3 075
muokkausta
(Notaatioon selkeyttä, y-suhteet erilliseksi paikaksi muu-sarakkeesta, 2. vpj erikseen) |
p (+l) |
||
(12 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 6: | Rivi 6: | ||
! width="8%" | Varapuheenjohtaja | ! width="8%" | Varapuheenjohtaja | ||
! width="8%" | 2. varapuheenjohtaja | ! width="8%" | 2. varapuheenjohtaja | ||
! width="8%" | Talous | ! width="8%" | Talous ja digi | ||
! width="8%" | Kansainväliset yhteydet | ! width="8%" | Kansainväliset yhteydet | ||
! width="8%" | Alue | ! width="8%" | Alue | ||
! width="8%" | | ! width="8%" | Vapaaehtoistuki ''(aik. koulutus)'' | ||
! width="8%" | | ! width="8%" | Kasvatus ''(aik. ohjelma)'' | ||
! width="8%" | Viestintä | ! width="8%" | Viestintä ja markkinointi | ||
! width="8%" | Yhteiskuntasuhteet | ! width="8%" | Yhteiskuntasuhteet | ||
! width="8%" | Muu | ! width="8%" | Muu | ||
|- | |- | ||
| | | 1972–1973 || [[Kata Jouhki]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1974–1975 || [[Tapio Koivula]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1976–1979 || [[Doris Stockmann|Doris ”Dodo” Stockmann]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1980–1982 || [[Aarno Stauffer]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1983–1987 || [[Terttu Suhonen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1988–1990 || [[Pekka Koskinen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1991–1994 || [[Monica Mickos]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1995–1998 || [[Matti Toivonen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 1999–2004 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 2005 || [[Erja Salo]] || [[Samuli Bergman]] || – || ? || ? || ? || ? || ? || [[Jonna Varhama]] || – || ? | ||
|- | |- | ||
| | | 2006 || [[Erja Salo]] || [[Samuli Bergman]] || – || [[Jukka Koskenkanto]] || ? || [[Pipsa Risku]] || [[Merja Ranta-aho]] || [[Tiina Itävuori]] || [[Jonna Varhama]] || – || | ||
|- | |- | ||
| | | 2007 || [[Erja Salo]] || [[Samuli Bergman]] || – || [[Jukka Koskenkanto]] || [[Heidi Jokinen]] || [[Pipsa Risku]] || [[Merja Ranta-aho]] || [[Tiina Itävuori]] || [[Anu Niilo-Rämä]] || – || | ||
|- | |- | ||
| | | 2008 || [[Erja Salo]] || [[Samuli Bergman]] || – || [[Jukka Koskenkanto]] || [[Heidi Jokinen]] || [[Erkki Lietzén]] || [[Merja Ranta-aho]] || [[Tiina Itävuori]] || [[Anu Niilo-Rämä]] || – || | ||
|- | |- | ||
| | | 2009 || [[Antti Tapanila]] || [[Heidi Jokinen]] || – || [[Jukka Koskenkanto]] || [[Inka Hopsu]] || [[Erkki Lietzén]] || [[Merja Ranta-aho]] || [[Tiina Itävuori]] || [[Anu Niilo-Rämä]] || – || | ||
|- | |- | ||
| | | 2010 || [[Antti Tapanila]] || [[Heidi Jokinen]] || – || [[Henrik Sandholm]] || [[Inka Hopsu]] || [[Satu Tammilehto]] || [[Wiki Wikström]] || [[Tomi Haarala]] || [[Anu Niilo-Rämä]] || – || | ||
|- | |- | ||
| | | 2011 || [[Heidi Jokinen]] || [[Jussi Lares]] || – || [[Henrik Sandholm]] || [[Paula Viikari]] || [[Silja Pietikäinen]] || [[Lauri Hilander]] || [[Tomi Haarala]] || [[Aino Öhman]] || – || [[Wiki Wikström]] (kehitys) | ||
|- | |- | ||
| | | 2012 || [[Heidi Jokinen]] || [[Jussi Lares]] || – || [[Kalle Virtanen]] || [[Paula Viikari]] || [[Silja Pietikäinen]]/[[Akseli Meskanen]] || [[Lauri Hilander]] || [[Tomi Haarala]] || [[Aino Öhman]] || – || [[Saara Heinänen]] (kehitys) | ||
|- | |- | ||
| | | 2013 || [[Harri Länsipuro]] || [[Niina Johansson]] || – || [[Kalle Virtanen]] || [[Karoliina Tikka]] || [[Akseli Meskanen]] || [[Perttu Helle]] || [[Viljami Hätönen]] || [[Janne Haonperä]] || – || [[Saara Heinänen]] (kehitys) | ||
|- | |- | ||
| | | 2014 || [[Harri Länsipuro]] || [[Niina Johansson]] || – || [[Kalle Virtanen]] || [[Karoliina Tikka]] || [[Irene Paajanen]] || [[Perttu Helle]] || [[Viljami Hätönen]] || [[Janne Haonperä]] || – || [[Saara Heinänen]] (kehitys) | ||
|- | |- | ||
| | | 2015–2016 || [[Anna Munsterhjelm]] || [[Kalle Virtanen]] || – || [[Saara Tamminen]] || [[Karoliina Tikka]] || [[Irene Paajanen]] || [[Viljami Hätönen]] || [[Ida Ringbom]] || [[Robert Sundman]] || [[Daniel Sazonov]] || | ||
|- | |- | ||
| | | 2017 || [[Anna Munsterhjelm]] || [[Lasse Roiha]] || [[Ilona Turunen]] || [[Daniel Sazonov]] || [[Anniina Markkula]] || [[Sonja Miettinen]] || [[Antti Reinikainen]] || [[Juha Salminen|Juha "Matsku" Salminen]] || [[Katriina Valkeapää]] || [[Ilmi Salminen]] || | ||
|- | |||
| 2018 || [[Maria Ruohola|Maria ”Hilla” Ruohola]] || [[Lasse Roiha]] || [[Ilona Turunen]] || [[Jyri-Petteri Paloposki]] || [[Anniina Markkula]] || [[Sonja Miettinen]] || [[Antti Reinikainen]] || [[Juha Salminen|Juha "Matsku" Salminen]] || [[Katriina Valkeapää]] || [[Ilmi Salminen]] || | |||
|- | |||
| 2019–2020 || [[Maria Ruohola|Maria ”Hilla” Ruohola]] || [[Lasse Roiha]] || [[Malin Lindholm]] || [[Jyri-Petteri Paloposki]] || [[Inari Timonen-Nissi|Inari ”Tiitu” Timonen-Nissi]] || [[Mari Sundell]] || [[Antti Reinikainen]] || [[Kaisa Johto]] || [[Satu Salo-Jouppila]] || [[Mirva Matikka]] || | |||
|- | |||
| 2021–2022 || [[Siiri Somerkero]] || [[Stefan Stjärnstedt]] || [[Inari Timonen-Nissi|Inari ”Tiitu” Timonen-Nissi]] || [[Robert Lecklin]] || [[Toni Juntunen]] || [[Anni Karsma]] || [[Helena Siivonen]] || [[Sonja Uschanov]] || [[Satu Salo-Jouppila]] || [[Mirva Matikka]] || | |||
|- | |||
|2023–2024 || [[Henri Backman]] || [[Eero Kivistö]] || [[Jens Back]] || [[Onni Ylitalo]] || [[Meri Vikström]] || [[Laura Vainio]] || [[Jenna Kankaanpää]] || [[Pinja Söderholm]] || [[Niko Tamminen]] || [[Siiri Tuovila]] || | |||
|} | |} | ||
muokkausta