Ero sivun ”Pohjois-Pohjanmaan Partiotuki” versioiden välillä
(pj:t yms) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 13: | Rivi 13: | ||
| [[2008]] || [[Petteri Juusola]], [[Pohjan Veikot]] || Minna Arvola, [[Samposet]] | | [[2008]] || [[Petteri Juusola]], [[Pohjan Veikot]] || Minna Arvola, [[Samposet]] | ||
|- | |- | ||
| [[2009]]-[[2012]] || [[Pohjois-Pohjanmaan_Partiopiiri/Henkilöitä#Jarmo Komulainen|Jarmo Komulainen]], [[Koskiveikot]] || [[Käyttäjä:Helmipöllö|Hannu Luukinen]] [[Limingan Niittykärpät]] | | [[2009]]-[[2012]] || [[Pohjois-Pohjanmaan_Partiopiiri/Henkilöitä#Jarmo Komulainen|Jarmo Komulainen]], [[Koskiveikot]] || [[Käyttäjä:Helmipöllö|Hannu Luukinen]], [[Limingan Niittykärpät]] | ||
|- | |||
| [[2013]]-[[2014]] || [[Pohjois-Pohjanmaan_Partiopiiri/Henkilöitä#Jarmo Komulainen|Jarmo Komulainen]] || [[Käyttäjä:Helmipöllö|Hannu Luukinen]] | |||
|} | |} | ||
Versio 13. heinäkuuta 2014 kello 12.07
Tämä sivu käsittelee partiopiirinä vuosina 1976-2007 toiminutta yhdistystä mutta Pohjanmaan Partiolaiset ry:n aloitettua toimintansa keskittyi partiotoiminnan tukemiseen. Muita merkityksiä termille Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri katso sivu Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri (täsmennyssivu)
Pohjois-Pohjanmaan Partiotuki ry on pohjoispohjalaisten lippukuntien muodostama yhdistys, jonka tehtävänä on tukea pohjoispohjalaista partiotoimintaa sekä edistää partioharrastuksen leviämistä. Se on toiminut vuosina 1976-2007 partiopiirinä nimellä Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri ja, Pohjanmaan Partiolaisten perustamisen myötä, ottanut roolin partiotyön taustatukijana. Nykyinen nimi ja säännöt on otettu käyttöön jäsenkokouksessa 20.3.2010, muutos Patentti- ja rekisterihallituksessa hyväksyttiin kesäkuussa 2011.
Yhdistyksen johto
(Pohjanmaan Partiolaiset ry:n perustamisen jälkeen)
puheenjohtaja | varapuheenjohtaja | |
---|---|---|
2008 | Petteri Juusola, Pohjan Veikot | Minna Arvola, Samposet |
2009-2012 | Jarmo Komulainen, Koskiveikot | Hannu Luukinen, Limingan Niittykärpät |
2013-2014 | Jarmo Komulainen | Hannu Luukinen |
Muuta
- WWW-sivut
- Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri
- Pohjois-Pohjanmaan Partiosäätiö
- Pohjois-Pohjanmaan partioperinneyhdistys