Ero sivun ”Rantakaarinat” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
p (+lpkmalline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Rantakaarinat (RK) on Kaarinassa toimiva tyttölippukunta. | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | ||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Rantakaarinat''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Perustiedot | |||
|- | |||
| Perustettu: || 20.2.[[1963]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || noin 80 | |||
|- | |||
| Lyhenne: || RK | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Kaarina | |||
|- | |||
| [[Partiopiiri]]: || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
| [[Alue]]: || [[Kaarina]] | |||
|- | |||
| [[Aluejärjestö]]: || [[Kaarinan Kymmenykset]] | |||
|- | |||
| [[Taustayhteisö]]: || Kaarinan srk | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Kolo]]: || Voudinkatu 3, 20780 Kaarina | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || | |||
|- | |||
| [[Vene]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivi]]: || sininen | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || sininen | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivimerkki]]: || | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Lippu]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://rantakaarinat.tripod.com/rk/ | |||
|} | |||
'''Rantakaarinat''' (RK) on Kaarinassa toimiva [[tyttölippukunta]]. | |||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} |