Ero sivun ”Hämeen Partiosäätiö/Toimiva partiojohtaja” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(typo) |
p (sukunimi) |
||
(10 välissä olevaa versiota 7 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Hämeen Partiosäätiö myöntää yhdelle | [[Hämeen Partiosäätiö]] myöntää yhdelle hämäläiselle partiolaiselle kerran vuodessa '''Toimivan partiojohtajan''' apurahan. Tunnustusta ei myönnetä niinä vuosina, kun valtakunnallisen [[Toimiva partiojohtaja]] -apurahan saaja on Hämeestä. | ||
{| | {| class="wikitable" | ||
!Vuosi | ! Vuosi !! Saaja !! Lippukunta | ||
!Saaja | |- | ||
!Lippukunta | | [[1999]] || Minna Hännikäinen (nyk. Pihlajamäki) || [[Kalevan Suuntatytöt]] | ||
|-- | |- | ||
| [[2003]] || Mikko Hieta || [[Kaskenkaatajat]] | |||
|2003 | |- | ||
|Mikko Hieta | | [[2004]] || ? || ? | ||
|[[ | |- | ||
|- | | [[2005]] || ? || ? | ||
| | |- | ||
| | | [[2006]] || Petri Lyden || [[Harjun Veikot]] | ||
| | |- | ||
|----- | | [[2007]] || Eerika Haapaniemi || [[Tammero]] | ||
| | |- | ||
| | | [[2008]] || Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] | ||
| | |- | ||
|----- | | [[2009]] || ? || ? | ||
| | |- | ||
| | | [[2010]] || ? || ? | ||
| | |- | ||
|--- | | [[2011]] || ? || ? | ||
| | |- | ||
| | | [[2012]] || ? || ? | ||
| | |- | ||
| [[2013]] || Hilja Mäkinen || [[Tampereen Lokit]] | |||
|- | |||
| [[2014]] || Kaisu Lämsä-Palovaara || [[Ylöjärven Otava]] | |||
|- | |||
| [[2015]] || Anna Oksman || [[Härmälän Ilvestytöt]] | |||
|- | |||
| [[2016]] || Kimi Uosukainen || [[Lahden Siniset]] | |||
|- | |||
| [[2017]] || Reetta Kaipia || [[Roineen Tytöt]] | |||
|- | |||
| [[2018]] || - || - | |||
|- | |||
| [[2019]] || Siiri Mertakorpi || [[Kymen Kotkat]] | |||
|- | |||
| [[2020]] || ? || ? | |||
|} | |} | ||
{{tynkä/Häme}} | {{tynkä/Häme}} | ||
[[Luokka:Hämeen Partiolaiset]] | [[Luokka:Hämeen Partiolaiset]] | ||
[[Luokka:Hämeen Partiopiiri]] |
Nykyinen versio 21. lokakuuta 2020 kello 20.20
Hämeen Partiosäätiö myöntää yhdelle hämäläiselle partiolaiselle kerran vuodessa Toimivan partiojohtajan apurahan. Tunnustusta ei myönnetä niinä vuosina, kun valtakunnallisen Toimiva partiojohtaja -apurahan saaja on Hämeestä.
Vuosi | Saaja | Lippukunta |
---|---|---|
1999 | Minna Hännikäinen (nyk. Pihlajamäki) | Kalevan Suuntatytöt |
2003 | Mikko Hieta | Kaskenkaatajat |
2004 | ? | ? |
2005 | ? | ? |
2006 | Petri Lyden | Harjun Veikot |
2007 | Eerika Haapaniemi | Tammero |
2008 | Riina Aspila | Erä-Pirkot |
2009 | ? | ? |
2010 | ? | ? |
2011 | ? | ? |
2012 | ? | ? |
2013 | Hilja Mäkinen | Tampereen Lokit |
2014 | Kaisu Lämsä-Palovaara | Ylöjärven Otava |
2015 | Anna Oksman | Härmälän Ilvestytöt |
2016 | Kimi Uosukainen | Lahden Siniset |
2017 | Reetta Kaipia | Roineen Tytöt |
2018 | - | - |
2019 | Siiri Mertakorpi | Kymen Kotkat |
2020 | ? | ? |
Tämä Hämeen Partiopiiriin liittyvä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikiä laajentamalla artikkelia.