Ero sivun ”Luettelo lippukuntien IRC-kanavista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(#uftp kanavan verkon päivitys) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 19: | Rivi 19: | ||
|- | |- | ||
| [[Nääs-Partio]] || [irc://irc.cc.tut.fi/npartio #npartio] || IRCnet | | [[Nääs-Partio]] || [irc://irc.cc.tut.fi/npartio #npartio] || IRCnet | ||
|- | |||
| [[Otavaeltajat]] || [irc://irc.cc.tut.fi/otavaeltajat #otavaeltajat] || IRCnet | |||
|- | |- | ||
| [[Oulun Metsänkävijät]] || [irc://irc.cc.tut.fi/omk #omk] || IRCnet | | [[Oulun Metsänkävijät]] || [irc://irc.cc.tut.fi/omk #omk] || IRCnet |
Versio 24. huhtikuuta 2008 kello 13.12
Lippukunta | Kanava | Verkko |
---|---|---|
Espoon Metsänkävijät | #esme | QuakeNet |
Helsingin Metsänkävijät | #heme | QuakeNet |
Hiipan Pojat | #hipo | IRCnet |
Kilon Kipinät | #kipinat | QuakeNet |
Kiimingin Virkut | #kiiminginvirkut | QuakeNet |
Käppäräpartio | #Käppäräpartio | QuakeNet |
Mustat Veljet | #mustatveljet | QuakeNet |
NMKY:n Rastipartio | #rapa | IRCnet |
Nääs-Partio | #npartio | IRCnet |
Otavaeltajat | #otavaeltajat | IRCnet |
Oulun Metsänkävijät | #omk | IRCnet |
Pohjolan Pirteät | #popi | IRCnet |
Puskapartiolaiset | #puskapartiolaiset | IRCnet |
Pääskyparvi | #pääskyparviaiset | IRCnet |
Susiveikot | #suve | QuakeNet |
Suomen Vapaa Partioryhmä | #svpr | QuakeNet |
Tampereen Kotkat | #tako | IRCnet |
Tapiolan Metsänkävijät | #tapme | QuakeNet |
Toimen Pojat | #uftp | Freenode |
Vaalan Metsänkävijät | #vaame | IRCnet |