Ero sivun ”Luettelo Ko-Gi-kursseista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
(Korjattu muotoilua ja kirjoitusvirheitä, lisätty 2023 ja 2024 kurssit) |
||
Rivi 200: | Rivi 200: | ||
| 99 || [[2009]] || [[Emmi Hanhikoski]] || [[Partiopoukama]] || || | | 99 || [[2009]] || [[Emmi Hanhikoski]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 100 || [[2009]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen monimuoto- Ko-Gi | | 100 || [[2009]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen monimuoto- Ko-Gi, Leiri 6 päivää || | ||
|- | |- | ||
| 101 || [[2010]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares ]] || [[Partiopoukama]] || Monimuoto | | 101 || [[2010]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares ]] || [[Partiopoukama]] || Monimuoto, Leiri 5 päivää || | ||
|- | |- | ||
| 102 || [[2010]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Partiopoukama]] || || | | 102 || [[2010]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
Rivi 208: | Rivi 208: | ||
| 103 || [[2011]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | | 103 || [[2011]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 104 || [[2011]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] ||[[Saaristo]] || Monimuoto | | 104 || [[2011]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] ||[[Saaristo]] || Monimuoto, Purjehdus || | ||
|- | |- | ||
| 105 || [[2011]] || [[Kimmo Heikkinen|Kimmo "Kipi" Heikkinen ]] || [[Evo]] || || | | 105 || [[2011]] || [[Kimmo Heikkinen|Kimmo "Kipi" Heikkinen ]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 106 || [[2011]] || [[Valtteri Karhu ]] || || Monimuoto | | 106 || [[2011]] || [[Valtteri Karhu ]] || || Monimuoto, Vaellus || | ||
|- | |- | ||
| 107 || [[2012]] || [[Jarmo "Heinä" Heinonen ]] || [[Evo]]|| | | 107 || [[2012]] || [[Jarmo "Heinä" Heinonen ]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 108 || [[2012]] || [[Maya Hänninen ]] || [[Evo]]|| Kaksikielinen || | | 108 || [[2012]] || [[Maya Hänninen ]] || [[Evo]] || Kaksikielinen || | ||
|- | |- | ||
| 109 || [[2012]] || [[Merja Ranta-Aho ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | | 109 || [[2012]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || [[Evo]] || Monimuoto || | ||
|- | |- | ||
| 110 || [[2013]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | | 110 || [[2013]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | ||
|- | |- | ||
| 111 || [[2013]] || [[Mari Voutilainen]] ||[[Evo]] || | | 111 || [[2013]] || [[Mari Voutilainen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 112 || [[2013]] || [[Pirjo Lundén]] ||[[Lappi]] || | | 112 || [[2013]] || [[Pirjo Lundén]] || [[Lappi]] || Vaellus || | ||
|- | |- | ||
| 113 || [[2014]] || [[Paula Viikari]] ||[[Evo]] || Ennakkotehtäviä Moodlessa | | 113 || [[2014]] || [[Paula Viikari]] || [[Evo]] || Ennakkotehtäviä Moodlessa | ||
|- | |- | ||
| 114 || [[2014]] || [[Käyttäjä:Hiiliz|Juho Toivola ]]||[[Evo]] || | | 114 || [[2014]] || [[Käyttäjä:Hiiliz|Juho Toivola ]]||[[Evo]] || | ||
|- | |- | ||
| 115 || [[2014]] || [[Laura Grönlund ]]||[[Evo]] || Monimuoto || | | 115 || [[2014]] || [[Laura Grönlund ]] || [[Evo]] || Monimuoto || | ||
|- | |- | ||
| 116 || [[2015]] || [[Nalle Welling]] || | | 116 || [[2015]] || [[Nalle Welling]] || || Kaksikielinen || | ||
|- | |- | ||
| 117 || [[2015]] || [[Niina Kivikero]] || | | 117 || [[2015]] || [[Niina Kivikero]] || || || | ||
|- | |- | ||
| 118 || [[2015]] || [[Mikko Kutvonen|Mikko "Mikki" Kutvonen]] || | | 118 || [[2015]] || [[Mikko Kutvonen|Mikko "Mikki" Kutvonen]] || || Vaellus || | ||
|- | |- | ||
| 119 || [[2015]] || [[Timo Muttonen|Timo "Mudi" Muttonen]] Merja Ranta- | | 119 || [[2015]] || [[Timo Muttonen|Timo "Mudi" Muttonen]] ja [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || || [[Finnjamboree]] [[Roihu]]n johtajapestit || | ||
|- | |- | ||
| 120 || [[2016]] || [[Wiki Wikström|Wiki "Mummi" Wikström]]||[[Evo]] || | | 120 || [[2016]] || [[Wiki Wikström|Wiki "Mummi" Wikström]] || [[Evo]] || | ||
|- | |- | ||
| 121 || [[2016]] || [[Josefin Taubert]] || Jomala Ahvenanmaa || | | 121 || [[2016]] || [[Josefin Taubert]] || Jomala Ahvenanmaa || Ruotsinkielinen, yhdessä [[Scouterna]]n (Ruotsi) kanssa || | ||
|- | |- | ||
| 122 || [[2017]] || [[Jukka Tulivuori ]]||[[Evo]] || Kaksikielinen || | | 122 || [[2017]] || [[Jukka Tulivuori]] || [[Evo]] || Kaksikielinen || | ||
|- | |- | ||
| 123 || [[2017]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]]||[[Evo]] || | | 123 || [[2017]] || [[Teemu "Eetu" Kujala]] || [[Evo]] || | ||
|- | |- | ||
| 124 || [[2017]] || [[Niina "Ninni" Johansson ]]||[[Muotkatunturi]] || | | 124 || [[2017]] || [[Niina Johansson|Niina "Ninni" Johansson]] || [[Muotkatunturi]] || Vaellus || | ||
|- | |- | ||
| 125 || [[2017]] || [[Lasse Roiha ]]||[[Evo]] || | | 125 || [[2017]] || [[Lasse Roiha ]] || [[Evo]] || Projektit || | ||
|- | |- | ||
| 126 || [[2018]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" | | 126 || [[2018]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || || || | ||
|- | |- | ||
| 127 || [[2018]] || [[Anna Munsterhjelm]]||[[Evo]] || | | 127 || [[2018]] || [[Anna Munsterhjelm]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 128 || [[2018]] || [[Anne Toukonen|Anne "Herkku" Toukonen]]||[[Evo]] || | | 128 || [[2018]] || [[Anne Toukonen|Anne "Herkku" Toukonen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 129 || [[2019]]-[[2020]] || [[Josefin Taubert]] || || Ruotsinkielinen yhdessä [[Scouterna]]n kanssa | | 129 || [[2019]]-[[2020]] || [[Josefin Taubert]] || || Ruotsinkielinen yhdessä [[Scouterna]]n kanssa | ||
|- | |- | ||
| 130 || [[2018]]-[[2019]] || [[Janne Roslöf]]||[[Lapinhäme]] || Ensimmäinen kaamoskurssi || | | 130 || [[2018]]-[[2019]] || [[Janne Roslöf]] || [[Lapinhäme]] || Ensimmäinen kaamoskurssi || | ||
|- | |- | ||
| 131 || [[2019]] || [[Teemu ”Eetu” Kujala]]|| || Pääsiäinen || | | 131 || [[2019]] || [[Teemu Kujala|Teemu ”Eetu” Kujala]] || || Pääsiäinen || | ||
|- | |- | ||
| 132 || [[2019]] || [[ Hanna “Maire” Svensson]]||[[Evo]] ||Pitkä leiri || | | 132 || [[2019]] || [[Hanna Svensson|Hanna “Maire” Svensson]] || [[Evo]] || Pitkä leiri || | ||
|- | |- | ||
| 133 || [[2019]] || [[Minna Karhunen]]||[[Evo]] || Lyhyt leiri || | | 133 || [[2019]] || [[Minna Karhunen]] || [[Evo]] || Lyhyt leiri || | ||
|- | |- | ||
| 134 || [[2019]] || [[Valtteri Karhu]]|| || | | 134 || [[2019]] || [[Valtteri Karhu]] || || || | ||
|- | |- | ||
| 135 || [[2019]]-[[2020]] || [[Pasi Mikkonen]] [[Anne "Herkku" Toukonen]] ||[[Lapinhäme]] || Kaamos || | | 135 || [[2019]]-[[2020]] || [[Pasi Mikkonen]] ja [[Anne Toukonen|Anne "Herkku" Toukonen]] || [[Lapinhäme]] || Kaamos || | ||
|- | |- | ||
| 136 || [[2020]] || [[Leena Lehikoinen]]||[[Evo]]|| | | 136 || [[2020]] || [[Leena Lehikoinen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 137 || [[2021]] || [[Viljami Lampilinna]]|| || Monimuoto || | | 137 || [[2021]] || [[Viljami Lampilinna]] || || Monimuoto || | ||
|- | |- | ||
| 138 || [[2020]] || [[Rasmus Nurminen]] | | 138 || [[2020]] || [[Rasmus Nurminen]] || [[Kilpisjärvi]] || Vaellus || | ||
|- | |- | ||
| 139 || [[2020]] || [[Laura Grönlund]]|| || | | 139 || [[2020]] || [[Laura Grönlund]] || || || | ||
|- | |- | ||
| 140 || [[2021]] || [[Marjukka Aaltonen]] ja [[Pekka Hankela]]||[[Evo]]|| Kajo-projektikurssi || | | 140 || [[2021]] || [[Marjukka Aaltonen]] ja [[Pekka Hankela]] || [[Evo]] || Kajo-projektikurssi || | ||
|- | |- | ||
| 141 || [[2021]] || [[Annina Kainu]]|| || Purjehtiva kurssi || | | 141 || [[2021]] || [[Annina Kainu]] || || Purjehtiva kurssi || | ||
|- | |- | ||
| 142 || [[2021]] || [[Katri Hietanen]] ||[[Evo]]|| Pitkä leiri || | | 142 || [[2021]] || [[Katri Hietanen]] || [[Evo]] || Pitkä leiri || | ||
|- | |- | ||
| 143 || [[2022]] || [[Eva Liuksila]] || Saaristokurssi || | | 143 || [[2022]] || [[Eva Liuksila]] || Seili || Saaristokurssi || | ||
|- | |- | ||
| 144 || [[2022]] || [[Sanna Tamminen]] || Pääsiäinen || | | 144 || [[2022]] || [[Sanna Tamminen]] || Turku + [[Evo]] || Pääsiäinen || | ||
|- | |||
| 145 || [[2022]] || [[Miikka Ristimäki]] || [[Evo]] || Lyhyt leiri || | |||
|- | |||
| 146 || [[2023]] || [[Teemu Kujala|Teemu ”Eetu” Kujala]] || Rovaniemi || Kaamos || | |||
|- | |||
| 147 || [[2023]] || [[Elina Seppälä]] ja [[Timo Seppälä|Timo “Isi” Seppälä]] || Valkeala + Taipalsaari || Pääsiäinen, saavutettavampi toteutus || | |||
|- | |||
| 148 || [[2023]] || [[Tero Arvonen]] || Kirkkonummi || Sadonkorjuu || | |||
|- | |||
| 149 || [[2023]] || [[Katri Hietanen|Katri ”Kengu” Hietanen]] ja [[Maaret Liljaniemi|Maaret ”Letti” Liljaniemi]] || [[Evo]] || Pitkä leiri || | |||
|- | |||
| 150 || [[2023]] || [[Annina Kainu]] || Muonio || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 151 || [[2024]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-Aho]] || || Lyhyt leiri || | |||
|- | |||
| 152 || [[2024]] || [[Tero Arvonen]] || || Vaellus || | |||
|- | |||
|153 || [[2024]] || [[Satu Mälkiä]] || || || | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Nykyinen versio 6. marraskuuta 2023 kello 18.41