Ero sivun ”Satakunnan Partiolaiset/luettelo kevätkilpailuista” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
(14 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| style=" | {| style="text-align: left;" | ||
! Vuosi !! Nimi || Paikka || Päivämäärä || Järjestävä(t) lpk(t) || Kilpailun johtaja | |||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1983]] || Limon Lamaus || Eura || 23.4. || [[Euran Peurat]] || Aarno Kleemola | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1986]] || ? || Rauma || ? || ? || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1987]] || Katin Kurvaus || Pori || 25.4. || [[Käppäräpartio]], [[Porin Tulitikut]] || Anita Nyman | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1990]] || Ristiretki || Rauma || 28.4. || ? || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1992]] || Sepen Sähellys || Pori || 9.5. || [[Käppäräpartio]] || Seppo Sipilä | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1993]] || Praku-93 || ? || ? || ? || ? | ||
|- | |- | ||
| [[ | | [[1996]] || Paroonin Koitos || Parkano || 27.4. || [[Kipinäpartio]] || ? | ||
|- | |- | ||
| [[1998]] || Klapi 98 || Kullaa || 25.4. || [[Ulvilan Eräpojat]], [[Ulvilan Erätytöt]] || ? | |||
|- | |||
| [[1999]] || Hukkareissu || Honkajoki || 24.4. || ([[Honkahukat]] ?) || ? | |||
|- | |||
| [[2000]] || Krookan Rääki V || Merikarvia || 29.4. || [[Ouran Partiolaiset]] || ? | |||
|- | |||
| [[2001]] || Biispan Polku 2001 || Köyliö || 28.4. || [[Lallin Partio]] || ? | |||
|- | |||
| [[2002]] || Klaffi || Eura || 20.4. || [[Euran Peurat]] || ? | |||
|- | |||
| [[2003]] || Kurrestrofi || Noormarkku || 26.4. || [[Pääskyparvi]] || ? | |||
|- | |||
| [[2004]] || Hiittenherkku || Harjavalta || 24.4. || [[Harjavallan Pirkat]] || ? | |||
|- | |||
| [[2005]] || FLÖKÖ 2005 || Rauma || 23.4. || [[Tasalam Boja]] || ? | |||
|- | |||
| [[2006]] || Paroonin Koitos II || Parkano || 22.4. || [[Kipinäpartio]] || ? | |||
|- | |||
| [[2007]] || 100 || Eurajoki || 5.5. || [[Jokilaakson Ravut]], [[Kopardit]], [[Narvin Tytöt]] || ? | |||
|- | |||
| [[2008]] || 3X TIÄ JUH4N44 || Pori || 3.5. || ? || ? | |||
|} | |} | ||
{{Satakunnan Partiolaiset}} | |||
[[Luokka:Kilpailut]] | [[Luokka:Kilpailut]] | ||
[[Luokka:Luettelot]] | [[Luokka:Luettelot]] | ||
[[Luokka:Satakunnan Partiolaiset]] | [[Luokka:Satakunnan Partiolaiset]] |
Nykyinen versio 27. helmikuuta 2012 kello 20.25
Vuosi | Nimi | Paikka | Päivämäärä | Järjestävä(t) lpk(t) | Kilpailun johtaja |
---|---|---|---|---|---|
1983 | Limon Lamaus | Eura | 23.4. | Euran Peurat | Aarno Kleemola |
1986 | ? | Rauma | ? | ? | ? |
1987 | Katin Kurvaus | Pori | 25.4. | Käppäräpartio, Porin Tulitikut | Anita Nyman |
1990 | Ristiretki | Rauma | 28.4. | ? | ? |
1992 | Sepen Sähellys | Pori | 9.5. | Käppäräpartio | Seppo Sipilä |
1993 | Praku-93 | ? | ? | ? | ? |
1996 | Paroonin Koitos | Parkano | 27.4. | Kipinäpartio | ? |
1998 | Klapi 98 | Kullaa | 25.4. | Ulvilan Eräpojat, Ulvilan Erätytöt | ? |
1999 | Hukkareissu | Honkajoki | 24.4. | (Honkahukat ?) | ? |
2000 | Krookan Rääki V | Merikarvia | 29.4. | Ouran Partiolaiset | ? |
2001 | Biispan Polku 2001 | Köyliö | 28.4. | Lallin Partio | ? |
2002 | Klaffi | Eura | 20.4. | Euran Peurat | ? |
2003 | Kurrestrofi | Noormarkku | 26.4. | Pääskyparvi | ? |
2004 | Hiittenherkku | Harjavalta | 24.4. | Harjavallan Pirkat | ? |
2005 | FLÖKÖ 2005 | Rauma | 23.4. | Tasalam Boja | ? |
2006 | Paroonin Koitos II | Parkano | 22.4. | Kipinäpartio | ? |
2007 | 100 | Eurajoki | 5.5. | Jokilaakson Ravut, Kopardit, Narvin Tytöt | ? |
2008 | 3X TIÄ JUH4N44 | Pori | 3.5. | ? | ? |
Ansiomerkit | Kilpailut | Piirileirit | Tukisäätiö
Huittinen | Pohjois-Satakunta | Pori | Rauma
Pohjois-Satakunnan Partiolaiset | Porin Partiolaiset
Ahlaisten Ankkurit | Euran Peurat | Harjavallan Pirkat | Honkahukat | Huittisten Eränkävijät | Jokilaakson Ravut | Jämijärven Miilunvartijat | Kankaanpään Korpiveikot | Karimo | Karvian Majavapartio | Keikyän Korvenkävijät | Kiikan Leiripeikot | Kiikoisten Partiopojat | Kipinäpartio | Kiukaisten Metsäveikot | Kopardit | Kullaan Kuusipeurat | Käppäräpartio | Lallin Partio | Lavian Eränkävijät | Luvian Loukke | Meri-Porin Partio | Mesikäpälät | Myrskypojat | Nakkilan Partiolaiset | Narvin Pojat | Narvin Tytöt | Ouran Partiolaiset | Pomarkun Polunkävijät | Porin Nuotiopojat | Porin Tertut | Porin Tulitikut | Porin Versot | Pääskyparvi | Rauman Partiotytöt | Rauman Sinermot | Ruoripojat | Saaren Kiertäjät | Siikaisten Karhunveikot | Säkylän Partio | Tasalam Boja | Teljän Partio | Teljän Tuikkeet | Ulvilan Eräpojat | Ulvilan Erätytöt | Vampulan Varpuspartio | Vesipeikot | Väinän Vartijat