The ScoutWiki Network server was offline since Friday 26th April because of a boot problem in the host server. All services should be back to normal since Sunday 12:00 (UTC). We apologise for any inconvenience caused by the outage.

Partioneuvosto/Jäsenet

Kohteesta PartioWiki
Loikkaa: valikkoon, hakuun

2019-2020

Valittu X varsinaisessa jäsenkokouksessa Lappeenrannassa 18.11.2018.

  • Pauli Engblom, puheenjohtaja
  • Olli Ahvo(1
  • Olli Happonen(9
  • Janne Heiskanen(10
  • Atte Kesti(3
  • Saija Kivelä(8
  • Eero Kivistö(7
  • Sanna Koponen(6
  • Mikaela Korin-Niemi(2
  • Roope Korpela(7
  • Pinja Lehtinen(10
  • Jussi Leinonen(11
  • Tytti Lindroos(3
  • Aleksi Luumi(4
  • Antti Matikainen(4
  • Hilja Mäkinen(3
  • Maria Nikkari(7
  • Victor Spiby(2
  • Stefan Stjärnstedt(7
  • Niko Tamminen(10
  • Arttu Tanner(8
  • Elina Toimela(5
  • Oskari Tolvanen(11
  • Tiina Varhee(10
  • Heli Vuorinen(3

SP:n A- jäsen, jonka ehdokkaana on tullut valituksi: 1) Etelä-Karjalan Partiolaiset 2) Finlands Svenska Scouter 3) Hämeen Partiopiiri 4) Järvi-Suomen Partiolaiset 5) Kymenlaakson Partiopiiri 6) Lapin Partiolaiset 7) Lounais-Suomen Partiopiiri 8) Pohjanmaan Partiolaiset 9) Pohjois-Savon Partiolaiset 10) Pääkaupunkiseudun Partiolaiset 11) Uudenmaan Partiopiiri


2017-2018

Kauden 2017-2018 partioneuvosto (2018, Partioneuvoston kokouksessa Helsingissä).
(vasemmalta) Pauli Engblom (partioneuvoston puheenjohtaja), Niklas Kumpulainen, Ida Arminen, Kimi Uosukainen, .., Saija Kivelä, Elias Herva, Joel Heino, Mari Sundell, .., Aleksi Luumi, Anni Ylinen, Tytti Lindroos, Arttu Tanner, Nina Miettinen, .., .., Niko Tamminen, Jussi Leinonen, Stefan Stjärnstedt, .., .., ..

Valittu IX varsinaisessa jäsenkokouksessa Oulussa 2016.

  • Pauli Engblom, puheenjohtaja
  • Riina Aspila(3 (?.?.2018 asti)
  • Olli Happonen(11
  • Henna Heikkilä(3 (?.?.2018 asti)
  • Joel Heino(9
  • Elias Herva(9
  • Siiri Kihlström(9
  • Saija Kivelä(8
  • Niklas Kumpulainen(2
  • Kirsi "Kiku" Lantto(6 (7.4.2018 asti)
  • Jussi Leinonen(10
  • Malin Lindholm(2
  • Tytti Lindroos(3 (?.?.2018 alkaen)
  • Aleksi Luumi(4
  • Antti Matikainen(4
  • Mirva Matikka(7
  • Nina "Ninnu" Miettinen(6 (A
  • Emilia "Emppu" Mänttäri(5
  • Lotta Pellinen(1
  • Maria "Hilla" Ruohola(7 (7.4.2018 asti)
  • Stefan Stjärnstedt(7
  • Mari Sundell(10
  • Arttu Tanner(8
  • Kimi Uosukainen(3
  • Anni Ylinen(3 (?.?.2018 alkaen)

SP:n A- jäsen, jonka ehdokkaana on tullut valituksi: 1) Etelä-Karjalan Partiolaiset 2) Finlands Svenska Scouter 3) Hämeen Partiopiiri 4) Järvi-Suomen Partiolaiset 5) Kymenlaakson Partiopiiri 6) Lapin Partiolaiset 7) Lounais-Suomen Partiopiiri 8) Pohjanmaan Partiolaiset 9) Pääkaupunkiseudun Partiolaiset 10) Uudenmaan Partiopiiri 11) Pohjois-Savon Partiolaiset

A: täydennetty SP:n ylimääräisessä jäsenkokouksessa Helsingissä 7.4.2018.

2015-2016

Kauden 2015-2016 partioneuvosto (18.4.2015, Partioneuvoston 100. kokouksessa Helsingissä).
(vasemmalta) Valtteri Karhu (partioneuvoston puheenjohtaja), Mikä Kröger, Henna Heikkilä, Heikki Tolvanen (partioneuvoston sihteeri), (varaneuvos), (takarivi) Janne Tervaskanto (varaneuvos), Antti Kerola, Antti Reinikainen, Mika Kuusisto, Erik Stenberg, (oikelta) Mari Kousa, Riina Aspila, Kimi Uosukainen, (edestä) Pauli Engblom, (vasemmalta), Ilona Turunen, Anna Haavikko, Malin Lindholm, (2. rivi) Lotta Pellinen, Eeva Riivari, Annika Stubbe (varaneuvos), (3. rivi) Emilia Mänttäri, Kirsi Könönen ja Maaret Arffman (varaneuvos). Kuvasta puuttuvat partioneuvoston jäsenet Marjukka Borgman, Kai Ryynänen, Satu Salo-Jouppila ja Henrik Vuornos.

Valittu XIII varsinaisessa jäsenkokouksessa Mikkelissä 23.11.2014.

  • Valtteri Karhu, puheenjohtaja
  • Ilona Turunen, 1. varapuheenjohtaja (10
  • Pauli Engblom, 2. varapuheenjohtaja (7
  • Riina Aspila(3
  • Marjukka Borgman(11
  • Anna Haavikko(9
  • Henna Heikkilä(3
  • Antti "Aake" Kerola(8
  • Mari Kousa(7
  • Mika "Nappula" Kröger(4
  • Mika Kuusisto(7
  • Kirsi "Kipa" Könönen(4
  • Malin Lindholm(2
  • Emilia "Emppu" Mänttäri(5
  • Lotta Pellinen(1
  • Antti Reinikainen(10
  • Eeva Riivari(9
  • Kai Ryynänen(6
  • Satu Salo-Jouppila(8
  • Erik "Knutte" Stenberg(2
  • Kimi Uosukainen(3
  • Henrik Vuornos(9

SP:n A- jäsen, jonka ehdokkaana on tullut valituksi: 1) Etelä-Karjalan Partiolaiset 2) Finlands Svenska Scouter 3) Hämeen Partiopiiri 4) Järvi-Suomen Partiolaiset 5) Kymenlaakson Partiopiiri 6) Lapin Partiolaiset 7) Lounais-Suomen Partiopiiri 8) Pohjanmaan Partiolaiset 9) Pääkaupunkiseudun Partiolaiset 10) Uudenmaan Partiopiiri 11) Pohjois-Savon Partiolaiset

2013-2014

Kauden 2013-2014 partioneuvosto (20.4.2013 kokoonpanossaan).
Vas. Mika Kröger, Leena Pernu, Anna Munsterhjelm, Heini Salo, Mari Kousa, Ulla Suutari, Hanna Wassholm, Jani Kirjavainen, Antti Koistinen, Heli Nygård ja Valtteri Karhu. Kuvasta puuttuu Marjukka Borgman.
Uusia partioneuvoksia 26.4.2014.
Vas. Antti Kerola, Daniel Sazonov, Jussi Elo, Elina Viiperi, Anna-Lea Nissi, Mika Kuusisto, Senni Raunio ja Jenna Ahlmark.

Valittu XII varsinaisessa jäsenkokouksessa Kouvolassa 18.11.2012 ja täydennetty kahdessä ylimääräisessä jäsenkokouksessa. Neuvoston koko kasvoi merkittävästi SP:n voimaan astuneen sääntömuutoksen johdosta.

1) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 23.11.2013
2) täydennettu ylimääräisessä jäsenkokouksessa 26.4.2014

2011-2012

Kauden 2011-2012 partioneuvosto.
Vas. Petteri Juusola (pj), Akseli Meskanen, Leena-Maija Sandholm, Leena Pernu, Aleksi Heikkilä, Heini Salo, Petteri Leinonen, Laura Ritola, Asko Laukkanen, Carla Westersund, Kim Setälä ja Heikki "Hese" Tolvanen (siht.) Kuvasta puuttuu Marjukka Toropainen.

Valittu XI varsinaisessa jäsenkokouksessa Tampereella 21.11.2010

1) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 11.2.2012

2009-2010

Valittu X varsinaisessa jäsenkokouksessa Rovaniemellä 17.11.2008.

1) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 7.2.2009
2) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 18.4.2009
3) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 28.11.2009

2007-2008

Valittu IX varsinaisessa jäsenkokouksessa Lahdessa 19.11.2006.

1) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 9.2.2008

2005-2006

Valittu IIX varsinaisessa jäsenkokouksessa Kuopiossa 14.11.2004.

1) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 22.4.2006

2003-2004

Valittu VII varsinaisessa jäsenkokouksessa Helsingissä 2002.

1) täydennetty ylimääräisessä jäsenkokouksessa 19.11.2005

2001-2002

Valittu VI varsinaisessa jäsenkokouksessa Jyväskylässä 2000.

1999-2000

Valittu V varsinaisessa jäsenkokouksessa Turussa 1998.


1997-1998

Valittu IV varsinaisessa jäsenkokouksessa Turussa 1996.


1995-1996

Valittu III varsinaisessa jäsenkokouksessa Lahdessa 1994.


1993-1994

Valittu II varsinaisessa jäsenkokouksessa Espoossa 1992.

  • neuvoston jäsenten nimet eivät ole tiedossa


1991-1992

Valittu I varsinaisessa jäsenkokouksessa Espoossa 1990.

  • neuvoston jäsenten nimet eivät ole tiedossa