Ero sivun ”Kuuluisuudet jotka ovat olleet tai ovat partiossa” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Rivi 32: | Rivi 32: | ||
|'''Nimi''' || '''Ammatti/titteli''' || '''Maa''' ||'''Lippukunta''' | |'''Nimi''' || '''Ammatti/titteli''' || '''Maa''' ||'''Lippukunta''' | ||
|- | |- | ||
| | | Carl XVI Gustaf || Kuningas || Ruotsi || | ||
|- | |- | ||
| Tony Blair ||ex. pääministeri || Yhdistyneet kuningaskunnat | | Tony Blair ||ex. pääministeri || Yhdistyneet kuningaskunnat | ||
Rivi 85: | Rivi 85: | ||
|- | |- | ||
| Niceto Alcalá Zamora || ex.Presidentti || Espanja | | Niceto Alcalá Zamora || ex.Presidentti || Espanja | ||
|- | |||
| José María Aznar || ex. pääministeri || Espanja | |||
|- | |||
| Gustaf VI Adolf || Kuningas || Ruotsi | |||
|- | |||
| Folke Bernadotte || Diplomaatti || Ruotsi | |||
|- | |||
| Princess Anne || Prinsessa || Yhdistyneet Kuningaskunnat | |||
|- | |||
| Queen Elizabeth II || Kuningatar || Yhdistyneet Kuningaskunnat | |||
|- | |||
| Princess Margaret || Prinsessa || Yhdistyneet Kuningaskunnat | |||
|- | |||
| J.K. Rowling || Kirjailija || Yhdistyneet Kuningaskunnat | |||
|- | |||
| Michael Owen || Pitkänlinjan Jalkapalloilija || Yhdistyneet Kuningaskunnat | |||
|- | |||
| Keith Richards || Kitaristi (The Rolling Stones) || Yhdistyneet Kuningaskunnat | |||
|- | |||
| Joe Clark || ex. pääministeri || Kanada | |||
|- | |||
| John Diefenbaker || ex. pääministeri || Kanada | |||
|- | |||
| Stephen Harper || pääminiteri || Kanada | |||
|- | |||
| Brian Mulroney || ex. pääminister || Kanada | |||
|- | |||
| Bonnie Blair || 5kertainen olympia kultamitalisti || Yhdysvallat | |||
|} | |} | ||
Versio 10. maaliskuuta 2008 kello 17.32
Suomalaiset
Nimi | Ammatti/titteli | Lippukunta |
Jorma Ollila | Nokian hallituksen pj | ? |
Jukka Paarma | Arkkipiispa | Hiipan Pojat |
Jone Nikula | TV-persoona | Tapiolan Eräpojat |
Doris Stockmann | Stockmannin omistaja | ? |
Helvi Sipilä | ex. YK:n apulaispääsihteeri | Lahden Tähtitytöt |
Kari Kuuva | Lauluntekijä/muusikko | Hiipan Pojat |
Pentti Arajärvi | Tasavallan presidentin puoliso | Helsingin Kotkat |
Hannu Auramo | Teollisuusneuvos | Toimen Pojat |
Stefan Wallin | Europarlamentaarikko | ? |
Lauri Knurkse | Elokuva Ohjaaja/Näyttelijä | Tavastit |
Paavo Lipponen | Ex. pääministeri | ? |
Ulkomaalaiset
Nimi | Ammatti/titteli | Maa | Lippukunta |
Carl XVI Gustaf | Kuningas | Ruotsi | |
Tony Blair | ex. pääministeri | Yhdistyneet kuningaskunnat | |
James Lovell | Apollo XIII komentaja | Yhdysvallat | Eagle Scout troop 60 |
Ryutaro Hashimoto | ex. pääministeri | Japani | |
Tunku Abdul Rahman | ensimmäinen pääministeri | Malesia | |
Goh Chok Tong | ex. pääministeri | Singapore | |
Albert II | Kuningas | Belgia | |
Hergé | Tintti-sarjakuvahahmon luoja | Belgia | |
Leo Tindemans | ex. pääministeri | Belgia | |
Eduard Beneš | Tsekkoslovakin itsenäisyys liikkeen johtaja, ex. presidentti | Tsekkoslovakia | |
Václav Havel | Tsekin ensimmäinen presidentti | Tsekki | |
Margrethe II of Denmark | Kuningatar | Tanska | |
Benedikte | Prinsessa | Tanska | |
Toomas Hendrik Ilves | Presidentti | Viro | |
Jacques Chirac | ex. Presidentti | Ranska | |
Horst Köhler | Presidentti | Saksa | |
Anne-Marie | Kuningatar | Kreikka | |
Ferenc Mádl | ex.Presidentti | Unkari | |
Pál Teleki | ex.Pääministeri, Tiedemies | Unkari | |
Jan Peter Balkenende | Pääministeri | Alankomaat | |
Beatrix of the Netherlands | Kuningatar | Alankomaat | |
Juliana of the Netherlands | Kuningatar | Alankomaat | |
José Mendes Bota | Europarlamentaarikko | Portugali | |
Juan Carlos I | Kuningas | Espanja | |
Sofía de Grecia | Kuningatar | Espanja | |
Alfonso XIII | Kuningas | Espanja | |
Niceto Alcalá Zamora | ex.Presidentti | Espanja | |
José María Aznar | ex. pääministeri | Espanja | |
Gustaf VI Adolf | Kuningas | Ruotsi | |
Folke Bernadotte | Diplomaatti | Ruotsi | |
Princess Anne | Prinsessa | Yhdistyneet Kuningaskunnat | |
Queen Elizabeth II | Kuningatar | Yhdistyneet Kuningaskunnat | |
Princess Margaret | Prinsessa | Yhdistyneet Kuningaskunnat | |
J.K. Rowling | Kirjailija | Yhdistyneet Kuningaskunnat | |
Michael Owen | Pitkänlinjan Jalkapalloilija | Yhdistyneet Kuningaskunnat | |
Keith Richards | Kitaristi (The Rolling Stones) | Yhdistyneet Kuningaskunnat | |
Joe Clark | ex. pääministeri | Kanada | |
John Diefenbaker | ex. pääministeri | Kanada | |
Stephen Harper | pääminiteri | Kanada | |
Brian Mulroney | ex. pääminister | Kanada | |
Bonnie Blair | 5kertainen olympia kultamitalisti | Yhdysvallat |
- Englannin kielinen lista kuuluisista Eagle Scouteista
- Englannin kielinen lista kuuluisista maailman partiolaisista
Tämä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikia laajentamalla artikkelia. Harkitse myös voisiko tämän mallineen vaihtaa johonkin kuvaavammista tynkämallineista.