Ero sivun ”Luettelo partiopiirien piirinjohtajista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 151: | Rivi 151: | ||
|- | |- | ||
| 2017 | | 2017 | ||
| style="background: lightgrey" | | | style="background: lightgrey" | Lotta Pellinen | ||
| style="background: lightgrey" | | | style="background: lightgrey" | Malin Lindholm | ||
| Riina Aspila | | Riina Aspila | ||
| style="background: lightgrey" | Antti Matikainen, [[Kiteen Rajasamoojat]] | |||
| style="background: lightgrey" | Emilia Mänttäri | |||
| style="background: lightgrey" | Kirsti "Kiku" Lantto | |||
| style="background: lightgrey" | Stefan Stjärnstedt, [[Turun Metsänkävijät]] | |||
| style="background: lightgrey" | Saija Kivelä, [[Samposet]] | |||
| style="background: lightgrey" | ? | | style="background: lightgrey" | ? | ||
| style="background: lightgrey" | Siiri Kihlström, [[Tuikku-Tytöt]] | |||
| style="background: lightgrey" | Jussi Leinonen, [[Kirkkonummen Metsänkävijät]] | |||
|- | |||
| 2018 | |||
| style="background: lightgrey" | Lotta Pellinen | |||
| style="background: lightgrey" | Malin Lindholm | |||
| style="background: lightgrey" | ? | | style="background: lightgrey" | ? | ||
| style="background: lightgrey" | | | style="background: lightgrey" | Antti Matikainen | ||
| style="background: lightgrey" | | | style="background: lightgrey" | Emilia Mänttäri | ||
| style="background: lightgrey" | | | style="background: lightgrey" | Kirsti "Kiku" Lantto | ||
| style="background: lightgrey" | Stefan Stjärnstedt | |||
| style="background: lightgrey" | Saija Kivelä | |||
| style="background: lightgrey" | ? | | style="background: lightgrey" | ? | ||
| Siiri Kihlström | | style="background: lightgrey" | Siiri Kihlström | ||
| | | style="background: lightgrey" | Jussi Leinonen | ||
|} | |} | ||
Versio 7. maaliskuuta 2017 kello 23.50
Taulukkoon on merkitty SP:n partiopiirien johtajat ja FiSSc:n scoutchefit.
2007-
Vuosina 2007–2009 piirien lukumäärässä tapahtui suuria muutoksia. Väripohjalla on merkitty piirinjohtajien kaksivuotiskaudet.
Etelä-Karjalan Partiolaiset ry | Finlands Svenska Scouter rf | Hämeen Partiopiiri ry | Järvi-Suomen Partiolaiset ry | Kymenlaakson Partiopiiri ry | Lapin Partiolaiset ry | Lounais-Suomen Partiopiiri ry | Pohjanmaan Partiolaiset ry | Pohjois-Savon Partiolaiset ry | Pääkaupunkiseudun Partiolaiset ry | Uudenmaan Partiopiiri ry | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2007 | Tea Bäckman, Grankulla Scoutkår | - | Jouni Riihelä, Ekin Partio | - | Petteri Juusola, Pohjan Veikot | Varpu Vidgren Puijon Pakertajat | Satu Tammilehto Jokipartio | ||||
2008 | Tea Bäckman | - | Jouni Riihelä | Maria "Maija" Lahtinen, Rajakivenkiertäjät | Petteri Juusola | Jouni "Jones" Kröger, Puijon Pakertajat | Satu Tammilehto | ||||
2009 | Tommi Turunen, Korven Vaeltajat | Carla Westersund, Sjöscoutkåren Havsörnarna | - | Jouni Kröger | Aleksi Heikkilä, Nousiaisten Henrikin Lippukunta | Leena Kivikangas, Het-Partio (1.1.-21.3. va Petteri Juusola, Pohjan Veikot) |
Satu Tammilehto | ||||
2010 | Tommi Turunen | Carla Westersund | Mikko "Tammi" Jylhä, Härmälän Haukat | Jouni Kröger | Petteri Leinonen, Karhulan Korvenkävijät | Leena "Lellu" Pernu, Napapiirin Tytöt | Aleksi Heikkilä | Leena Kivikangas | Ossi Ikonen, Puskapartiolaiset | ||
2011 | Leena-Maija Sandholm, Enson Partiosiskot | Carla Westersund | Mikko "Tammi" Jylhä | Tuija Kautto, Reippaat Pojat | Jani Kirjavainen, Karhulan Korvenkävijät | Leena "Lellu" Pernu | Aleksi Heikkilä | Laura Ritola, Pohjolan Pirteät | Ossi Ikonen | ||
2012 | Leena-Maija Sandholm | Carla Westersund | Harri Länsipuro, Harjun Pojat | Tuija Kautto | Jani Kirjavainen | Leena "Lellu" Pernu | Aleksi Heikkilä | Laura Ritola | Marjukka "Pöö" Toropainen | Anna Munsterhjelm (vt), Olarinmäen Samoojat | Ossi Ikonen |
2013 | Leena-Maija Sandholm | Hanna Wassholm, Karis Flickorna | Heini Salo, Riihipääskyt | Mika "Nappula" Kröger, Puijon Pojat | Petteri Leinonen | Leena "Lellu" Pernu | Mari Kousa, Porin Tulitikut | Heli Nygård, Viessojat | Soile Viitikko | Anna Munsterhjelm | Antti Koistinen, Sipoon Hukat |
2014 | Leena-Maija Sandholm | Hanna Wassholm | Riina Aspila, Erä-Pirkot | Mika "Nappula" Kröger | Petteri Leinonen | Leena "Lellu" Pernu | Mari Kousa | Heli Nygård (1.1.-12.1.), Antti "Aake" Kerola, Toimarit (12.1.-) | Soile Viitikko | Anna Munsterhjelm | Antti Koistinen |
2015 | Lotta Pellinen, Korven Vaeltajat | Malin Lindholm, Sjöscoutkåren Stormfågeln | Riina Aspila | Mika "Nappula" Kröger | Emilia Mänttäri Utin Pilvenveikot | Kai "Kapa" Ryynänen, Napapiirin Pojat (-18.2.2015), Kirsti "Kiku" Lantto (25.7.2015-), Napapiirin Tytöt | Mari Kousa | Antti "Aake" Kerola | ? | Anna "Myyrä" Haavikko, Helsingin Hakatytöt | Ilona Turunen, Hyvinkään Metsätytöt |
2016 | Lotta Pellinen | Malin Lindholm | Riina Aspila | Mika "Nappula" Kröger | Emilia Mänttäri | Kirsti "Kiku" Lantto | Mari Kousa | Antti "Aake" Kerola | ? | Anna "Myyrä" Haavikko | Ilona Turunen |
2017 | Lotta Pellinen | Malin Lindholm | Riina Aspila | Antti Matikainen, Kiteen Rajasamoojat | Emilia Mänttäri | Kirsti "Kiku" Lantto | Stefan Stjärnstedt, Turun Metsänkävijät | Saija Kivelä, Samposet | ? | Siiri Kihlström, Tuikku-Tytöt | Jussi Leinonen, Kirkkonummen Metsänkävijät |
2018 | Lotta Pellinen | Malin Lindholm | ? | Antti Matikainen | Emilia Mänttäri | Kirsti "Kiku" Lantto | Stefan Stjärnstedt | Saija Kivelä | ? | Siiri Kihlström | Jussi Leinonen |
2000-2006/2009
Vanhojen piirien osalta on mainittu vain se aika, jolloin piiri on ollut alueellaan varsinaista partiotoimintaa toteuttava piiri.
1) ks. myös ylempi taulukko
2) ks. ylempi taulukko