Ero sivun ”Luettelo Ko-Gi-kursseista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(Korjattu muotoilua ja kirjoitusvirheitä, lisätty 2023 ja 2024 kurssit) |
||
(23 välissä olevaa versiota 10 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 78: | Rivi 78: | ||
| 38 || [[1989]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | | 38 || [[1989]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 39 || [[1989]] || [[Pekka Aho]] || [[Evo]] || || | | 39 || [[1989]] || [[Pekka Aho|Pekka "Paho" Aho]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 40 || [[1989]] || [[Visa Liippola|Visa "Wisa" Liippola]] || [[Hålskär]] || Ns. merikurssi, pidettiin Hålskärissä || | | 40 || [[1989]] || [[Visa Liippola|Visa "Wisa" Liippola]] || [[Hålskär]] || Ns. merikurssi, pidettiin Hålskärissä || | ||
Rivi 104: | Rivi 104: | ||
| 51 || [[1993]] || [[Juhani Jauhiainen]] || [[Evo]] || Ns. vaeltajakurssi || | | 51 || [[1993]] || [[Juhani Jauhiainen]] || [[Evo]] || Ns. vaeltajakurssi || | ||
|- | |- | ||
| 52 || [[1993]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi " | | 52 || [[1993]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi "Casu" Rautjoki]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 53 || [[1993]] || [[Päivi Liippola]] || [[Evo]] || || | | 53 || [[1993]] || [[Päivi Liippola]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 54 || [[1994]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | | 54 || [[1994]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 55 || [[1994]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | | 55 || [[1994]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 116: | Rivi 116: | ||
| 57 || [[1995]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | | 57 || [[1995]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 58 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | | 58 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 59 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | | 59 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 60 || [[1997]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Evo]] || || | | 60 || [[1997]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 124: | Rivi 124: | ||
| 61 || [[1997]] || [[Marjukka Aaltonen|Marjukka "Mjukka" Rehumäki, nyk. Aaltonen]] || [[Evo]] || || | | 61 || [[1997]] || [[Marjukka Aaltonen|Marjukka "Mjukka" Rehumäki, nyk. Aaltonen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 62 || [[1997]] || [[Kalevi Rautjoki]] || [[Evo]] || || | | 62 || [[1997]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi "Casu" Rautjoki]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 63 || [[1997]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | | 63 || [[1997]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 64 || [[1998]] || [[Anja Kahanpää]] || [[Evo]] || || | | 64 || [[1998]] || [[Anja Kahanpää|Anja "Pila" Kahanpää]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 65 || [[1998]] || [[Ari Suominen|Ari "Arska" Suominen]] || [[Evo]] || || | | 65 || [[1998]] || [[Ari Suominen|Ari "Arska" Suominen]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 140: | Rivi 140: | ||
| 69 || [[1999]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | | 69 || [[1999]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 70 || [[1999]] || [[Anja Kahanpää]] || [[Evo]] || || | | 70 || [[1999]] || [[Anja Kahanpää|Anja "Pila" Kahanpää]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 71 || [[2000]] || [[Lauri Untamo|Lauri "Unski" Untamo]] || [[Evo]] || || | | 71 || [[2000]] || [[Lauri Untamo|Lauri "Unski" Untamo]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 156: | Rivi 156: | ||
| 77 || [[2002]] || [[Mirka Sillanpää]] || [[Partiopoukama]] || || | | 77 || [[2002]] || [[Mirka Sillanpää]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 78 || [[2002]] || [[Merja Ranta- | | 78 || [[2002]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-aho]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 79 || [[2002]] || [[Juha Vasama|Juha "Vasku" Vasama]] || [[Partiopoukama]] || || | | 79 || [[2002]] || [[Juha Vasama|Juha "Vasku" Vasama]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
Rivi 184: | Rivi 184: | ||
| 91 || [[2006]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares]] || [[Partiopoukama]] || || | | 91 || [[2006]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 92 || [[2007]] || [[Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || || | | 92 || [[2007]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 93 || [[2007]] || [[Teppo Malmi|Teppo "Tepi" Malmi]] || [[Partiopoukama]] || || | | 93 || [[2007]] || [[Teppo Malmi|Teppo "Tepi" Malmi]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
Rivi 200: | Rivi 200: | ||
| 99 || [[2009]] || [[Emmi Hanhikoski]] || [[Partiopoukama]] || || | | 99 || [[2009]] || [[Emmi Hanhikoski]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 100 || [[2009]] || [[Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen monimuoto- Ko-Gi | | 100 || [[2009]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen monimuoto- Ko-Gi, Leiri 6 päivää || | ||
|- | |- | ||
| 101 || [[2010]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares ]] || [[Partiopoukama]] || Monimuoto | | 101 || [[2010]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares ]] || [[Partiopoukama]] || Monimuoto, Leiri 5 päivää || | ||
|- | |- | ||
| 102 || [[2010]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Partiopoukama]] || || | | 102 || [[2010]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 103 || [[2011]] || [[Kaj | | 103 || [[2011]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 104 || [[2011]] || [[Pasi Mikkonen]] ||[[Saaristo]] || Monimuoto | | 104 || [[2011]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] ||[[Saaristo]] || Monimuoto, Purjehdus || | ||
|- | |- | ||
| 105 || [[2011]] || [[Kimmo Heikkinen|Kimmo "Kipi" Heikkinen ]] || [[Evo]] || || | | 105 || [[2011]] || [[Kimmo Heikkinen|Kimmo "Kipi" Heikkinen ]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 106 || [[2011]] || [[Valtteri Karhu ]] || || Monimuoto | | 106 || [[2011]] || [[Valtteri Karhu ]] || || Monimuoto, Vaellus || | ||
|- | |- | ||
| 107 || [[2012]] || [[Jarmo "Heinä" Heinonen ]] || [[Evo]]|| | | 107 || [[2012]] || [[Jarmo "Heinä" Heinonen ]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 108 || [[2012]] || [[Maya Hänninen ]] || [[Evo]]|| Kaksikielinen || | | 108 || [[2012]] || [[Maya Hänninen ]] || [[Evo]] || Kaksikielinen || | ||
|- | |- | ||
| 109 || [[2012]] || [[Merja Ranta-Aho ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | | 109 || [[2012]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || [[Evo]] || Monimuoto || | ||
|- | |- | ||
| 110 || [[2013]] || [[ | | 110 || [[2013]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | ||
|- | |- | ||
| 111 || [[2013]] || [[Mari Voutilainen ]] ||[[Evo]] || | | 111 || [[2013]] || [[Mari Voutilainen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |||
| 112 || [[2013]] || [[Pirjo Lundén]] || [[Lappi]] || Vaellus || | |||
|- | |||
| 113 || [[2014]] || [[Paula Viikari]] || [[Evo]] || Ennakkotehtäviä Moodlessa | |||
|- | |||
| 114 || [[2014]] || [[Käyttäjä:Hiiliz|Juho Toivola ]]||[[Evo]] || | |||
|- | |||
| 115 || [[2014]] || [[Laura Grönlund ]] || [[Evo]] || Monimuoto || | |||
|- | |||
| 116 || [[2015]] || [[Nalle Welling]] || || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 117 || [[2015]] || [[Niina Kivikero]] || || || | |||
|- | |||
| 118 || [[2015]] || [[Mikko Kutvonen|Mikko "Mikki" Kutvonen]] || || Vaellus || | |||
|- | |||
| 119 || [[2015]] || [[Timo Muttonen|Timo "Mudi" Muttonen]] ja [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || || [[Finnjamboree]] [[Roihu]]n johtajapestit || | |||
|- | |||
| 120 || [[2016]] || [[Wiki Wikström|Wiki "Mummi" Wikström]] || [[Evo]] || | |||
|- | |||
| 121 || [[2016]] || [[Josefin Taubert]] || Jomala Ahvenanmaa || Ruotsinkielinen, yhdessä [[Scouterna]]n (Ruotsi) kanssa || | |||
|- | |||
| 122 || [[2017]] || [[Jukka Tulivuori]] || [[Evo]] || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 123 || [[2017]] || [[Teemu "Eetu" Kujala]] || [[Evo]] || | |||
|- | |||
| 124 || [[2017]] || [[Niina Johansson|Niina "Ninni" Johansson]] || [[Muotkatunturi]] || Vaellus || | |||
|- | |||
| 125 || [[2017]] || [[Lasse Roiha ]] || [[Evo]] || Projektit || | |||
|- | |||
| 126 || [[2018]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || || || | |||
|- | |||
| 127 || [[2018]] || [[Anna Munsterhjelm]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 128 || [[2018]] || [[Anne Toukonen|Anne "Herkku" Toukonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 129 || [[2019]]-[[2020]] || [[Josefin Taubert]] || || Ruotsinkielinen yhdessä [[Scouterna]]n kanssa | |||
|- | |||
| 130 || [[2018]]-[[2019]] || [[Janne Roslöf]] || [[Lapinhäme]] || Ensimmäinen kaamoskurssi || | |||
|- | |||
| 131 || [[2019]] || [[Teemu Kujala|Teemu ”Eetu” Kujala]] || || Pääsiäinen || | |||
|- | |||
| 132 || [[2019]] || [[Hanna Svensson|Hanna “Maire” Svensson]] || [[Evo]] || Pitkä leiri || | |||
|- | |||
| 133 || [[2019]] || [[Minna Karhunen]] || [[Evo]] || Lyhyt leiri || | |||
|- | |||
| 134 || [[2019]] || [[Valtteri Karhu]] || || || | |||
|- | |||
| 135 || [[2019]]-[[2020]] || [[Pasi Mikkonen]] ja [[Anne Toukonen|Anne "Herkku" Toukonen]] || [[Lapinhäme]] || Kaamos || | |||
|- | |||
| 136 || [[2020]] || [[Leena Lehikoinen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 137 || [[2021]] || [[Viljami Lampilinna]] || || Monimuoto || | |||
|- | |||
| 138 || [[2020]] || [[Rasmus Nurminen]] || [[Kilpisjärvi]] || Vaellus || | |||
|- | |||
| 139 || [[2020]] || [[Laura Grönlund]] || || || | |||
|- | |||
| 140 || [[2021]] || [[Marjukka Aaltonen]] ja [[Pekka Hankela]] || [[Evo]] || Kajo-projektikurssi || | |||
|- | |||
| 141 || [[2021]] || [[Annina Kainu]] || || Purjehtiva kurssi || | |||
|- | |||
| 142 || [[2021]] || [[Katri Hietanen]] || [[Evo]] || Pitkä leiri || | |||
|- | |||
| 143 || [[2022]] || [[Eva Liuksila]] || Seili || Saaristokurssi || | |||
|- | |||
| 144 || [[2022]] || [[Sanna Tamminen]] || Turku + [[Evo]] || Pääsiäinen || | |||
|- | |||
| 145 || [[2022]] || [[Miikka Ristimäki]] || [[Evo]] || Lyhyt leiri || | |||
|- | |||
| 146 || [[2023]] || [[Teemu Kujala|Teemu ”Eetu” Kujala]] || Rovaniemi || Kaamos || | |||
|- | |||
| 147 || [[2023]] || [[Elina Seppälä]] ja [[Timo Seppälä|Timo “Isi” Seppälä]] || Valkeala + Taipalsaari || Pääsiäinen, saavutettavampi toteutus || | |||
|- | |||
| 148 || [[2023]] || [[Tero Arvonen]] || Kirkkonummi || Sadonkorjuu || | |||
|- | |||
| 149 || [[2023]] || [[Katri Hietanen|Katri ”Kengu” Hietanen]] ja [[Maaret Liljaniemi|Maaret ”Letti” Liljaniemi]] || [[Evo]] || Pitkä leiri || | |||
|- | |||
| 150 || [[2023]] || [[Annina Kainu]] || Muonio || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 151 || [[2024]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || || Lyhyt leiri || | |||
|- | |||
| 152 || [[2024]] || [[Tero Arvonen]] || || Vaellus || | |||
|- | |||
|153 || [[2024]] || [[Satu Mälkiä]] || || || | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
==Katso myös== | |||
* [[Luettelo Ko-Gi-kurssien johtajista]] | |||
* [[Luettelo Ko-Gi-suorituksista]] | |||
[[Luokka:Luettelot]] | [[Luokka:Luettelot]] | ||
[[Luokka:Gilwell]] | [[Luokka:Gilwell]] |
Nykyinen versio 6. marraskuuta 2023 kello 18.41