6 374
muokkausta
Ei muokkausyhteenvetoa |
|||
Rivi 2: | Rivi 2: | ||
{| | {| | ||
| '''Nimi''' || '''Ammatti/titteli''' || '''Lippukunta''' | | '''Nimi''' || '''Ammatti/titteli''' || '''Lippukunta''' | ||
|- | |||
| [[Pauli Aalto-Setälä]] || Toimitusjohtaja, Aller Media; työelämäprofessori || [[Turun Eränkävijät]] | |||
|- | |- | ||
| [[Esko Aho]] || Pääministeri || [[Vetelin Koskenkävijät]] | | [[Esko Aho]] || Pääministeri || [[Vetelin Koskenkävijät]] | ||
|- | |||
| [[Pirjo Airaksinen]] || Johtaja, Superson || [[Kuilun Tytöt]] | |||
|- | |- | ||
| [[Marianne Alanen| Marianne "Kana" Alanen]] || Juontaja ja muusikko | | [[Marianne Alanen| Marianne "Kana" Alanen]] || Juontaja ja muusikko | ||
Rivi 15: | Rivi 19: | ||
| [[Henri Bucht]] || Varatoimitusjohtaja, Stockmann || [[Töölön Nuotioveikot]] | | [[Henri Bucht]] || Varatoimitusjohtaja, Stockmann || [[Töölön Nuotioveikot]] | ||
|- | |- | ||
| [[Patrick Degerman]] || Seikkailija || | | [[Patrick Degerman]] || Seikkailija || [[Munksnäs Spejarna]] | ||
|- | |||
| [[Suvi Erjanti]] || Perustaja, Super-Ada, Sammikka, Mediareaktori || [[Klapaset]] | |||
|- | |- | ||
| [[Jannica Fagerholm]] || Johtaja, Gyllenberg || [[Sjöscoutkåren Vikingaflickorna]] | | [[Jannica Fagerholm]] || Johtaja, Gyllenberg || [[Sjöscoutkåren Vikingaflickorna]] | ||
Rivi 26: | Rivi 32: | ||
|- | |- | ||
| [[Filip Hamro-Drotz]] ||Johtaja, Teollisuus ja Työnantajat || [[Sjöscoutkåren Seaboys]] | | [[Filip Hamro-Drotz]] ||Johtaja, Teollisuus ja Työnantajat || [[Sjöscoutkåren Seaboys]] | ||
|- | |||
| [[Hjallis Harkimo]] || Kansanedustaja, liikemies || [[Sjöscoutkåren Seaboys]] | |||
|- | |- | ||
| [[Renny Harlin]] || Ohjaaja || [[Kulopojat]], nyk. [[Kulosaaren Meripartio]] | | [[Renny Harlin]] || Ohjaaja || [[Kulopojat]], nyk. [[Kulosaaren Meripartio]] | ||
Rivi 166: | Rivi 174: | ||
|- | |- | ||
| [[Christoffer Taxell]] || Ministeri || [[Scoutkåren Kamraterna]] | | [[Christoffer Taxell]] || Ministeri || [[Scoutkåren Kamraterna]] | ||
|- | |||
| [[Tuula Teeri]] || Rehtori, Akatemian toimitusjohtaja || [[Kirisiskot]] | |||
|- | |- | ||
| [[Elisa Tiilikainen|Elli Haloo]] || Basisti, laulaja, Haloo Helsinki! || [[Vuorenhaltiat]] | | [[Elisa Tiilikainen|Elli Haloo]] || Basisti, laulaja, Haloo Helsinki! || [[Vuorenhaltiat]] |