Ero sivun ”Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/Luettelo II luokan Mannerheim-soljen saaneista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
|||
Rivi 58: | Rivi 58: | ||
==Vuonna [[2018]] myönnetyt== | ==Vuonna [[2018]] myönnetyt== | ||
Elina Ahonen, [[Oulunkylän Käskynhaltijat]] | * Elina Ahonen, [[Oulunkylän Käskynhaltijat]] | ||
Heidi Friberg, [[Vaaran Vaeltajat]] | * Heidi Friberg, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
Linnea Frisk, [[Vuorenhaltiat]] | * Linnea Frisk, [[Vuorenhaltiat]] | ||
Samuli Hakala, [[Vaaran Vaeltajat]] | * Samuli Hakala, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
Jaime Heikkilä Dias, [[Töölön Siniset]] | * Jaime Heikkilä Dias, [[Töölön Siniset]] | ||
Mette Helin, [[Hespartto]] | * Mette Helin, [[Hespartto]] | ||
Liina Huttunen, [[Vaaran Vaeltajat]] | * Liina Huttunen, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
Taru Hänninen, [[Korven Koukkaajat]] | * Taru Hänninen, [[Korven Koukkaajat]] | ||
Fanni Jalonen, [[Susiveikot]] | * Fanni Jalonen, [[Susiveikot]] | ||
Esther Jalovaara, [[Vuosaaren Vesipääskyt]] | * Esther Jalovaara, [[Vuosaaren Vesipääskyt]] | ||
Annika Järvialho, [[Koudat]] | * Annika Järvialho, [[Koudat]] | ||
Jonatan Järvinen, [[Viherlaakson Peurat]] | * Jonatan Järvinen, [[Viherlaakson Peurat]] | ||
Anni Karlsson, [[Hespartto]] | * Anni Karlsson, [[Hespartto]] | ||
Suvi Kettunen, [[Korven Koukkaajat]] | * Suvi Kettunen, [[Korven Koukkaajat]] | ||
Hanna Kimmonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | * Hanna Kimmonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | ||
Sara Korjus, [[Töölön Tähystäjät]] | * Sara Korjus, [[Töölön Tähystäjät]] | ||
Lumikukka Koskela, [[Korven Koukkaajat]] | * Lumikukka Koskela, [[Korven Koukkaajat]] | ||
Pinja Lahtela, [[Kaskipartio]] | * Pinja Lahtela, [[Kaskipartio]] | ||
Eveliina Lajolinna, [[Merimetsot]] | * Eveliina Lajolinna, [[Merimetsot]] | ||
Tatu Lehesvirta, [[Kaskipartio]] | * Tatu Lehesvirta, [[Kaskipartio]] | ||
Tuukka Lehtinen, [[Mankkaan Eräsudet]] | * Tuukka Lehtinen, [[Mankkaan Eräsudet]] | ||
Julia Lähdesmäki, [[Järvihaukat]] | * Julia Lähdesmäki, [[Järvihaukat]] | ||
Samuli Markkanen, [[Tavastit]] | * Samuli Markkanen, [[Tavastit]] | ||
Siiri Matinpuro, [[Suosirrit]] | * Siiri Matinpuro, [[Suosirrit]] | ||
Petrina Miettinen, [[Mankkaan Eräsudet]] | * Petrina Miettinen, [[Mankkaan Eräsudet]] | ||
Jimi Mäkelä, [[Töölön Siniset]] | * Jimi Mäkelä, [[Töölön Siniset]] | ||
Nina Nurmi, [[Aviapartio]] | * Nina Nurmi, [[Aviapartio]] | ||
Heidi Oinonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | * Heidi Oinonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | ||
Heidi Ojala, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | * Heidi Ojala, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | ||
Pinja Palosaari, [[Mastonvartijat]] | * Pinja Palosaari, [[Mastonvartijat]] | ||
Lotta Partanen, [[Leppäpirkot]] | * Lotta Partanen, [[Leppäpirkot]] | ||
Helmi Peräkylä, [[Tammisalon Metsänkävijät]] | * Helmi Peräkylä, [[Tammisalon Metsänkävijät]] | ||
Pauliina Petrell, [[Vuorenhaltiat]] | * Pauliina Petrell, [[Vuorenhaltiat]] | ||
Elseliina Peuranen, [[Töölön Tähystäjät]] | * Elseliina Peuranen, [[Töölön Tähystäjät]] | ||
Sami Porio, [[Vantaan Metsänkävijät]] | * Sami Porio, [[Vantaan Metsänkävijät]] | ||
Laura Puusola, [[Mastonvartijat]] | * Laura Puusola, [[Mastonvartijat]] | ||
Siiri Päiväläinen, [[Vantaan Metsänkävijät]] | * Siiri Päiväläinen, [[Vantaan Metsänkävijät]] | ||
Oona Pöyry, [[Kartanopartio]] | * Oona Pöyry, [[Kartanopartio]] | ||
Albert Raulus, [[Kaskipartio]] | * Albert Raulus, [[Kaskipartio]] | ||
Christian Raulus, [[Kaskipartio]] | * Christian Raulus, [[Kaskipartio]] | ||
Jannika Roto, [[Viherlaakson Peurat]] | * Jannika Roto, [[Viherlaakson Peurat]] | ||
Sara-Maria Rönkkö, [[Leppäpirkot]] | * Sara-Maria Rönkkö, [[Leppäpirkot]] | ||
Miska Salmi, [[Rekolan Metsäveikot]] | * Miska Salmi, [[Rekolan Metsäveikot]] | ||
Milla Silvonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | * Milla Silvonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | ||
Vilhelmiina Skyttä, [[Kaskipartio]] | * Vilhelmiina Skyttä, [[Kaskipartio]] | ||
Anna Syrjänen, [[Mastonvartijat]] | * Anna Syrjänen, [[Mastonvartijat]] | ||
Zeenab Taher, [[Hespartto]] | * Zeenab Taher, [[Hespartto]] | ||
Niko Tamminen, [[Haagan Eräveikot]] | * Niko Tamminen, [[Haagan Eräveikot]] | ||
Enni Tanhuanpää, [[Leppäpirkot]] | * Enni Tanhuanpää, [[Leppäpirkot]] | ||
Elina Tanskanen, [[Suosirrit]] | * Elina Tanskanen, [[Suosirrit]] | ||
Lyydia Teittinen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | * Lyydia Teittinen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | ||
Inari Tiainen, [[Koudat]] | * Inari Tiainen, [[Koudat]] | ||
Eino Waldén, [[Oulunkylän Käskynhaltijat]] | * Eino Waldén, [[Oulunkylän Käskynhaltijat]] | ||
Viola Varila, [[Vaaran Vaeltajat]] | * Viola Varila, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
Jesse Virkki, [[Rekolan Metsäveikot]] | * Jesse Virkki, [[Rekolan Metsäveikot]] | ||
Antti Vuorenmaa, [[Mankkaan Eräsudet]] | * Antti Vuorenmaa, [[Mankkaan Eräsudet]] | ||
Oskari Väyrynen, [[Lounapartio]] | * Oskari Väyrynen, [[Lounapartio]] | ||
Liinu Yli-Hongisto, [[Tapiolan Metsänkävijät]] | * Liinu Yli-Hongisto, [[Tapiolan Metsänkävijät]] | ||
Eetu Äyräs, [[Viherlaakson Peurat]] | * Eetu Äyräs, [[Viherlaakson Peurat]] | ||
Amanda Ääri, [[Korven Koukkaajat]] | * Amanda Ääri, [[Korven Koukkaajat]] | ||
* | |||
==Vuonna [[2006]] myönnetyt== | ==Vuonna [[2006]] myönnetyt== |
Versio 14. kesäkuuta 2022 kello 03.23
Suomen Partiolaisten II luokan Mannerheim-solki.
Vuonna 2020 myönnetyt
- Vilma Aliklaavu, Suosirrit
- Rurik Back, Vaaran Vaeltajat
- Otto Blomberg, Susiveikot
- Joonas Brinck, Vantaan Metsänkävijät
- Niko Haaranen, Vuoren Valppaat
- Pinja Haggren, Otavaeltajat
- Kaisa-Sofia Häyhtiö, Suosirrit
- Veikko Jääskeläinen, Helsingin Erä-Leijonat
- Rebekka Kanerva, Hespartto
- Maisa Karttunen, Tikkurilan Siniset
- Anniina Klemi, Vaaran Vaeltajat
- Kaius Koivisto, Korven Koukkaajat
- Matti Kokkonen, Kaskipartio
- Asta Korpiala, Kaskipartio
- Sara Koskela, Kauka-Kuutit
- Taru Kosomaa, Kivenlahden Piilevät
- Tuomas Kukkonen, Viikin Vesikot
- Otso Kulikoff, Haagan Eräveikot
- Isabella Lafif, Kontutytöt
- Suvi Laitinen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Elsa Latvala, Hespartto
- Elina Leiniö, Haukkavuoren Haltiat
- Aino Leppäkorpi, Niipperin Nuolihaukat
- Milla Lindström, Kontutytöt
- Nea Lundell, Kivenlahden Piilevät
- Toni Melkoniemi, Mankkaan Eräsudet
- Matilda Minkkinen, Vaaran Vaeltajat
- Milla Muhonen, Kilon Kipinät
- Kira Mäkinen, Viherlaakson Peurat
- Ella Nyyssönen, Tikkurilan Siniset
- Luca Ohinmaa, NMKY:n Rastipartio
- Iris Pajunen, Töölön Tähystäjät
- Katariina Pekkonen, Tapiolan Metsänkävijät
- Maria Pekonen, Otavaeltajat
- Anna Pekonen, Otavaeltajat
- Hilla Petäjä, Tikkurilan Siniset
- Isla Purtilo, Mastonvartijat
- Moona Reunama, Korven Koukkaajat
- Malla Ruotsalainen, Kaskipartio
- Ella-Maria Räsänen, Erämetsot
- Milja Schroderus, Kauka-Kuutit
- Sauli Sillanpää, Olarinmäen Samoojat
- Oliver Sohlberg, Niipperin Nuolihaukat
- Lotta Stambej, Haukkavuoren Haltiat
- Matias Talvioja, Vuosaaren Vesipääskyt
- Ilona Tiainen, Kontutytöt
- Maria Toivola, Susiveikot
- Joel Toppinen, Koudat
- Eevi Tuomala, Pitkäjärven Vaeltajat
- Liina Valtiala, Vantaan Metsänkävijät
- Benjamin Webster, Kilon Kipinät
- Elsa Viljakainen, Haukkavuoren Haltiat
- Väinö Virtanen, Vantaan Metsänkävijät
- Lumi Ylirisku, Katajanokan Karhunkaatajat
Vuonna 2018 myönnetyt
- Elina Ahonen, Oulunkylän Käskynhaltijat
- Heidi Friberg, Vaaran Vaeltajat
- Linnea Frisk, Vuorenhaltiat
- Samuli Hakala, Vaaran Vaeltajat
- Jaime Heikkilä Dias, Töölön Siniset
- Mette Helin, Hespartto
- Liina Huttunen, Vaaran Vaeltajat
- Taru Hänninen, Korven Koukkaajat
- Fanni Jalonen, Susiveikot
- Esther Jalovaara, Vuosaaren Vesipääskyt
- Annika Järvialho, Koudat
- Jonatan Järvinen, Viherlaakson Peurat
- Anni Karlsson, Hespartto
- Suvi Kettunen, Korven Koukkaajat
- Hanna Kimmonen, Rekolan Metsäsiskot
- Sara Korjus, Töölön Tähystäjät
- Lumikukka Koskela, Korven Koukkaajat
- Pinja Lahtela, Kaskipartio
- Eveliina Lajolinna, Merimetsot
- Tatu Lehesvirta, Kaskipartio
- Tuukka Lehtinen, Mankkaan Eräsudet
- Julia Lähdesmäki, Järvihaukat
- Samuli Markkanen, Tavastit
- Siiri Matinpuro, Suosirrit
- Petrina Miettinen, Mankkaan Eräsudet
- Jimi Mäkelä, Töölön Siniset
- Nina Nurmi, Aviapartio
- Heidi Oinonen, Rekolan Metsäsiskot
- Heidi Ojala, Leppävaaran Korvenkävijät
- Pinja Palosaari, Mastonvartijat
- Lotta Partanen, Leppäpirkot
- Helmi Peräkylä, Tammisalon Metsänkävijät
- Pauliina Petrell, Vuorenhaltiat
- Elseliina Peuranen, Töölön Tähystäjät
- Sami Porio, Vantaan Metsänkävijät
- Laura Puusola, Mastonvartijat
- Siiri Päiväläinen, Vantaan Metsänkävijät
- Oona Pöyry, Kartanopartio
- Albert Raulus, Kaskipartio
- Christian Raulus, Kaskipartio
- Jannika Roto, Viherlaakson Peurat
- Sara-Maria Rönkkö, Leppäpirkot
- Miska Salmi, Rekolan Metsäveikot
- Milla Silvonen, Rekolan Metsäsiskot
- Vilhelmiina Skyttä, Kaskipartio
- Anna Syrjänen, Mastonvartijat
- Zeenab Taher, Hespartto
- Niko Tamminen, Haagan Eräveikot
- Enni Tanhuanpää, Leppäpirkot
- Elina Tanskanen, Suosirrit
- Lyydia Teittinen, Helsingin Metsänkävijät
- Inari Tiainen, Koudat
- Eino Waldén, Oulunkylän Käskynhaltijat
- Viola Varila, Vaaran Vaeltajat
- Jesse Virkki, Rekolan Metsäveikot
- Antti Vuorenmaa, Mankkaan Eräsudet
- Oskari Väyrynen, Lounapartio
- Liinu Yli-Hongisto, Tapiolan Metsänkävijät
- Eetu Äyräs, Viherlaakson Peurat
- Amanda Ääri, Korven Koukkaajat
Vuonna 2006 myönnetyt
- Kaisa Asiainen (NMKY:n Rastipartio)
- Ralf Baumann (Töölön Siniset)
- Sonja Eloranta (Kontutytöt)
- Lauri Hållfast (Vantaan Metsänkävijät)
- Heidi Höök (Jeanne D'Arc)
- Tero Immonen (Koudat)
- Neea Jukarainen (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Mirka Juntunen (Kelotytöt)
- Jutta Juvenius (Suosirrit)
- Kata-Maria Järvinen (Piisamit)
- Ville Kallis (Koudat)
- Anni Karsma (Korven Koukkaajat)
- Antti Kolehmainen (Myyrpartio)
- Tytti Kontulainen (Haagan Sirkut)
- Henna-Riikka Kuusisto (Jeanne D'Arc)
- Kaisa Kyrö (Katajanokan Karhunkaatajat)
- Jonna Lahtinen (Kivenlahden Piilevät)
- Sini Laine (Haagan Sirkut)
- Henri Lankinen (Helsingin Eräkaverit)
- Lauri Lankinen (NMKY:n Rastipartio)
- Paula Laurila (Kaskipartio)
- Noora Lehtovaara (Tikkurilan Siniset)
- Anna-Gerissa Lyyra (Piisamit)
- Linda Manner (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Niko Matinpalo (Kulosaaren Meripartio)
- Olli Mattila (Töölön Siniset)
- Heidi Mood (Meritähdet)
- Anna-Maria Muhli (Tikkurilan Siniset)
- Nelli Myllylä (Eiran Vihervillit)
- Viivi Oulasvirta (Pakilan Vuorenhaltiat)
- Lauri Pankka (Helsingin Metsänkävijät)
- Emilia Paronen (Helsingin Erä-Majavat)
- Markku Pitkänen (Korven Koukkaajat)
- Walter Pomell (Lauttapartio)
- Jutta Puomio (Pitkäjärven Vaeltajat)
- Laura Reunanan (Kulman Kiertäjät)
- Veera Ryynänen (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Leea Seppänen (Tuikku-Tytöt)
- Maija Siiki (Kulman Kiertäjät)
- Heli-Tuulia Sipponen (Katajanokan Karhunkaatajat)
- Enni Sonkeri (Tellervoiset)
- Johanna Syväniemi (Aarnivalkeat)
- Ville Söderlund (Karhunvartijat)
- Anni Tarvonen (NMKY:n Rastipartio)
- Jere Vepsä (NMKY:n Rastipartio)
- Arto Vesamo (Vantaan Metsänkävijät)
- Suvi Viljaranta (Vantaan Metsänkävijät)
- Ilari Vuoroksa (Koudat)
- Mirja Zitting (Kelotytöt)
Vuonna 2005 myönnetyt
- Aura Piha (PäPa)
- Elina Erander (PäPa)
- Grigori Fedorets (PäPa)
- Maija Hanhilahti (PäPa)
- Elina Heikinheimo (PäPa)
- Saara Hyrkkö (PäPa)
- Eetu Immonen (PäPa)
- Ville Juhantalo (PäPa)
- Anne Jurvanen (PäPa)
- Enni Juvenius (PäPa)
- Jarkko Jyrhämä (PäPa)
- Antti Kakkola (PäPa)
- Salla Kauppi (PäPa)
- Liisa Kauramäki (PäPa)
- Arto Kiviluoto (PäPa)
- Laura Kohonen (PäPa)
- Noora Kokko (PäPa)
- Frans Korhonen (PäPa)
- Heidi Korhonen (PäPa)
- Riina-Malla Kosonen (PäPa)
- Anni Kukka (PäPa)
- Mirkka Laine (PäPa)
- Hanna Lindell (PäPa)
- Olli-Pekka Lintu (PäPa)
- Salla Lönnberg (PäPa)
- Minna Maasilta (PäPa)
- Mira Malhotra (PäPa)
- Salla Malin (PäPa)
- Riikka Mononen (PäPa)
- Salla Mustonen (PäPa)
- Anne Mäkinen (PäPa)
- Laura Narvo (PäPa)
- Lena Nelskylä (PäPa)
- Arri Niemenmaa (PäPa)
- Katariina Paasio (PäPa)
- Hanna Piirainen (PäPa)
- Miia-Liisa Pulkkinen (PäPa)
- Riina Puranen (PäPa)
- Simo Pynnönen (PäPa)
- Annika Pätiälä (PäPa)
- Suvi Rautvuori (PäPa)
- Salla Salmela (PäPa)
- Henri Salmela (PäPa)
- Tiina Salmela (PäPa)
- Erica Sauvala (PäPa)
- Anna-Maria Suominen (PäPa)
- Teemu Tammilehto (PäPa)
- Essi Tarvonen (PäPa)
- Kaisa Tervala (PäPa)
- Riikka Tunkelo (PäPa)
- Marie Tuomarila (PäPa)
- Milja Tuomivaara (PäPa)
- Lauri Uusivuori (PäPa)
- Elina Vesanto (PäPa)
- Mira Virtanen (PäPa)
- Juhana Joensuu (PäPa)
Vuonna 2004 myönnetyt
- Heli Pentikäinen (PäPa)
- Eija Syväniemi (PäPa)
- Anna Teittinen (PäPa)
- Joonas Holviala (PäPa)
- Olli Mäki (PäPa)
- Teija Aaltonen (PäPa)
- Niina Alatalo (PäPa)
- Jenna Smolander (PäPa)
- Heidi Ekblom (PäPa)
- Saija Linnajärvi (PäPa)
- Laura Saarikoski (PäPa)
- Olli-Pekka Aimola (PäPa)
- Krista Karppinen (PäPa)
- Tua Välke (PäPa)
- Ilmari Hirvonen (PäPa)
- Tuomo Leino (PäPa)
- Kaisa Merilahti (PäPa)
- Enna Lyytikäinen (PäPa)
- Jenna Honkanen (PäPa)
- Satu Järvinen (PäPa)
- Mari Olkkonen (PäPa)
- Sanna-Mari Seppälä (PäPa)
- Leena Stolt (PäPa)
- Tytti Söderlund (PäPa)
- Antti Pirttilä (PäPa)
- Hilla Rudanko (PäPa)
- Aino Jahnukainen (PäPa)
- Laura Ritakari (PäPa)
- Ilpo Nurmela (PäPa)
- Sonja Vilpas (PäPa)
- Katariina Toni (PäPa)
- Silja Kanerva (PäPa)
- Sirke Mustonen (PäPa)
- Katariina Silander (PäPa)
- Timo Parviainen (PäPa)
- Ville Gunnari (PäPa)
- Leo Jäppinen (PäPa)
- Otto Korhonen (PäPa)
- Essi Heinonen (PäPa)
- Heidi Känkänen (PäPa)
- Teemu Saksala (PäPa)
- Jesse Kiviaiho (PäPa)
- Juuso Mikkola (PäPa)
- Suvi Joutsen (PäPa)
- Sanna Kaistinen (PäPa)
- Krista Kauppinen (PäPa)
- Jukka Jakobson (PäPa)
- Martti Suontausta (PäPa)
- Joonas Taina (PäPa)
- Sanni Salomaa (PäPa)
- Friida Turku (PäPa)
- Petteri Hyvärinen (PäPa)
- Jussi Saunamäki (PäPa)
- Arttu Ylilahti (PäPa)
- Minna Niinimäki (PäPa)
- Antti Berghem (PäPa)
- Pasi Taskinen (PäPa)
- Anna Voutilainen (PäPa)
- Ilkka Jokipii (PäPa)
- Ismo Sutela (PäPa)
- Juho Toijanaho (PäPa)
Katso myös
Tämä Pääkaupunkiseutuun liittyvä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikiä laajentamalla artikkelia.