Ero sivun ”Rantakaarinat” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
(5 välissä olevaa versiota 4 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| | {{lippukunta | ||
|tyyppi=yhteis | |||
| | |nimi=Rantakaarinat | ||
| | |perustettu=1963 | ||
| | |perustettu_pvm=20. helmikuuta | ||
|lakkautettu= | |||
|jäsenmäärä=noin 80 | |||
| | |lyhenne=RK | ||
| | |veljeslippukunta= | ||
| | |sisarlippukunta= | ||
|toiminta-alue= | |||
| | |kotikunta=Kaarina | ||
| | |piiri=Lounais-Suomen Partiopiiri | ||
|- | |alue=Kymmenykset | ||
| | |aluejärjestö=Kaarinan Partiolaiset | ||
| | |ryhmittymä=Kymmenykset | ||
|taustayhteisö=Kaarinan seurakunta | |||
| | |kolo=Voudinkatu 2, 20780 Kaarina | ||
| | |kämppä= | ||
| | |leirialue= | ||
|varasto= | |||
| | |vene= | ||
|paitakuvaus=Sininen | |||
| | |huivikuvaus=Sininen | ||
|huivikuva= | |||
|tunnuksenNimi= | |||
|tunnuskuvaus= | |||
| | |tunnuskuva= | ||
| | |lippukuvaus= | ||
| | |lippukuva= | ||
| | |www=http://www.rantakaarinat.fi | ||
| | |www-text=http://www.rantakaarinat.fi | ||
| | |lippukuntalehti=Raju-Karjaus | ||
| | }} | ||
| | '''Rantakaarinat ry''' (RK) on Kaarinassa toimiva [[yhteislippukunta]]. Rantakaarinat kuuluvat [[Lounais-Suomen Partiopiiri|Lounais-Suomen partiopiiriin]] ja [[Kymmenykset|Kymmenysten]] alueeseen. | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
'''Rantakaarinat''' (RK) on Kaarinassa toimiva [[ | |||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} | ||
{{ | {{Lounais-Suomen Partiopiiri}} | ||
[[Luokka:Lippukunnat]] | [[Luokka:Lippukunnat]] | ||
Nykyinen versio 9. elokuuta 2023 kello 12.46
Rantakaarinat | |
---|---|
Perustiedot | |
Tyyppi: | yhteislippukunta |
Perustettu: | 20. helmikuuta 1963 |
Jäsenmäärä: | noin 80 henkilöä |
Lyhenne: | RK |
Lehti: | Raju-Karjaus |
Toiminta-alue | |
Kotikunta: | Kaarina |
Alue: | Kymmenykset |
Aluejärjestö: | Kaarinan Partiolaiset |
Partiopiiri: | Lounais-Suomen Partiopiiri |
Ryhmittymä: | Kymmenykset |
Taustayhteisö: | Kaarinan seurakunta |
Toimipaikat | |
Kolo: | Voudinkatu 2, 20780 Kaarina |
Tunnukset | |
Huivi | |
Sininen | |
Partiopaita | |
Sininen | |
Linkit | |
http://www.rantakaarinat.fi |
Rantakaarinat ry (RK) on Kaarinassa toimiva yhteislippukunta. Rantakaarinat kuuluvat Lounais-Suomen partiopiiriin ja Kymmenysten alueeseen.
Lehti | Piirileirit | Tukisäätiö
Altti | Etelä-Turku | Huittinen | Kaakkois-Turku | Kymmenykset | Leijankorpi | Maarian Partioyhtymä | Pohjoiskulma | Pohjois-Satakunta | Pohjois-Turku | Pori | Rannikkoseutu | Rauma | Salo | Saviseutu
Kaarinan Partiolaiset | Porin Partiolaiset | Turun Partiolaiset
Ahertajat | Ahlaisten Ankkurit | Alastaron Jyväset | Auran Eräkurjet | Auran Tytöt | Auran Tähti Pojat | Euran Peurat | Halikon Siniset | Harjavallan Pirkat | Henrikin Tapulitytöt | Hirvensalon Eräpojat | Honkahukat | Huittisten Eränkävijät | Ilpoisten Vuorenkävijät | Jokikylän Pojat | Jokilaakson Ravut | Jämijärven Miilunvartijat | Kaarinan Korpiklaani | Kaarinan Ristiritarit | Kaarinan Sädetytöt | Kairankiertäjät | Kakskerran Kaksoispiste | Kankaanpään Korpiveikot | Karimo | Karvian Majavapartio | Keikyän Korvenkävijät | Kiikalan Kelopartio | Kiikoisten Partiopojat | Kiskon Kupariset | Kiukaisten Metsäveikot | Kipinäpartio | Kolkankävijät | Kopardit | Koroisten Ritarit | Koroisten Sarpiot | Kosken Kerkät | Kullaan Kuusipeurat | Kupittaan Henrikinpojat | Kustavin Merikotkat | Kuusenkävyt | Kuusiston Linnanyrjänät | Kyrön Kiurut ja Kokot | Käppäräpartio | Laitilan Eräsissit | Laitilan Lumikit | Lallin Partio | Lavian Eränkävijät | Leirisiskot | Liedon Eränkävijät | Littoisten Pirtapiiat | Loimaan Nuotioloimut | Loimaan Saviset | Lokalahden Erälokit | Louhen-Tytöt | Lounatuulenkävijät | Luvian Loukke | Lähteen Tytöt ja Pojat | Lätynkääntäjät | Maarian Kämmekät | Maarian Tähkät | Marjatat ja Mikon Pojat | Marttilan Martit | Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat | Mellilän Menninkäiset | Merenkävijät | Merimaskun Reimarit | Meri-Porin Partio | Mesikäpälät | Mietoisten Kolopuutintit | Mikaelin Sinikellot | Mustavuoren Sissit | Muurlan Muurahaiset | Mynämäen Maahiset | Myrskypojat | Naantalin Naakat | Naantalin Siniset | Nakkilan Partiolaiset | Narvin Pojat | Narvin Tytöt | Nousiaisten Henrikin Lippukunta | Nuotiotytöt | Ouran Partiolaiset | Paraisten Merikotkat | Partio-Puhurit | Perttelin Piketit | Piikkiön Tammipartio | Pomarkun Polunkävijät | Porin Nuotiopojat | Porin Tertut | Porin Tulitikut | Porin Versot | Puhurin Pojat | Pyhän Laurin Ritarit | Pyhärannan Korpiankkurit | Pääskyparvi | Pöytyän Pöllöt | Raision KilliNallit | RajakivenKiertäjät | Rantakaarinat | Rauman Partiotytöt | Rauman Sinermot | Rauman Suuntaveljet | Ruoripojat | Ruskon Maunun Partio | Rymättylän Märssyvahdit | Saaren Kiertäjät | Salon Eränkävijät | Salon Leiriveikot | Sauvon Hakkiset | Saviseudun Peurat | Siikaisten Karhunveikot | Suomusjärven Mesoliitit | Säkylän Partio | Tarvan Tapiot | Tasalam Boja | Tavastin Liljat | Teljän Partio | Teljän Tuikkeet | Toivon Erätytöt | Tornikotkat | Tornipääskyt | Taivassalon Tupshaukat | Turun Eränkävijät | Turun Meripeikot | Turun Metsänkävijät | Turun Mikaelin Siniset | Turun Partio-Sissit | Turun Sinikotkat | Turun Suuntaveljet | Turun Tähti-Tytöt | Turun Versot | Tuulihaukat | Ulvilan Eräpojat | Ulvilan Erätytöt | Uudenkaupungin Merihait | Vaakun Vartijat | Vahdon Korvenkävijät | Vampulan Varpuspartio | Varsinais-Suomen Samoilijat | Vehmaan Lustaset | Vesipeikot | Väinän Vartijat | Yläneen Korpijunkkarit | Ypäjän Eränkävijät
Muut partioyhdistykset
Akateeminen partiokilta (Turku) | Turun Pyhän Yrjänän Kilta (Turku) | Charlotta-kilta (Pori) | Franciscus-kilta (Rauma)