Ero sivun ”Toimen Tytöt” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ile (keskustelu | muokkaukset) (→Huuto) |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 8: | Rivi 8: | ||
|- | |- | ||
| Jäsenmäärä: || X-Y hlöä | | Jäsenmäärä: || X-Y hlöä | ||
|- | |||
| Lyhenne: || TT | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue |
Versio 6. huhtikuuta 2006 kello 12.41
Toimen Tytöt | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1910 |
Jäsenmäärä: | X-Y hlöä |
Lyhenne: | TT |
Alue | |
Toiminta-alue: | Helsinki/Töölö |
Partiopiiri: | Pääkaupunkiseudun Partiolaiset |
Ryhmittymä: | SVPR |
Toimipaikat | |
Onkalo: | Topeliuksenkatu 29 |
Kämppä: | Maja, Vihti |
Tunnukset | |
Huivi: | tumman lila |
Partiopaita: | sininen |
Toimen Poikien sisarlippukunta.
Historia
Perustettu alunperin 1910.
Huuto
- Zigelige, zigelige tsau, tsau, tsau
- Bomelage, bomelage bau, bau, bau
- Zigelige, bomelage zich, bom, bach
- Toimen Tytöt, Toimen Tytöt, rah, rah, rah