Ero sivun ”Pohjanmaan Partiolaiset/Kilpailut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
(6 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Pohjanmaan Partiolaisten Ohjelmaryhmän alla toimiva Kisajaosto järjestää | [[Pohjanmaan Partiolaiset|Pohjanmaan Partiolaisten]] Ohjelmaryhmän alla toimiva Kisajaosto avustaa kisajärjestäjiä ja järjestää kisoihin liittyvää koulutusta. | ||
= | {| class="wikitable" | ||
! | |||
! talvikisat | |||
! kevätkisat | |||
! syyskisat | |||
! sudenpentu- ja seikkailijakilpailut <br> (su): vain sudenpennut | |||
! sisukilpailut | |||
|- | |||
| 2008 | |||
| | |||
{| | |||
| 16.2. "Lasten leikkiä?", Mustasaari | |||
|- | |||
| 16.2. "Lasten leikkiä?", Liminka | |||
|} | |||
| 10.5. "Päivä maalla - mutta mehtään meni", Nivala | |||
| 13.-14.9. "Tönö", Oulu | |||
| 17.5. "Odysseuksen harharetket" (su),<br>Kauhava, Haapajärvi, Oulu | |||
| 10.5. "Kympillä!", Kuortane | |||
|- | |||
| 2009 | |||
| | |||
{| | |||
| 7.-8.2. "Lakeuden kutsu", Seinäjoki | |||
|- | |||
| 7.-8.2. "Lakeuden,kutsu", Kempele | |||
|} | |||
| | |||
{| | |||
| 10.5. "Kympillä", Kuortane | |||
|- | |||
| 9.5. "Päivästä päivään 2009", Himanka | |||
|- | |||
| 9.5. "Lahna 09", Oulu | |||
|} | |||
| | |||
{| | |||
| 12.-13.9. "Kisälli´09", Jurva | |||
|- | |||
| 12.-13.9. "Awale´09", Lumijoki | |||
|} | |||
| 16.5. "Maailmanmatkaaja" (su),<br>Laihia, Ylivieska, Raahe | |||
| | |||
|- | |||
| 2010 | |||
| | |||
| | |||
{| | |||
| 24.4. "Köppääly", Kauhava | |||
|- | |||
| 24.4. "Limsiö 2010", Oulu | |||
|} | |||
| 11.-12.9. "Down Under", Rokua | |||
| 15.5. "Aikakone",<br> Pietarsaari, Ilmajoki, Kiiminki | |||
| 15.5. "Aikakone", Ilmajoki | |||
|- | |||
| 2011 | |||
| 5.-6.2. "Helmi2011", Vaasa | |||
| | |||
{| | |||
| 7.5. "PaHa Rasti", Teuva | |||
|- | |||
| 7.5. "Ilvesralli '11", Oulainen | |||
|} | |||
| 10.-11.9. "Hui hirviä!", Veteli | |||
| | |||
{| | |||
| 14.5. "Timanttiliiga", Kortesjärvi | |||
|- | |||
| 14.5. "Valopää", Oulu | |||
|} | |||
| 14.5. "Timanttiliiga", Kortesjärvi | |||
|- | |||
| 2012 | |||
| 4.-5.2. "Kartalla", Kokkola | |||
| | |||
{| | |||
| 28.4. "Kvarken", Vaasa | |||
|- | |||
| 24.4. "Limsiö 2010", Oulu | |||
|} | |||
| | |||
| 12.5. "Sankarimatka",<br>Kalajoki, Kempele, Kurikka | |||
| 12.5. "Sankarimatka", Kurikka | |||
|- | |||
| 2013 | |||
| 9.-10.2. "Olipa kerran", Kauhajoki | |||
| | |||
{| | |||
| 27.4. "Impivaaran ihmeet", Seinäjoki | |||
|- | |||
| 27.4. "Lintukoto 2013", Oulu | |||
|} | |||
| 14.-15.9. "Häjyt tryskööt", Seinäjoki | |||
| 25.5.2013 "Ahdin Valtakunnassa",<br>Sievi, Haukipudas | |||
| | |||
|- | |||
| 2014 | |||
| 8.-9.2. "Joron Jäljillä", Raahe | |||
| | |||
{| | |||
| 26.4. "Luonnollista voimaa", Ilmajoki | |||
|- | |||
| 26.4. "Pelekääkkö Nää Polliisia", Oulu | |||
|} | |||
| 13.-14.9. "Guossán", Kuusamo | |||
| | |||
{| | |||
| 10.5. "Ulda", Vaasa, Nivala | |||
|- | |||
| 17.5. "Ulda", Oulu | |||
|} | |||
| | |||
|- | |||
| 2015 | |||
| 7.-8.2. "Valtias", Lapua | |||
| | |||
{| | |||
| 25.4. "Spela ihop", Mustasaari | |||
|- | |||
| 25.4. "Pistä Viis", Ylivieska | |||
|} | |||
| 12.-13.9. "Terve 15", Liminka | |||
| | |||
{| | |||
| 16.5. "Löytöretki", Kokkola | |||
|- | |||
| 23.5. "Löytöretki", Vähäkyrö | |||
|} | |||
| 25.4. "Spela ihop", Mustasaari | |||
|- | |||
| 2016 | |||
| 20.-21.2. "Arktis", Oulu | |||
| | |||
{| | |||
| 16.4. "Kreivin aikaan", Oulu | |||
|} | |||
| | |||
| | |||
{| | |||
| 14.5. "Kipinän hetki", Kempele | |||
|- | |||
| 21.5. "Kipinän hetki", Pyhäjoki | |||
|} | |||
| | |||
|- | |||
| 2017 | |||
| | |||
| 29.4.2017 "Game of Kiiminki", Kiiminki | |||
| 9.-10.9.2017 "Sen pituinen se", Oulu | |||
| 20.5. "Kuunsiru",<br>Jurva, Haapajärvi, Oulu | |||
| 20.5. "Kuunsiru",Jurva | |||
|} | |||
<!-- ===Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut=== | |||
===Sudenpentu- ja seikkailijakilpailut=== | |||
* [[15. toukokuuta|15.5.]][[2010]] "Aikakone", Pietarsaari, Ilmajoki, Kiiminki | * [[15. toukokuuta|15.5.]][[2010]] "Aikakone", Pietarsaari, Ilmajoki, Kiiminki | ||
* [[25. toukokuuta|25.5.]][[2013]] "Ahdin Valtakunnassa", Sievi, Haukipudas [[Kuva:Laatikko keltainen.png]] | * [[25. toukokuuta|25.5.]][[2013]] "Ahdin Valtakunnassa", Sievi, Haukipudas [[Kuva:Laatikko keltainen.png]] | ||
Rivi 40: | Rivi 172: | ||
* [[10. toukokuuta|10.5.]][[2008]] "Kympillä!", Kuortane | * [[10. toukokuuta|10.5.]][[2008]] "Kympillä!", Kuortane | ||
* [[16. toukokuuta|16.5.]][[2009]] sisukilpailu, Laihia | * [[16. toukokuuta|16.5.]][[2009]] sisukilpailu, Laihia | ||
* [[15. toukokuuta|15.5.]][[2010]] "Aikakone", Ilmajoki | * [[15. toukokuuta|15.5.]][[2010]] "Aikakone", Ilmajoki --> | ||
=== | ===[[Jussin Jotos ja Paavon Polku]]=== | ||
* [[13. kesäkuuta|13.]]-[[14. kesäkuuta|14.6.]][[2008]] "Jussin Jotos ja Paavon Polku", Kalajoki | * [[13. kesäkuuta|13.]]-[[14. kesäkuuta|14.6.]][[2008]] "Jussin Jotos ja Paavon Polku", Kalajoki | ||
* [[5. kesäkuuta|5.]]-[[6. kesäkuuta|6.6.]][[2009]] "Jussin Jotos ja Paavon Polku", Kalajoki | * [[5. kesäkuuta|5.]]-[[6. kesäkuuta|6.6.]][[2009]] "Jussin Jotos ja Paavon Polku", Kalajoki | ||
Rivi 55: | Rivi 187: | ||
==Lähteet== | ==Lähteet== | ||
* http://www.pohjanmaa.partio.fi/toiminta/kilpailut/ | * http://www.pohjanmaa.partio.fi/toiminta/kilpailut/ | ||
[[Luokka:Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
[[Luokka:Kilpailut]] |
Nykyinen versio 3. kesäkuuta 2017 kello 17.29
Pohjanmaan Partiolaisten Ohjelmaryhmän alla toimiva Kisajaosto avustaa kisajärjestäjiä ja järjestää kisoihin liittyvää koulutusta.
talvikisat | kevätkisat | syyskisat | sudenpentu- ja seikkailijakilpailut (su): vain sudenpennut |
sisukilpailut | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2008 |
|
10.5. "Päivä maalla - mutta mehtään meni", Nivala | 13.-14.9. "Tönö", Oulu | 17.5. "Odysseuksen harharetket" (su), Kauhava, Haapajärvi, Oulu |
10.5. "Kympillä!", Kuortane | |||||||
2009 |
|
|
|
16.5. "Maailmanmatkaaja" (su), Laihia, Ylivieska, Raahe |
||||||||
2010 |
|
11.-12.9. "Down Under", Rokua | 15.5. "Aikakone", Pietarsaari, Ilmajoki, Kiiminki |
15.5. "Aikakone", Ilmajoki | ||||||||
2011 | 5.-6.2. "Helmi2011", Vaasa |
|
10.-11.9. "Hui hirviä!", Veteli |
|
14.5. "Timanttiliiga", Kortesjärvi | |||||||
2012 | 4.-5.2. "Kartalla", Kokkola |
|
12.5. "Sankarimatka", Kalajoki, Kempele, Kurikka |
12.5. "Sankarimatka", Kurikka | ||||||||
2013 | 9.-10.2. "Olipa kerran", Kauhajoki |
|
14.-15.9. "Häjyt tryskööt", Seinäjoki | 25.5.2013 "Ahdin Valtakunnassa", Sievi, Haukipudas |
||||||||
2014 | 8.-9.2. "Joron Jäljillä", Raahe |
|
13.-14.9. "Guossán", Kuusamo |
|
||||||||
2015 | 7.-8.2. "Valtias", Lapua |
|
12.-13.9. "Terve 15", Liminka |
|
25.4. "Spela ihop", Mustasaari | |||||||
2016 | 20.-21.2. "Arktis", Oulu |
|
|
|||||||||
2017 | 29.4.2017 "Game of Kiiminki", Kiiminki | 9.-10.9.2017 "Sen pituinen se", Oulu | 20.5. "Kuunsiru", Jurva, Haapajärvi, Oulu |
20.5. "Kuunsiru",Jurva |
Jussin Jotos ja Paavon Polku
- 13.-14.6.2008 "Jussin Jotos ja Paavon Polku", Kalajoki
- 5.-6.6.2009 "Jussin Jotos ja Paavon Polku", Kalajoki
Piirin alueella järjestetyt SM-kisat
- 4.-5.10.2008 Syysmestaruuskilpailut "Torppa", Pietarsaari
- 22.5.2010 Kevätmestaruuskilpailu "Pakki2010", Kannus
Partiotaitokilpailujem järjestämiskurssi järjestetään 1-2 vuodessa