Ero sivun ”Käyttäjä:Mulari” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (→Tehtävät) |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
(25 välissä olevaa versiota 2 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| align="right" | |||
|- | |||
|{{käyttäjä PJ}} | |||
|- | |||
|{{käyttäjä SVPR}} | |||
|- | |||
||{{käyttäjä PäPa}} | |||
|- | |||
|} | |||
{| {{prettytable}} | |||
|- | |||
| '''Nimi''' || Mikko Mulari | |||
|- | |||
| '''Lippukunta''' || [[Susiveikot]], [[Teepakki]] | |||
|- | |||
| '''Sähköposti''' || mikko.mulari (ät) susiveikot.net | |||
|- | |||
| '''Liittymisvuosi''' || [[1996]] | |||
|} | |||
== | =Tehtäviä partiossa= | ||
{| {{prettytable}} | {| {{prettytable}} | ||
|- | |- | ||
! Alkaen | ! Alkaen || Päättyen | ||
|- | |- | ||
| | | 2017 || 2021 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[Rahastonhoitaja|taloudenhoitaja]] | ||
|- | |- | ||
| | | 2016 || 2016 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] Kannatusyhdistyksen hallituksen jäsen | ||
|- | |- | ||
| | | 2015 || 2016 || [[Piirineuvosto|Piirineuvoston]] puheenjohtaja | ||
|- | |- | ||
| | | 2012 || 2016 || [http://parempimaailma.partio.fi/kehyhankkeet/nepal-2/ Nepal-kehitysyhteistyöprojektin] talousjohtaja | ||
|- | |- | ||
| | | 2006 || 2016 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[Webmaster|nettivastaava]] | ||
|- | |- | ||
| | | 2013 || 2014 || [[Piirineuvosto|Piirineuvoston]] varaapuheenjohtaja | ||
|- | |- | ||
| | | 2012 || 2014 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[toiminnantarkastaja]] | ||
|- | |- | ||
| | | 2013 || 2014 || [[HYDE|Helsingin yliopiston partiolaisten]] [[toiminnantarkastaja]] | ||
|- | |- | ||
| | | 2012 || 2014 || [[Teepakki|Teepakin]] [[toiminnantarkastaja]] | ||
|- | |||
| 2012 || 2013 || [[Suomen Partiolaiset|Suomen Partiolaisten]] Nepal-leirimatkan talousjohtaja | |||
|- | |||
| 2011 || 2012 || [[Pääkaupunkiseudun_Partiolaiset|PäPa]]n [[Piirineuvosto|piirineuvos]] | |||
|- | |||
| 2011 || 2012 || [[Pääkaupunkiseudun_Partiolaiset|PäPa]]n viestintäryhmän jäsen | |||
|- | |||
| 2011 || 2012 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] tiedottaja | |||
|- | |||
| 2010 || 2012 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[Luotsi|Samoajavastaava]] | |||
|- | |||
| 2010 || 2011 || [[Teepakki|Teepakin]] [[sihteeri]] | |||
|- | |||
| 2010 || 2011 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[sihteeri]] | |||
|- | |||
| 2010 || 2010 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[Lippukunnanjohtaja]] | |||
|- | |||
| 2010 || 2010 || [[III°_Yhteys|III° Yhteyden]] [[Kilpailunjohtaja|kisanjohtaja]] | |||
|- | |||
| 2009 || 2009 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[Lippukunnanjohtajan_apulainen|lippukunnanvarajohtaja]] | |||
|- | |||
| 2009 || 2009 || [[Suomen_Vapaa_Partioryhmä#Keskusvaliokunta|SVPR:n Keskusvaliokunnan]] varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
| 2008 || 2009 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[Rahastonhoitaja|taloudenhoitaja]] | |||
|- | |||
| 2008 || 2008 || [[Suomen_Vapaa_Partioryhmä#Keskusvaliokunta|SVPR:n Keskusvaliokunnan]] jäsen | |||
|- | |||
| 2008 || 2008 || [[III°_Yhteys|III° Yhteyden]] [[Kilpailunjohtaja|kisanjohtaja]] | |||
|- | |- | ||
| | | 2008 || 2008 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] [[Polku-jäsenrekisterin_hoitaja|jäsenrekisterinhoitaja]] | ||
|- | |- | ||
| | | 2006 || 2006 || [[Susiveikot|Susiveikkojen]] tiedottaja | ||
|- | |- | ||
| | | 2002 || 2005 || [[Vartionjohtaja]] | ||
|} | |} | ||
== | ==Huomionosoitukset== | ||
* | * 2019 [[Susiveikot|Susiveikkojen]] Kultainen sudenpää nro VII | ||
* 2007 [[II_luokan_Mannerheim-solki|II luokan Mannerheim-solki]] | * 2017 [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset|PäPa]]n [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/Hopeinen ansiomitali|Hopeinen ansiomitali]] | ||
* 2003 [ | * 2012 [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset|PäPa]]n [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/Pronssinen ansiomitali|Pronssinen ansiomitali]] | ||
* 2012 [[Jänkäsusi|Erikoisjänkäsusi]] | |||
* 2011 [[I_luokan_Mannerheim-solki|I luokan Mannerheim-solki]] | |||
* 2010 [http://www.nepalscouts.org.np/?action=event&id=12 Baden-Powell Peak] Climber -kunniakirja | |||
* 2007 [[II_luokan_Mannerheim-solki|II luokan Mannerheim-solki]] | |||
* 2003 [[Susiveikot|Susiveikkojen]] Hopeinen sudenpää |
Nykyinen versio 20. maaliskuuta 2024 kello 00.17
Tämä käyttäjä on suorittanut partiojohtajien peruskurssin. |
Tämä käyttäjä kuuluu Suomen Vapaa Partioryhmään. |
Tämä käyttäjä toimii Pääkaupunkiseudun Partiolaisten luottamushenkilönä. |
Nimi | Mikko Mulari |
Lippukunta | Susiveikot, Teepakki |
Sähköposti | mikko.mulari (ät) susiveikot.net |
Liittymisvuosi | 1996 |
Tehtäviä partiossa
Huomionosoitukset
- 2019 Susiveikkojen Kultainen sudenpää nro VII
- 2017 PäPan Hopeinen ansiomitali
- 2012 PäPan Pronssinen ansiomitali
- 2012 Erikoisjänkäsusi
- 2011 I luokan Mannerheim-solki
- 2010 Baden-Powell Peak Climber -kunniakirja
- 2007 II luokan Mannerheim-solki
- 2003 Susiveikkojen Hopeinen sudenpää