Ero sivun ”Hakkistytöt” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
p (+lpkmalline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Hakkistytöt (HT) on Sauvossa toimiva, vuonna [[1976]] perustettu tyttölippukunta. Hakkistyttöjen [[veljeslippukunta]] on [[Sauvojapojat]]. [[ | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | ||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Hakkistytöt''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Perustiedot | |||
|- | |||
| Perustettu: || [[1976]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || noin 120 | |||
|- | |||
| Lyhenne: || HT | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Sauvo | |||
|- | |||
| [[Partiopiiri]]: || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
| [[Alue]]: || [[Altti]] | |||
|- | |||
| [[Taustayhteisö]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Kolo]]: || | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || | |||
|- | |||
| [[Vene]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivi]]: || keltainen | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || sininen | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivimerkki]]: || | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Lippu]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | http://www.lpk.partio.fi/v-sp/ht/ | |||
|} | |||
'''Hakkistytöt''' (HT) on Sauvossa toimiva, vuonna [[1976]] perustettu [[tyttölippukunta]]. Hakkistyttöjen [[veljeslippukunta]] on [[Sauvojapojat]]. Hakkistytöt käyttävät keltaista [[partiohuivi]]a ja he kokoontuvat Sauvon kunnanviraston alapuolella olevalla Kololla, Sauvojapoikien Kolon vieressä. Jäsenmäärä on noin 120 henkeä. | |||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} |
Versio 22. huhtikuuta 2006 kello 18.02
Hakkistytöt | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1976 |
Jäsenmäärä: | noin 120 |
Lyhenne: | HT |
Alue | |
Toiminta-alue: | Sauvo |
Partiopiiri: | Varsinais-Suomen Partiopiiri |
Alue: | Altti |
Taustayhteisö: | |
Toimipaikat | |
Kolo: | |
Kämppä: | |
Vene: | |
Tunnukset | |
Huivi: | keltainen |
Partiopaita: | sininen |
Huivimerkki: | |
Lippu: | |
Kotisivut | |
http://www.lpk.partio.fi/v-sp/ht/ |
Hakkistytöt (HT) on Sauvossa toimiva, vuonna 1976 perustettu tyttölippukunta. Hakkistyttöjen veljeslippukunta on Sauvojapojat. Hakkistytöt käyttävät keltaista partiohuivia ja he kokoontuvat Sauvon kunnanviraston alapuolella olevalla Kololla, Sauvojapoikien Kolon vieressä. Jäsenmäärä on noin 120 henkeä.
Ansiomerkit | Kilpailut | Lehti | Piirileirit | Tukisäätiö
Altti | Kaakkois-Turku | Kaarina | Koillis-Turku | Leijankorpi | Lounais-Turku | Luoteis-Turku | Maarian Partioyhtymä | Pohjoiskulma | Rannikkoseutu | Salo | Saviseutu
Ahertajat | Alastaron Jyväset | Auran Eräkurjet | Auran Tytöt | Auran Tähti Pojat | Hakkistytöt | Halikon Siniset | Henrikin Tapulitytöt | Hirvensalon Eräpojat | Ilpoisten Vuorenkävijät | Jokikylän Pojat | Kaarinan Korpiklaani | Kaarinan Ristiritarit | Kaarinan Sädetytöt | Kairankiertäjät | Kakskerran Kaksoispiste | Kiikalan Kelopartio | Kolkankävijät | Koroisten Ritarit | Koroisten Sarpiot | Kosken Kerkät | Kupittaan Henrikinpojat | Kustavin Merikotkat | Kuusenkävyt | Kuusiston Linnanyrjänät | Kyrön Kiurut ja Kokot | Laitilan Eräsissit | Laitilan Lumikit | Leirisiskot | Liedon Eränkävijät | Littoisten Pirtapiiat | Loimaan Nuotioloimut | Loimaan Saviset | Lokalahden Erälokit | Louhen Tytöt | Lähteen Tytöt ja Pojat | Lätynkääntäjät | Maarian Kämmekät | Maarian Tähkät | Marjatat | Marttilan Martit | Maskun Hemmingin Pojat | Maskun Hemmingin Tyttäret | Mellilän Menninkäiset | Merenkävijät | Merimaskun Reimarit | Mietoisten Kolopuutintit | Mikaelin Sinikellot | Mikon Pojat | Mustavuoren Sissit | Muurlan Muurahaiset | Mynämäen Maahiset | Naantalin Siniset | Nousiaisten Henrikin lippukunta | Nuotiotytöt | Paraisten Merikotkat | Partio-Puhurit | Perttelin Piketit | Piikkiön Tammipartio | Puhurin Pojat | Pyhän Laurin Ritarit (V-SP) | Pyhärannan Korpiankkurit | Pöytyän Pöllöt | Raision KilliNallit | RajakivenKiertäjät | Rantakaarinat | Ruskon Maunun-Partio | Rymättylän Märssyvahdit | Salon Eränkävijät | Salon Leiriveikot | Sauvojapojat | Suomusjärven Mesoliitit | Tarvan Tapiot | Tavastin Liljat | Toivon Erätytöt | Tornikotkat | Tornipääskyt | Tupshaukat | Turun Eränkävijät | Turun Meripeikot | Turun Metsänkävijät | Turun Mikaelin Siniset | Turun Partio-Sissit | Turun Sinikotkat | Turun Suuntaveljet | Turun Tähti-Tytöt | Turun Versot | Tuulihaukat | Uudenkaupungin Merihait | Vaakun Vartijat | Vahdon Korvenkävijät | Varsinais-Suomen Samoilijat | Vehmaan Lustaset | Yläneen Korpijunkkarit | Ypäjän Eränkävijät