3 776
muokkausta
Ei muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 33: | Rivi 33: | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[Huivi]]: || Sininen, | | valign="top" | [[Huivi]]: || Sininen, merkissä on kuvattu avautunut männynkäpy, joka on Satakunnan murteella käppärä, kuvio on punainen. | ||
|- | |||
|[[Kuva:http://www.lilja.partio.fi/museo//huivit/huivit/kk/k_096.gif]] | |||
|- | |- | ||
| [[Partiopaita]]: || Sininen | | [[Partiopaita]]: || Sininen |
muokkausta