| | |align="right"| kevät 2010 || Jalkatralli, penkit, risujen siivous | ||
|} | |} | ||
Tervetuloa mukaan! | Tervetuloa mukaan! | ||
Rivi 242: | Rivi 238: | ||
|align="right"| 27.-28.1.2006 || Kaadettiin puita, tukit #1 - #3. Kontti, Romu, [[Toimen Pojat/Ilves|Ilves-vartio]]. | |align="right"| 27.-28.1.2006 || Kaadettiin puita, tukit #1 - #3. Kontti, Romu, [[Toimen Pojat/Ilves|Ilves-vartio]]. | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| 10.-11.2.2006 || Winter Games. Kaadettiin puita, tukit #4 - #8. Kontti, Romu, Jani, Hegu, [[ | |align="right"| 10.-11.2.2006 || Winter Games. Kaadettiin puita, tukit #4 - #8. Kontti, Romu, Jani, Hegu, [[Partiopoikaosasto|PP-osastoa]]. | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| 19.2.2006 || Harvennettiin pieniä kuusia [[Toimen Pojat/Gammi|Gammin]] läheltä, kaikki polttopuiksi. Katkaistiin tukki #1 taipumisen estämiseksi. Testailtiin parkkausta. Kontti, Romu. | |align="right"| 19.2.2006 || Harvennettiin pieniä kuusia [[Toimen Pojat/Gammi|Gammin]] läheltä, kaikki polttopuiksi. Katkaistiin tukki #1 taipumisen estämiseksi. Testailtiin parkkausta. Kontti, Romu. | ||
Rivi 264: | Rivi 260: | ||
|align="right"| 5.-7.5.2006 || Ex tempore-talkoot Öögalla. Viimeiset tukit, 6 ja 8, pätkitty. Parkattiin 5 hirttä ja lisättiin parkkuupölliin tuki lyhyiden hirsien parkkausta helpottamaan. Mukana: Kontti, Romu | |align="right"| 5.-7.5.2006 || Ex tempore-talkoot Öögalla. Viimeiset tukit, 6 ja 8, pätkitty. Parkattiin 5 hirttä ja lisättiin parkkuupölliin tuki lyhyiden hirsien parkkausta helpottamaan. Mukana: Kontti, Romu | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| 13.-14.5.2006 || Joukko toimareita [[Sauvaskaba|Sauvaskabaa]] valmistelemassa ja grillailemassa. Parkattiin (C-4R, C-5R) ja roudattiin (A-7R, C-5L, C-4L). Mukana: Otso, Ile, Reko, Viski, Sipi, Supi ja Romu | |align="right"| 13.-14.5.2006 || Joukko toimareita [[Toimen Pojat/Sauvaskaba|Sauvaskabaa]] valmistelemassa ja grillailemassa. Parkattiin (C-4R, C-5R) ja roudattiin (A-7R, C-5L, C-4L). Mukana: Otso, Ile, Reko, Viski, Sipi, Supi ja Romu | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| 19.-20.5.2006 || Metsätalkoot Öögalla. Parkattiin ja roudattiin, roudattiin ja parkattiin. Mukana: Romu, Jonttu, Jenni, Viski, Leevi ja Liinus | |align="right"| 19.-20.5.2006 || Metsätalkoot Öögalla. Parkattiin ja roudattiin, roudattiin ja parkattiin. Mukana: Romu, Jonttu, Jenni, Viski, Leevi ja Liinus | ||
Rivi 270: | Rivi 266: | ||
|align="right"| 12.7.2006 || Talkoot. Parkattiin loput pöllit ja kannettiin rannasta tavaraa taapeliin saunan viereen. Viimeisteltiin saunan lattia. Mukana: Romu, Kontti, Hegu, Viski, Ile, Supi, Sipi. | |align="right"| 12.7.2006 || Talkoot. Parkattiin loput pöllit ja kannettiin rannasta tavaraa taapeliin saunan viereen. Viimeisteltiin saunan lattia. Mukana: Romu, Kontti, Hegu, Viski, Ile, Supi, Sipi. | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| 25.-27.8.2006 || [[SVPR]]:n Vj-kurssin kämppäviikonloppu. Siirrettiin A-8 rannasta Suurelle Savulle. Mukana: ? | |align="right"| 25.-27.8.2006 || [[SVPR]]:n Vj-kurssin kämppäviikonloppu. Siirrettiin A-8 rannasta Suurelle Savulle. Mukana: ? (ainakin Ile, ) | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| 12.-13.7.2006 || Hommailua Öögalla. Kuorittiin viimeiset pöllit ja viimeisteltiin saunan lattiaa. Mukana: Romu, Kontti, Jonttu, Supi, Viski | |align="right"| 12.-13.7.2006 || Hommailua Öögalla. Kuorittiin viimeiset pöllit ja viimeisteltiin saunan lattiaa. Mukana: Romu, Kontti, Jonttu, Supi, Viski | ||
Rivi 299: | Rivi 295: | ||
|- style="vertical-align: top;" | |- style="vertical-align: top;" | ||
|align="right"| 25.8.2008 || Hirsien kanniskelua ja ensimmäisen hirsivarvin paikalleen sovittelua iltapuhteina. Mukana: Viski, Reko, Ile, Romu, .. | |align="right"| 25.8.2008 || Hirsien kanniskelua ja ensimmäisen hirsivarvin paikalleen sovittelua iltapuhteina. Mukana: Viski, Reko, Ile, Romu, .. | ||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 3.-4.10.2008 || Laavutalkoot. Haettiin tuntumaa nurkkien veistämiseen. Saatiin 1. hirsikerta valmiiksi ja rikottiin 2 moottorisahaa. Mukana: Ile, Romu, Kontti, Supi, Sorvi, JJ, Leena, Ahma-vartio. | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 10.-12.10.2008 || Laavutalkoot. Saatiin viisi kakkosvarvin hirttä valmiiksi paikoilleen, tappituksineen päivineen. Henkilö- ja kalustovanhingoilta vältyttiin. Mukana: Ile, Romu, Liisa, Ansu, Supi, Sipi, Sorvi, JJ, Jenni, Jani, Viski, Ilkka/Koudat. | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 17.-19.10.2008 || Laavutalkoot. Kakkosvarvi ja puolet kolmatta valmiiksi. Mukana: Ile, Romu, Viski, Supi, JJ, Leena. | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 31.10. - 1.11.2008 || Eräpäivät Öögalla. Kolmas varvi valmiiksi ja neljättä alulle. Mukana: Ile, JJ, Romu, Supi, Sipi, Kontti, Jani. | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 3.-5.4.2009 || Talkoot ja sudariretki Öögalla. Neljäs varvi valmiiksi ja viidettä alulle. Mukana: Ile, Supi, Romu, Api, Spock, Kontti. | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 17.-19.4.2009 || Kehikon veistäminen jatkui tähänastisen historian tuloksekkaimmalla rupeamalla. Viides hirsikerta valmiiksi ja puolet seuraavastakin seinään, tappeineen päivineen. Mukana: Romu, Ile ja Jonttu | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 24.-26.4.2009 || 6. varvi valmiiksi, 7. kahden hirren tarkkaa varausta vaille. Nostettiin A-8 kehikon päälle valmiiksi seuraavaa kerraa varten. Mukana: Romu, Viski, Liisa, Sipi, Supi, Jonttu, Jenni, Veikko, Muffe, Kontti | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 8.-10.5.2009 || Kehikko veistettiin valmiiksi. Mukana: Romu, Ile, JJ, Viski, Liisa, Jonttu, Sipi, Supi, Mallu | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 11.-13.9.2009 || 9. hirsivarvin karkea varaus, kattovasojen teko, lattian koolingit valmiiksi. Mukana: Romu, Reko, Supi, Jenni, Viski | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 25.-27.9.2009 || 9. hirsivarvi valmiiksi, kattovasojen kiinnitys, katon laudoitus, tervahuovan asennus, katto saatiin valmiiksi räystäslautojen pintakäsittelyä lukuunottamatta, lattialaudoista kiinnitettiin yli puolet. Mukana: Romu, Ile, Sorvi, Ansu | |||
|- style="vertical-align: top;" | |||
|align="right"| 10.10.2009 || Lattia ja tulisija. Mukana: Romu, Ile, Ansu, Viski, Supi, Niso, Reko | |||
|} | |} | ||
[[Luokka:Juhlalaavu]] | [[Luokka:Juhlalaavu]] | ||
[[Luokka:Aikajanat]] | [[Luokka:Aikajanat]] |
muokkausta