Ero sivun ”Kaarinan Korpiklaani” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
p (+lpkmalline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Kaarinan Korpiklaani (KKK) on Kaarinassa toimiva tyttölippukunta. | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | ||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Kaarinan Korpiklaani''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Perustiedot | |||
|- | |||
| Perustettu: || [[1986]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || | |||
|- | |||
| Lyhenne: || KKK | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Kaarina | |||
|- | |||
| [[Partiopiiri]]: || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
| [[Alue]]: || [[Kaarina]] | |||
|- | |||
| [[Aluejärjestö]]: || [[Kaarinan Kymmenykset]] | |||
|- | |||
| [[Taustayhteisö]]: || Kaarinan srk | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Kolo]]: || Kesämäen päiväkodilla Keskikesäntiellä | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || | |||
|- | |||
| [[Vene]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivi]]: || sininen | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || sininen | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivimerkki]]: || | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Lippu]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.kaarina24.fi/kkk/ | |||
|} | |||
'''Kaarinan Korpiklaani''' (KKK) on Kaarinassa toimiva [[tyttölippukunta]]. | |||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} |
Versio 22. huhtikuuta 2006 kello 18.16
Kaarinan Korpiklaani | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1986 |
Jäsenmäärä: | |
Lyhenne: | KKK |
Alue | |
Toiminta-alue: | Kaarina |
Partiopiiri: | Varsinais-Suomen Partiopiiri |
Alue: | Kaarina |
Aluejärjestö: | Kaarinan Kymmenykset |
Taustayhteisö: | Kaarinan srk |
Toimipaikat | |
Kolo: | Kesämäen päiväkodilla Keskikesäntiellä |
Kämppä: | |
Vene: | |
Tunnukset | |
Huivi: | sininen |
Partiopaita: | sininen |
Huivimerkki: | |
Lippu: | |
Kotisivut | |
http://www.kaarina24.fi/kkk/ |
Kaarinan Korpiklaani (KKK) on Kaarinassa toimiva tyttölippukunta.
Ansiomerkit | Kilpailut | Lehti | Piirileirit | Tukisäätiö
Altti | Kaakkois-Turku | Kaarina | Koillis-Turku | Leijankorpi | Lounais-Turku | Luoteis-Turku | Maarian Partioyhtymä | Pohjoiskulma | Rannikkoseutu | Salo | Saviseutu
Ahertajat | Alastaron Jyväset | Auran Eräkurjet | Auran Tytöt | Auran Tähti Pojat | Hakkistytöt | Halikon Siniset | Henrikin Tapulitytöt | Hirvensalon Eräpojat | Ilpoisten Vuorenkävijät | Jokikylän Pojat | Kaarinan Korpiklaani | Kaarinan Ristiritarit | Kaarinan Sädetytöt | Kairankiertäjät | Kakskerran Kaksoispiste | Kiikalan Kelopartio | Kolkankävijät | Koroisten Ritarit | Koroisten Sarpiot | Kosken Kerkät | Kupittaan Henrikinpojat | Kustavin Merikotkat | Kuusenkävyt | Kuusiston Linnanyrjänät | Kyrön Kiurut ja Kokot | Laitilan Eräsissit | Laitilan Lumikit | Leirisiskot | Liedon Eränkävijät | Littoisten Pirtapiiat | Loimaan Nuotioloimut | Loimaan Saviset | Lokalahden Erälokit | Louhen Tytöt | Lähteen Tytöt ja Pojat | Lätynkääntäjät | Maarian Kämmekät | Maarian Tähkät | Marjatat | Marttilan Martit | Maskun Hemmingin Pojat | Maskun Hemmingin Tyttäret | Mellilän Menninkäiset | Merenkävijät | Merimaskun Reimarit | Mietoisten Kolopuutintit | Mikaelin Sinikellot | Mikon Pojat | Mustavuoren Sissit | Muurlan Muurahaiset | Mynämäen Maahiset | Naantalin Siniset | Nousiaisten Henrikin lippukunta | Nuotiotytöt | Paraisten Merikotkat | Partio-Puhurit | Perttelin Piketit | Piikkiön Tammipartio | Puhurin Pojat | Pyhän Laurin Ritarit (V-SP) | Pyhärannan Korpiankkurit | Pöytyän Pöllöt | Raision KilliNallit | RajakivenKiertäjät | Rantakaarinat | Ruskon Maunun-Partio | Rymättylän Märssyvahdit | Salon Eränkävijät | Salon Leiriveikot | Sauvojapojat | Suomusjärven Mesoliitit | Tarvan Tapiot | Tavastin Liljat | Toivon Erätytöt | Tornikotkat | Tornipääskyt | Tupshaukat | Turun Eränkävijät | Turun Meripeikot | Turun Metsänkävijät | Turun Mikaelin Siniset | Turun Partio-Sissit | Turun Sinikotkat | Turun Suuntaveljet | Turun Tähti-Tytöt | Turun Versot | Tuulihaukat | Uudenkaupungin Merihait | Vaakun Vartijat | Vahdon Korvenkävijät | Varsinais-Suomen Samoilijat | Vehmaan Lustaset | Yläneen Korpijunkkarit | Ypäjän Eränkävijät