Ero sivun ”Sjöscoutkåren Vikingarna” versioiden välillä
Ale (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
(malline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| | {{lippukunta | ||
| | |tyyppi= | ||
|nimi=Sjöscoutkåren Vikingarna | |||
| | |perustettu=1917 | ||
| | |perustettu_pvm= | ||
| | |lakkautettu= | ||
| | |jäsenmäärä=Runsaat sata | ||
|lyhenne=Vikingarna | |||
|veljeslippukunta= | |||
| | |sisarlippukunta= | ||
|toiminta-alue=Helsinki | |||
| | |kieli=ruotsi | ||
| | |kotikunta= | ||
|piiri=Finlands Svenska Scouter | |||
| | |alue=Helsingfors och Östra Nylands scouter | ||
| | |aluejärjestö= | ||
|ryhmittymä= | |||
| | |taustayhteisö= | ||
| | |kolo=Kårlokalen, Apollogatan | ||
| | |kämppä= | ||
|leirialue= | |||
| | |varasto= | ||
| | |vene=[[/HlewagstiR|S/Y HlewagstiR]] ja [[/Hringhorne|S/Y Hringhorne]] | ||
| | |paitakuvaus= | ||
| | |huivikuvaus=Sininen huivi huivimerkillä | ||
| | |huivikuva= | ||
| | |tunnuksenNimi= | ||
| | |tunnuskuvaus= | ||
| | |tunnuskuva= | ||
| | |lippukuvaus= | ||
| | |lippukuva= | ||
| | |www=http://www.vikingarna.fi | ||
| | |www-text=http://www.vikingarna.fi | ||
| | |lippukuntalehti= | ||
| | }} | ||
| | '''Sjöscoutkåren Vikingarna''' on Helsingin keskustassa, pääsääntöisesti Töölöössä toimiva [[meripartio]]lippukunta.Se on perustettu vuonna 1917 ja on Suomen vanhin meripartiolippukunta. | ||
|- | |||
|} | |||
{{tynkä/Lippukunnat}} | |||
{{FiSSc:n lippukunnat}} | |||
[[Luokka:Lippukunnat]] | [[Luokka:Lippukunnat]] |
Versio 10. lokakuuta 2007 kello 19.24
Sjöscoutkåren Vikingarna | |
---|---|
Perustiedot | |
Perustettu: | 1917 |
Jäsenmäärä: | Runsaat sata henkilöä |
Lyhenne: | Vikingarna |
Kieli: | ruotsi |
Toiminta-alue | |
Toiminta-alue: | Helsinki |
Alue: | Helsingfors och Östra Nylands scouter |
Partiopiiri: | Finlands Svenska Scouter |
Toimipaikat | |
Kolo: | Kårlokalen, Apollogatan |
Vene: | S/Y HlewagstiR ja S/Y Hringhorne |
Tunnukset | |
Huivi | |
Sininen huivi huivimerkillä | |
Linkit | |
http://www.vikingarna.fi |
Sjöscoutkåren Vikingarna on Helsingin keskustassa, pääsääntöisesti Töölöössä toimiva meripartiolippukunta.Se on perustettu vuonna 1917 ja on Suomen vanhin meripartiolippukunta.
Ansiomerkit | Lehti | Piirileirit
Helsingfors och Östra Nyland | Västra Nyland | Åland och Sydvästra Finland | Österbotten
Helsingfors Svenska Scouter | Ålands Scoutdistrikt
Dalsbruk Sjöscouter | Finströms Sjöscouter | Flickscoutkåren Korsfararflickorna | Flickscoutkåren Åbo Vildar | Frikyrkoscoutkåren Stigfinnarna | Grankulla Scoutkår | Hangö Scoutkår | Helsingfors KFUK/M Scouter | Helsingfors Scoutkår Spanarna | Houtskärs Scouter | Ingå Scouter | IOGT Balders Scouter | Jakobstads Flickscouter | Jakobstads Fribyggare | Jakobstads Sjöscouter | Karis Flickorna | Karis Gossarna | KFUM:s Scouter Kamraterna | Kimito Sjöscouter | Korsholms Spejare | Kristinestads Nybyggare | Kumlinge Sjöscouter | Kyrkslätt Scouter | Lovisa Scoutflickor | Lovisa Svenska Boyscouter | Munksnäs Flickscouter | Nedervetil Scoutkår Vägvisarna | Nordsjö Skogsriddare | Nykarleby Forsfarare | Närpes Scoutkår | Pargas Scoutkår Skärgårdsvandrarna | Pedersörenejdens Korsbärare | Scoutkåren Brobyggarna | Scoutkåren Ekenäs Skogsvandrare | Scoutkåren Fjällfiscarna | Scoutkåren Fyrbåken | Scoutkåren MuHö | Scoutkåren Munksnäs Spejarna | Scoutkåren Nybyggarna | Scoutkåren Pojkarna | Scoutkåren Spejarna | Scoutkåren Sydvästen | Scoutkåren Tre Björkar | Scoutkåren Vasa Korsfarare | Scoutkåren Åfararna | Scoutkåren Ålandsflickorna | Sjöscoutkåren Havsörnarna | Sjöscoutkåren Porkala | Sjöscoutkåren Sailors | Sjöscoutkåren Seaboys | Sjöscoutkåren Spejarna | Sjöscoutkåren Stormfågeln | Sjöscoutkåren Vikingaflickorna | Sjöscoutkåren Vikingarna | Sjöscoutorganisationen Fribytarna | Spejarna i Gamlakarleby | St. Jacobs Sjöscouter | St. Simons Sjöfararna | Södrik Stigfinnare | Tammerfors Spejare | Tempelscouterna | Wasa Fyrvaktare | Vårdkasarnas Scouter | Öja Sjöscouter | Östersundom Scouter