Ero sivun ”Toimen Pojat/Kansalainen” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(#294 ja #295 parin vuoden takaa jääneet päivittämättä) |
||
(17 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 176: | Rivi 176: | ||
|- | |- | ||
| 86 || [[1930]] || Sakari Laurola || | | 86 || [[1930]] || Sakari Laurola || | ||
|- | |||
| 86P || [[1930]] || Robert Brotherus || (huom. pöytäkirjan mukaan valittu kansalaiseksi, mutta nimi on aiemmin jäänyt lisäämättä kansalaisluetteloon) | |||
|- | |- | ||
| 87 || [[1930]] || H. Rikala || | | 87 || [[1930]] || H. Rikala || | ||
Rivi 235: | Rivi 237: | ||
| 115 || [[1939]] || Olli Heinivaara || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 115 || [[1939]] || Olli Heinivaara || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 116 || [[1940]] || Johannes "Broti" Brotherus || | | 116 || [[1940]] || Johannes "Broti" Brotherus || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 117 || [[1940]] || Ylermi Sihvo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 117 || [[1940]] || Ylermi Sihvo || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
Rivi 267: | Rivi 269: | ||
| 131 || [[1947]] || Harry "Harri" Kindt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 131 || [[1947]] || Harry "Harri" Kindt || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 132 || [[1947]] || Martti Rankka || | | 132 || [[1947]] || Martti Rankka || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 133 || [[1948]] || Reino "Rike" Mäkinen || | | 133 || [[1948]] || Reino "Rike" Mäkinen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 134 || [[1948]] || Vassi "Pellit" Livio || | | 134 || [[1948]] || Vassi "Pellit" Livio || | ||
|- | |- | ||
| 135 || [[1948]] || Ville "Osku" Jalonen || | | 135 || [[1948]] || Ville "Osku" Jalonen || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 136 || [[1949]] || Hage "Hage" Hagerlund || Osoite ei tiedossa | | 136 || [[1949]] || Hage "Hage" Hagerlund || Osoite ei tiedossa | ||
Rivi 287: | Rivi 289: | ||
| 141 || [[1953]] || Matti "Närkästys" Leikola || | | 141 || [[1953]] || Matti "Närkästys" Leikola || | ||
|- | |- | ||
| 142 || [[1953]] || Matti "Juppa" Lähdeoja || | | 142 || [[1953]] || Matti "Juppa" Lähdeoja || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 143 || [[1953]] || Tapani "Tapo" Reis || | | 143 || [[1953]] || Tapani "Tapo" Reis || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 144 || [[1954]] || [[Risto Sukapää|Risto "Suka" Sukapää]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 144 || [[1954]] || [[Risto Sukapää|Risto "Suka" Sukapää]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 145 || [[1956]] || Antero "Ami" Leppälä || | | 145 || [[1956]] || Antero "Ami" Leppälä || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 146 || [[1956]] || [[Timo Lankiala|Timo "Tinde" Lankiala]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 146 || [[1956]] || [[Timo Lankiala|Timo "Tinde" Lankiala]] || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
Rivi 309: | Rivi 311: | ||
| 152 || [[1959]] || Markku Partanen || Osoite ei tiedossa | | 152 || [[1959]] || Markku Partanen || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| 153 || [[1959]] || Jaakko "Jaska" Blomberg || | | 153 || [[1959]] || Jaakko "Jaska" Blomberg || | ||
|- | |- | ||
| 154 || [[1960]] || [[Tapani Leppälä|Tapani "Tipi" Leppälä]] || | | 154 || [[1960]] || [[Tapani Leppälä|Tapani "Tipi" Leppälä]] || | ||
Rivi 321: | Rivi 323: | ||
| 158 || [[1961]] || Tapio "Tappi" Wartiovaara || | | 158 || [[1961]] || Tapio "Tappi" Wartiovaara || | ||
|- | |- | ||
| 159 || [[1962]] || Jaakko "Jaska" Marttinen || | | 159 || [[1962]] || Jaakko "Jaska" Marttinen || | ||
|- | |- | ||
| 160 || [[1962]] || Ilkka Wirta || | | 160 || [[1962]] || Ilkka Wirta || | ||
Rivi 327: | Rivi 329: | ||
| 161 || [[1962]] || Pertti "Mortti" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 161 || [[1962]] || Pertti "Mortti" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 162 || [[1962]] || Aarno Toikka || | | 162 || [[1962]] || Aarno Toikka || | ||
|- | |- | ||
| 163 || [[1962]] || Hannu Lehto || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | | 163 || [[1962]] || Hannu Lehto || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 164 || [[1963]] || Ari Koskivaara || | | 164 || [[1963]] || Ari Koskivaara || | ||
|- | |- | ||
| 165 || [[1964]] || Mikko Saukonpää || | | 165 || [[1964]] || Mikko Saukonpää || | ||
Rivi 345: | Rivi 347: | ||
| 170 || [[1965]] || Antero Salovaara || Osoite ei tiedossa | | 170 || [[1965]] || Antero Salovaara || Osoite ei tiedossa | ||
|- | |- | ||
| 171 || [[1965]] || Erkki Viro || | | 171 || [[1965]] || Erkki "Hugo" Viro || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 172 || [[1965]] || Antti "Andy" Jännes || | | 172 || [[1965]] || Antti "Andy" Jännes || | ||
Rivi 363: | Rivi 365: | ||
| 179 || [[1968]] || Erkki "Tupla" Martevo || | | 179 || [[1968]] || Erkki "Tupla" Martevo || | ||
|- | |- | ||
| 180 || [[1968]] || Marita "Matta" Kolari || | | 180 || [[1968]] || Marita "Matta" Johanson (ent. Kolari) || | ||
|- | |- | ||
| 181 || [[1969]] || Timo "Supi" Sundqvist || | | 181 || [[1969]] || Timo "Supi" Sundqvist || | ||
Rivi 399: | Rivi 401: | ||
| 197 || [[1975]] || Markku "Kaino" Loivas || | | 197 || [[1975]] || Markku "Kaino" Loivas || | ||
|- | |- | ||
| 198 || [[1976]] || Henrik "Henkka" Knutar || | | 198 || [[1976]] || Henrik "Henkka" Knutar || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 199 || [[1976]] || Kaarlo "Tuku" Voionmaa || | | 199 || [[1976]] || Kaarlo "Tuku" Voionmaa || | ||
Rivi 415: | Rivi 417: | ||
| 205 || [[1977]] || Anna "Päpi" Näri || | | 205 || [[1977]] || Anna "Päpi" Näri || | ||
|- | |- | ||
| 206 || [[1977]] || Kim "Kimmeli" Karumaa || | | 206 || [[1977]] || Kim "Kimmeli" Rindell (ent. Karumaa) || | ||
|- | |- | ||
| 207 || [[1979]] || Iiro "Iiro" Pöyhönen || | | 207 || [[1979]] || Iiro "Iiro" Pöyhönen || | ||
Rivi 505: | Rivi 507: | ||
| 250 || [[1997]] || [[Käyttäjä:Suski|Susanna "Suski" Salonen]] || | | 250 || [[1997]] || [[Käyttäjä:Suski|Susanna "Suski" Salonen]] || | ||
|- | |- | ||
| 251 || [[1998]] || | | 251 || [[1998]] || Tomi "Walkki" Valkonen || | ||
|- | |- | ||
| 252 || [[1998]] || | | 252 || [[1998]] || Antti "Sankola" Sankola || | ||
|- | |- | ||
| 253 || [[1998]] || Esko "Epa" Oksanen || | | 253 || [[1998]] || Esko "Epa" Oksanen || | ||
Rivi 561: | Rivi 563: | ||
| 278 || [[2010]] || Otto Honkamaa || | | 278 || [[2010]] || Otto Honkamaa || | ||
|- | |- | ||
| 279 || [[2011]] || Outi "Mimma" Kujala || | | 279 || [[2011]] || Outi "Mimma" Kujala || [[Kuva:OlenMennytKotiin.svg|23px]] | ||
|- | |- | ||
| 280 || [[2011]] || Elina "Samuli" Pihko ||| | | 280 || [[2011]] || Elina "Samuli" Pihko ||| | ||
Rivi 569: | Rivi 571: | ||
| 282 || [[2012]] || Lauri "Spock" Seppäläinen ||| | | 282 || [[2012]] || Lauri "Spock" Seppäläinen ||| | ||
|- | |- | ||
| 283 || [[ | | 283 || [[2013]] || Aapo "Api" Rainio ||| | ||
|- | |||
| 284 || [[2013]] || Julius "Julle" Maylett ||| | |||
|- | |||
| 285 || [[2014]] || Vili Huhta-Koivisto ||| | |||
|- | |||
| 286 || [[2014]] || Henri "Henu" Strandman ||| | |||
|- | |||
| 287 || [[2014]] || Oskari "Kasku" Ketola ||| | |||
|- | |||
| 288 || [[2014]] || Eemil Nuuttila ||| | |||
|- | |||
| 289 || [[2017]] || Mikko "Lagus" Laakkonen ||| | |||
|- | |||
| 290 || [[2017]] || Matias "Myntti" Nyländen ||| | |||
|- | |||
| 291 || [[2017]] || Janne "Jäpä" Kauranen ||| | |||
|- | |||
| 292 || [[2019]] || Nicholas "Nikkeli" Mylläri ||| | |||
|- | |||
| 293 || [[2019]] || Kalle "Kala" Huhta-Koivisto ||| | |||
|- | |||
| 294 || [[2021]] || Lasse "Hyytelömies" Kurkela ||| | |||
|- | |- | ||
| | | 295 || [[2021]] || Kaius "Leif" Lehtinen ||| | ||
[[Luokka:Toimen Poikain historia]] | [[Luokka:Toimen Poikain historia]] | ||
[[Luokka:Toimen Pojat]] | [[Luokka:Toimen Pojat]] |
Nykyinen versio 22. lokakuuta 2023 kello 14.09
Ansioituneet Toimen Pojat voidaan valita partiotasavallan kansalaisiksi.
Toimen Poikain partiotasavallan kansalaiset 1911-
Numero | Vuosi | Nimi | Lisätietoja |
1 | 1911 | Kurt Stenius | |
2 | 1911 | Alexander Boldt | |
3 | 1911 | Wilfrid Brotherus | |
4 | 1911 | Harry Brotherus | |
5 | 1911 | Sven Donner | |
6 | 1911 | Paavo Susitaival (Sivén) | |
7 | 1911 | Urho Salovaara | |
8 | 1912 | Valdemar Sundqvist | |
9 | 1912 | Reijo Malmström (Martiala) | |
10 | 1912 | Hans Sivén | |
11 | 1912 | Valter Nyberg | |
12 | 1913 | Eino Bygglin (Keriö) | |
13 | 1913 | Lauri Blomqvist | |
14 | 1913 | David Orola (Åberg) | |
15 | 1913 | Arthur Corner | |
16 | 1914 | Aarne Valtonen | |
17 | 1914 | Tapio Voionmaa | |
18 | 1914 | Ilmari Hiitonen (Hidén) | |
19 | 1914 | Ilmari Voionmaa | |
20 | 1916 | Börje Petterson | |
21 | 1917 | Olof Sundström | |
22 | 1917 | Rafael Boldt | |
23 | 1917 | Taavi Heino | |
24 | 1917 | Arvi Kivenheimo | |
25 | 1917 | Tryggve Boldt | |
26 | 1917 | Jarl Schneidler | |
27 | 1917 | Sigvard Lindholm | |
28 | 1918 | Urho Heino | |
29 | 1918 | Martti Lyyski | |
30 | 1918 | Antti Aho | |
31 | 1918 | K Kuoppamäki | |
32 | 1918 | Usko Rinne | |
33 | 1918 | Heikki Waris (Warén) | |
34 | 1918 | Hannes Reenpää (Renqvist) | |
35 | 1918 | Birger Antson | |
36 | 1918 | Allan Lindberg | |
37 | 1918 | Gunnar Ahlstedt | |
38 | 1918 | Göran Långström | |
39 | 1919 | Erik Cronvall | |
40 | 1919 | Ensio Hiitonen (Hidén) | |
41 | 1920 | Olavi Parkkinen | |
42 | 1920 | Arthur Lindholm | |
43 | 1920 | Uoti Kuoppamäki | |
44 | 1920 | Kurt Antson | |
45 | 1920 | Åke Antson | |
46 | 1920 | Harald Henriksson | |
47 | 1920 | Kari Lavonius | |
48 | 1921 | Antero Rautavaara | |
49 | 1921 | Bruno Tulander | |
50 | 1921 | Reino Raussi | |
51 | 1921 | Lauri Kivi | |
52 | 1922 | Pehr Lindholm | |
53 | 1922 | Yrjö Luntinen | |
54 | 1922 | Paavali Alivirta | |
55 | 1922 | Leonard Sundqvist | |
56 | 1923 | Waldemar Mellén | |
57 | 1923 | Heikki Koivuniemi | |
58 | 1923 | Toivo Koskinen | |
59 | 1923 | John Sumelius | |
60 | 1923 | Niilo Virtamo (Wikström) | |
61 | 1923 | Hannu Auramo | |
62 | 1923 | R Dreier | |
63 | 1923 | G af Hällström | |
64 | 1924 | Toivo Holmberg | |
65 | 1925 | Urho Ranta | |
66 | 1926 | Kauko Leppälä | |
67 | 1927 | Jouko Huttunen | |
68 | 1927 | Teodor Aura | |
69 | 1927 | Erik Hakala | |
70 | 1927 | Ville Waris | |
71 | 1928 | Pentti Ilmanen | |
72 | 1928 | Olli Rissanen | |
73 | 1928 | Aulis Makkonen | |
74 | 1928 | Antti (Leo) Soininen | |
75 | 1928 | Ukko Tukiainen | |
76 | 1928 | Veikko Palosuo (Brander) | |
77 | 1929 | Jouko Voionmaa | |
78 | 1929 | Lassi Pitkänen | |
79 | 1929 | Tauno Böök | |
80 | 1930 | Lauri Brander | |
81 | 1930 | Eugen Reiman | |
82 | 1930 | Olli Simola | |
83 | 1930 | Visa Jääskeläinen | |
84 | 1930 | Matti Soininen | |
85 | 1930 | Juhani Laurola | |
86 | 1930 | Sakari Laurola | |
86P | 1930 | Robert Brotherus | (huom. pöytäkirjan mukaan valittu kansalaiseksi, mutta nimi on aiemmin jäänyt lisäämättä kansalaisluetteloon) |
87 | 1930 | H. Rikala | |
88 | 1932 | Jorma Puputti | |
89 | 1932 | Tapani Sarva | |
90 | 1933 | A. Blomqvist | |
91 | 1933 | Tuomas von Boehm | |
92 | 1933 | Jussi Torppa | |
93 | 1934 | Ilmari Sarva | |
94 | 1934 | Erkki Telajoki | |
95 | 1934 | H. Suomalainen | |
96 | 1934 | Ilmari Vaarala | |
97 | 1934 | Aulis Rankka | |
98 | 1935 | Kai Blåfield | |
99 | 1935 | Pentti "Penu" Tiivola | |
100 | 1935 | Armo Kaijanen | |
101 | 1935 | Erkki Jalas | |
102 | 1935 | Simo Palosuo | |
103 | 1935 | Aarne Siirala | |
104 | 1936 | H. Snellman-Virkkunen | |
105 | 1937 | Kai Kujanen | |
106 | 1937 | Ensio "Enska" Saarelma | |
107 | 1937 | Esko Lehtinen | |
108 | 1937 | Lorenz Blåfield | |
109 | 1939 | E. Adamsson | |
110 | 1939 | Matti Korpi | |
111 | 1939 | Eino Pohjolainen | |
112 | 1939 | Lasse "Lusu" Lucander | |
113 | 1939 | Kustaa "Kustu" Kotsalo | |
114 | 1939 | Lauri "Pöpö" Pöyhönen | |
115 | 1939 | Olli Heinivaara | |
116 | 1940 | Johannes "Broti" Brotherus | |
117 | 1940 | Ylermi Sihvo | |
118 | 1940 | Aarne "Skindo" Pajanen | |
119 | 1940 | Lauri Karvinen | |
120 | 1945 | Olavi Pöyhönen | |
121 | 1945 | Raimo "Raiski" Lehto | |
122 | 1945 | Juha Huhta | |
123 | 1945 | Jorma "Jorkki" Waronen | |
124 | 1946 | Erkki "Poko" Porkka | |
125 | 1946 | Pentti "Purho" Pirhonen | |
126 | 1946 | Rolf "Role" Kristoffersson | |
127 | 1946 | Jorma "Pikku-poko" Porkka | |
128 | 1946 | Paavo Mustonen | |
129 | 1946 | Erkki Jokinen | |
130 | 1946 | Pertti "Pere" Etholén | |
131 | 1947 | Harry "Harri" Kindt | |
132 | 1947 | Martti Rankka | |
133 | 1948 | Reino "Rike" Mäkinen | |
134 | 1948 | Vassi "Pellit" Livio | |
135 | 1948 | Ville "Osku" Jalonen | |
136 | 1949 | Hage "Hage" Hagerlund | Osoite ei tiedossa |
137 | 1949 | Raino "Raitsi" Walli | |
138 | 1950 | Pekka "Päkä" Malmi | |
139 | 1952 | Jyrki "Mämi" Auramo | |
140 | 1952 | Helge "Hege" Grönfors | |
141 | 1953 | Matti "Närkästys" Leikola | |
142 | 1953 | Matti "Juppa" Lähdeoja | |
143 | 1953 | Tapani "Tapo" Reis | |
144 | 1954 | Risto "Suka" Sukapää | |
145 | 1956 | Antero "Ami" Leppälä | |
146 | 1956 | Timo "Tinde" Lankiala | |
147 | 1956 | Olli "Rali" Soine | |
148 | 1957 | Jukka "Jukkis" Brax | |
149 | 1958 | Jorma "Eeki" Ek | Osoite ei tiedossa |
150 | 1959 | Tapio "Davy" Piha | |
151 | 1959 | Antti "Snadi" Wuorenjuuri | |
152 | 1959 | Markku Partanen | Osoite ei tiedossa |
153 | 1959 | Jaakko "Jaska" Blomberg | |
154 | 1960 | Tapani "Tipi" Leppälä | |
155 | 1960 | Risto "Ripa" Wirta | |
156 | 1961 | Esa "Esa" Ek | Osoite ei tiedossa |
157 | 1961 | Markku "Pablo" Paloheimo | |
158 | 1961 | Tapio "Tappi" Wartiovaara | |
159 | 1962 | Jaakko "Jaska" Marttinen | |
160 | 1962 | Ilkka Wirta | |
161 | 1962 | Pertti "Mortti" Kujala | |
162 | 1962 | Aarno Toikka | |
163 | 1962 | Hannu Lehto | |
164 | 1963 | Ari Koskivaara | |
165 | 1964 | Mikko Saukonpää | |
166 | 1964 | Pentti "Kunu" Kunnas | |
167 | 1964 | Markus Härkäpää | |
168 | 1964 | Tapio Marttinen | Osoite ei tiedossa |
169 | 1964 | Matti Alonen | |
170 | 1965 | Antero Salovaara | Osoite ei tiedossa |
171 | 1965 | Erkki "Hugo" Viro | |
172 | 1965 | Antti "Andy" Jännes | |
173 | 1966 | Jorma "Jore" Mendelin | |
174 | 1967 | Erkki "Eki" Malin | |
175 | 1967 | Ari "Ari" Peitso | |
176 | 1967 | Raimo "Rami" Malin | |
177 | 1967 | Antti Alonen | |
178 | 1968 | Olli Perälä | Osoite ei tiedossa |
179 | 1968 | Erkki "Tupla" Martevo | |
180 | 1968 | Marita "Matta" Johanson (ent. Kolari) | |
181 | 1969 | Timo "Supi" Sundqvist | |
182 | 1969 | Olavi "Nalle" Leppälä | |
183 | 1970 | Kaj "Jack" Rindell | |
184 | 1970 | Pekka "Poku" Arasto | |
185 | 1970 | Kari "Kapu" Rautavaara | |
186 | 1970 | Sven Harno | |
187 | 1971 | Aapo "Aapo" Aittola | |
188 | 1972 | Kaija "Ankka" Virta | |
189 | 1973 | Pekka "Fredi" Martevo | |
190 | 1973 | Hannes "Hanska" Tuomi | |
191 | 1973 | Mikko Näri | |
192 | 1974 | Roni Keini | |
193 | 1974 | Marina "Mitzi" Lydecken | |
194 | 1974 | Jari "Figge" Semi | |
195 | 1974 | Jaakko "Jaska" Nevanlinna | |
196 | 1975 | Tuomo "Bobo" Kivikari | |
197 | 1975 | Markku "Kaino" Loivas | |
198 | 1976 | Henrik "Henkka" Knutar | |
199 | 1976 | Kaarlo "Tuku" Voionmaa | |
200 | 1976 | Tapani "Tappi" Huovinen | |
201 | 1976 | Marjaana "Kassu" Kivinen | |
202 | 1977 | Juha "Rafa" Ravander | |
203 | 1977 | Eija "Ellu" Moody | |
204 | 1977 | Marja-Leena "Pyttis" Ekman (Pyhälahti) | |
205 | 1977 | Anna "Päpi" Näri | |
206 | 1977 | Kim "Kimmeli" Rindell (ent. Karumaa) | |
207 | 1979 | Iiro "Iiro" Pöyhönen | |
208 | 1979 | Jyri "Jaskola" Jaakkola | |
209 | 1979 | Simo-Pekka Reponen | |
210 | 1982 | Niklas "Nikke" Sonkin | |
211 | 1982 | Jan "Jani" Schugk | |
212 | 1982 | Timo "Tipi" Riissanen | |
213 | 1983 | Tuomas "Upa" Oksanen | |
214 | 1983 | Kimmo Korpela | |
215 | 1983 | Petteri "Köpi" Tarkio | |
216 | 1983 | Pirkko "Pam" Malmi | |
217 | 1985 | Sakari "Sakke" Anttila | |
218 | 1985 | Lauri "Late" Erävuori | |
219 | 1986 | Leena "Lulu" Wiio (Waronen) | |
220 | 1986 | Helvi "Peick" Valanki Mustakallio | |
221 | 1986 | Ansa Sucksdorff (Saxén) | |
222 | 1986 | Irja "Pörri" Huhta (Ståhlberg) | |
223 | 1986 | Teppo "Tepi" Malmi | |
224 | 1986 | Olli "Opa" Oksanen | |
225 | 1986 | Jussi Anttila | |
226 | 1987 | Antti Jatkola | |
227 | 1987 | Sampo Aunola | |
228 | 1987 | Leo "Leksa" Bonsdorff | |
229 | 1990 | Andrej Sonkin | |
230 | 1990 | Tuukka Uusitalo | |
231 | 1990 | Niklas "Nakke" Holm | |
232 | 1990 | Tom "Tomppa" Tallberg | |
233 | 1991 | Mikko "Sipi" Sipilä | |
234 | 1991 | Petteri "Ormio" Ormio | |
235 | 1991 | Juha "Lattunen" Lattunen | |
236 | 1991 | Esa "Särkkä" Särkkä | |
237 | 1991 | Pekka "Peski" Koskinen | |
238 | 1992 | Mikko "Migi" Hakulinen | |
239 | 1993 | Antti "Kontti" Kontiainen | |
240 | 1993 | Joanna "Joppe" Puro-Aunola | |
241 | 1993 | Matti "Jämsä" Särkkä | |
242 | 1994 | Timo "Tippa" Hakulinen | |
243 | 1994 | Teri Heilala | |
244 | 1995 | Sampsa "Samu" Heilala | |
245 | 1995 | Tuomas "Large" Toivonen | |
246 | 1995 | Jon "Jonttu" Grönvall | |
247 | 1996 | Samuli "Hemmo" Taira | |
248 | 1997 | Pirkko "Pirppis" Korpi | |
249 | 1997 | Timo "Medium" Toivonen | |
250 | 1997 | Susanna "Suski" Salonen | |
251 | 1998 | Tomi "Walkki" Valkonen | |
252 | 1998 | Antti "Sankola" Sankola | |
253 | 1998 | Esko "Epa" Oksanen | |
254 | 1999 | Olli "Hillo" Anttonen | |
255 | 1999 | Ari "Tintti" Tiainen | |
256 | 1999 | Jussi "Supi" Sipilä | |
257 | 1999 | Mikko "Viki" Poutanen | |
258 | 2001 | Ilkka "Ile" Lehto | |
259 | 2001 | Juho "Sorvi" Sorvettula | |
260 | 2002 | Antti "Mallu" Malin | |
261 | 2002 | Visa "Viski" Jokelainen | |
262 | 2003 | Juha "JJ" Lehto | |
263 | 2004 | Reko Jokelainen | |
264 | 2004 | Antti "Tine" Eranti | |
265 | 2005 | Janne "Peltsi" Peltola | |
266 | 2005 | Eero "Wehka" Oksanen | |
267 | 2005 | Klaus "Klasu" Volanen | |
268 | 2006 | Reijo "Reiska" Aittola | |
269 | 2006 | Nooa "Olm" Fagerholm | |
270 | 2006 | Alex "Ale" Hakala | |
271 | 2007 | Karoly "Karde" Götz | |
272 | 2007 | Jussi "Tori" Töytäri | |
273 | 2008 | Sampo "Sakke" Oksanen | |
274 | 2008 | Janne "Coff" Fock | |
275 | 2009 | Tuukka "Tuksa" Ahtola | |
276 | 2009 | Panu Räty | |
277 | 2010 | Lauri "Leka" Hakala | |
278 | 2010 | Otto Honkamaa | |
279 | 2011 | Outi "Mimma" Kujala | |
280 | 2011 | Elina "Samuli" Pihko | |
281 | 2012 | Arto "Artzi" Lehisto | |
282 | 2012 | Lauri "Spock" Seppäläinen | |
283 | 2013 | Aapo "Api" Rainio | |
284 | 2013 | Julius "Julle" Maylett | |
285 | 2014 | Vili Huhta-Koivisto | |
286 | 2014 | Henri "Henu" Strandman | |
287 | 2014 | Oskari "Kasku" Ketola | |
288 | 2014 | Eemil Nuuttila | |
289 | 2017 | Mikko "Lagus" Laakkonen | |
290 | 2017 | Matias "Myntti" Nyländen | |
291 | 2017 | Janne "Jäpä" Kauranen | |
292 | 2019 | Nicholas "Nikkeli" Mylläri | |
293 | 2019 | Kalle "Kala" Huhta-Koivisto | |
294 | 2021 | Lasse "Hyytelömies" Kurkela | |
295 | 2021 | Kaius "Leif" Lehtinen |