Ero sivun ”Kaarinan Korpiklaani” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (wp) |
(malline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| | {{lippukunta | ||
|tyyppi=tyttö | |||
| | |nimi=Kaarinan Korpiklaani | ||
|perustettu=1986 | |||
| | |perustettu_pvm= | ||
|lakkautettu= | |||
|jäsenmäärä= | |||
| | |lyhenne=KKK | ||
| | |veljeslippukunta= | ||
| | |sisarlippukunta= | ||
| | |toiminta-alue=Kaarina | ||
| | |kotikunta=Kaarina | ||
| | |piiri=Varsinais-Suomen Partiopiiri | ||
|alue=Kaarina | |||
| | |aluejärjestö=Kaarinan Kymmenykset | ||
| | |ryhmittymä= | ||
| | |taustayhteisö=Kaarinan seurakunta | ||
| | |kolo=Kesämäen päiväkodilla Keskikesäntiellä | ||
|kämppä= | |||
| | |leirialue= | ||
|varasto= | |||
| | |vene= | ||
| | |paitakuvaus=Sininen | ||
|huivikuvaus=Sinnen huivi merkillä | |||
| | |huivikuva=[[Kuva:Vsp kkk huivi.gif]] | ||
|tunnuksenNimi= | |||
|tunnuskuvaus= | |||
| | |tunnuskuva= | ||
| | |lippukuvaus= | ||
| | |lippukuva= | ||
| | |www=http://www.kaarina24.fi/kkk/ | ||
|www-text=http://www.kaarina24.fi/kkk/ | |||
| | |lippukuntalehti= | ||
}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
'''Kaarinan Korpiklaani''' (KKK) on Kaarinassa toimiva [[tyttölippukunta]]. | '''Kaarinan Korpiklaani''' (KKK) on Kaarinassa toimiva [[tyttölippukunta]]. | ||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} | ||
{{Varsinais-Suomen Partiopiirin lippukunnat}} | {{Varsinais-Suomen Partiopiirin lippukunnat}} | ||
[[Luokka:Lippukunnat]] | [[Luokka:Lippukunnat]] | ||