Ero sivun ”Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/Luettelo II luokan Mannerheim-soljen saaneista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (siirsi sivun ”Luettelo 2lk Mannerheimsoljen saaneista” uudelle nimelle ”Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/Luettelo 2lk Mannerheimsoljen saaneista”: piirikohtaset luettelot yleisistä merkeistä ettei karkaa mopo käsistä) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
(16 välissä olevaa versiota 3 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
[[Suomen Partiolaiset|Suomen Partiolaisten]] [[II luokan Mannerheim-solki]]. | |||
==Vuonna [[2020]] myönnetyt== | |||
* | * Vilma Aliklaavu, [[Suosirrit]] | ||
* | * Rurik Back, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
* | * Otto Blomberg, [[Susiveikot]] | ||
*Joonas | * Joonas Brinck, [[Vantaan Metsänkävijät]] | ||
* | * Niko Haaranen, [[Vuoren Valppaat]] | ||
* | * Pinja Haggren, [[Otavaeltajat]] | ||
* | * Kaisa-Sofia Häyhtiö, [[Suosirrit]] | ||
* | * Veikko Jääskeläinen, [[Helsingin Erä-Leijonat]] | ||
* Rebekka Kanerva, [[Hespartto]] | |||
* Maisa Karttunen, [[Tikkurilan Siniset]] | |||
* Anniina Klemi, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Kaius Koivisto, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* | * Matti Kokkonen, [[Kaskipartio]] | ||
* | * Asta Korpiala, [[Kaskipartio]] | ||
* | * Sara Koskela, [[Kauka-Kuutit]] | ||
* | * Taru Kosomaa, [[Kivenlahden Piilevät]] | ||
* | * Tuomas Kukkonen, [[Viikin Vesikot]] | ||
* | * Otso Kulikoff, [[Haagan Eräveikot]] | ||
* | * Isabella Lafif, [[Kontutytöt]] | ||
* | * Suvi Laitinen, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | ||
* | * Elsa Latvala, [[Hespartto]] | ||
* | * Elina Leiniö, [[Haukkavuoren Haltiat]] | ||
* | * Aino Leppäkorpi, [[Niipperin Nuolihaukat]] | ||
* | * Milla Lindström, [[Kontutytöt]] | ||
* | * Nea Lundell, [[Kivenlahden Piilevät]] | ||
* | * Toni Melkoniemi, [[Mankkaan Eräsudet]] | ||
*Aino | * Matilda Minkkinen, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
* | * Milla Muhonen, [[Kilon Kipinät]] | ||
* | * Kira Mäkinen, [[Viherlaakson Peurat]] | ||
* Ella Nyyssönen, [[Tikkurilan Siniset]] | |||
* | * Luca Ohinmaa, [[NMKY:n Rastipartio]] | ||
* | * Iris Pajunen, [[Töölön Tähystäjät]] | ||
* | * Katariina Pekkonen, [[Tapiolan Metsänkävijät]] | ||
* | * Maria Pekonen, [[Otavaeltajat]] | ||
* | * Anna Pekonen, [[Otavaeltajat]] | ||
* | * Hilla Petäjä, [[Tikkurilan Siniset]] | ||
* | * Isla Purtilo, [[Mastonvartijat]] | ||
* | * Moona Reunama, [[Korven Koukkaajat]] | ||
* | * Malla Ruotsalainen, [[Kaskipartio]] | ||
* | * Ella-Maria Räsänen, [[Erämetsot]] | ||
* | * Milja Schroderus, [[Kauka-Kuutit]] | ||
* | * Sauli Sillanpää, [[Olarinmäen Samoojat]] | ||
* | * Oliver Sohlberg, [[Niipperin Nuolihaukat]] | ||
* | * Lotta Stambej, [[Haukkavuoren Haltiat]] | ||
* | * Matias Talvioja, [[Vuosaaren Vesipääskyt]] | ||
* | * Ilona Tiainen, [[Kontutytöt]] | ||
* | * Maria Toivola, [[Susiveikot]] | ||
* | * Joel Toppinen, [[Koudat]] | ||
* | * Eevi Tuomala, [[Pitkäjärven Vaeltajat]] | ||
* | * Liina Valtiala, [[Vantaan Metsänkävijät]] | ||
* | * Benjamin Webster, [[Kilon Kipinät]] | ||
* | * Elsa Viljakainen, [[Haukkavuoren Haltiat]] | ||
* | * Väinö Virtanen, [[Vantaan Metsänkävijät]] | ||
* | * Lumi Ylirisku, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | ||
* | |||
* | |||
* | |||
* | |||
* | |||
==Vuonna [[2018]] myönnetyt== | |||
* Elina Ahonen, [[Oulunkylän Käskynhaltijat]] | |||
* Heidi Friberg, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Linnea Frisk, [[Vuorenhaltiat]] | |||
* Samuli Hakala, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Jaime Heikkilä Dias, [[Töölön Siniset]] | |||
* Mette Helin, [[Hespartto]] | |||
* Liina Huttunen, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Taru Hänninen, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Fanni Jalonen, [[Susiveikot]] | |||
* Esther Jalovaara, [[Vuosaaren Vesipääskyt]] | |||
* Annika Järvialho, [[Koudat]] | |||
* Jonatan Järvinen, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
* Anni Karlsson, [[Hespartto]] | |||
* Suvi Kettunen, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Hanna Kimmonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | |||
* Sara Korjus, [[Töölön Tähystäjät]] | |||
* Lumikukka Koskela, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Pinja Lahtela, [[Kaskipartio]] | |||
* Eveliina Lajolinna, [[Merimetsot]] | |||
* Tatu Lehesvirta, [[Kaskipartio]] | |||
* Tuukka Lehtinen, [[Mankkaan Eräsudet]] | |||
* Julia Lähdesmäki, [[Järvihaukat]] | |||
* Samuli Markkanen, [[Tavastit]] | |||
* Siiri Matinpuro, [[Suosirrit]] | |||
* Petrina Miettinen, [[Mankkaan Eräsudet]] | |||
* Jimi Mäkelä, [[Töölön Siniset]] | |||
* Nina Nurmi, [[Aviapartio]] | |||
* Heidi Oinonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | |||
* Heidi Ojala, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | |||
* Pinja Palosaari, [[Mastonvartijat]] | |||
* Lotta Partanen, [[Leppäpirkot]] | |||
* Helmi Peräkylä, [[Tammisalon Metsänkävijät]] | |||
* Pauliina Petrell, [[Vuorenhaltiat]] | |||
* Elseliina Peuranen, [[Töölön Tähystäjät]] | |||
* Sami Porio, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Laura Puusola, [[Mastonvartijat]] | |||
* Siiri Päiväläinen, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Oona Pöyry, [[Kartanopartio]] | |||
* Albert Raulus, [[Kaskipartio]] | |||
* Christian Raulus, [[Kaskipartio]] | |||
* Jannika Roto, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
* Sara-Maria Rönkkö, [[Leppäpirkot]] | |||
* Miska Salmi, [[Rekolan Metsäveikot]] | |||
* Milla Silvonen, [[Rekolan Metsäsiskot]] | |||
* Vilhelmiina Skyttä, [[Kaskipartio]] | |||
* Anna Syrjänen, [[Mastonvartijat]] | |||
* Zeenab Taher, [[Hespartto]] | |||
* Niko Tamminen, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Enni Tanhuanpää, [[Leppäpirkot]] | |||
* Elina Tanskanen, [[Suosirrit]] | |||
* Lyydia Teittinen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Inari Tiainen, [[Koudat]] | |||
* Eino Waldén, [[Oulunkylän Käskynhaltijat]] | |||
* Viola Varila, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Jesse Virkki, [[Rekolan Metsäveikot]] | |||
* Antti Vuorenmaa, [[Mankkaan Eräsudet]] | |||
* Oskari Väyrynen, [[Lounapartio]] | |||
* Liinu Yli-Hongisto, [[Tapiolan Metsänkävijät]] | |||
* Eetu Äyräs, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
* Amanda Ääri, [[Korven Koukkaajat]] | |||
====Vuonna [[ | ==Vuonna 2017 myönnetyt== | ||
*Aura Piha (PäPa) | * Markus Aalto, [[Karhu-Veikot]] | ||
*Elina Erander (PäPa) | * Silja Aunola, [[Viherlaakson Peurat]] | ||
*Grigori Fedorets (PäPa) | * Visa Blad, [[Kulosaaren Meripartio]] | ||
*Maija Hanhilahti (PäPa) | * Wilma Branders, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
*Elina Heikinheimo (PäPa) | * Henri Brax, [[Töölön Siniset]] | ||
*Saara Hyrkkö (PäPa) | * Hannamari Haikonen, [[Mastonvartijat]] | ||
*Eetu Immonen (PäPa) | * Pinja Hakonen, [[NMKY:n Rastipartio]] | ||
*Ville Juhantalo (PäPa) | * Juuso Heikkilä, [[Mankkaan Eräsudet]] | ||
*Anne Jurvanen (PäPa) | * Elias Hinkkanen, [[Sipoonkorven Haltiat]] | ||
*Enni Juvenius (PäPa) | * Emilia Hirsimaa, [[Erämetsot]] | ||
*Jarkko Jyrhämä (PäPa) | * Taneli Immonen, [[Kulosaaren Meripartio]] | ||
*Antti Kakkola (PäPa) | * Meri Juslin, [[Korven Koukkaajat]] | ||
*Salla Kauppi (PäPa) | * Jesse Jyrälä, [[Lounapartio]] | ||
*Liisa Kauramäki (PäPa) | * Kuisma Kasteenpohja, [[Kaskipartio]] | ||
*Arto Kiviluoto (PäPa) | * Roope Kauhanen, [[Olarinmäen Samoojat]] | ||
*Laura Kohonen (PäPa) | * Kristiina Keski-Oja, [[Maahiset]] | ||
*Noora Kokko (PäPa) | * Akseli Konttas, [[Lounapartio]] | ||
*Frans Korhonen (PäPa) | * Veera Kosunen, [[Kulosaaren Meripartio]] | ||
*Heidi Korhonen (PäPa) | * Lauri Kuula, [[Maahiset]] | ||
*Riina-Malla Kosonen (PäPa) | * Katri Kääriäinen, [[Haukkavuoren Haltiat]] | ||
*Anni Kukka (PäPa) | * Jenni Lappi, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
*Mirkka Laine (PäPa) | * Liina Laukkanen, [[Hespartto]] | ||
*Hanna Lindell (PäPa) | * Juulia Leinonen, [[Vuorenhaltiat]] | ||
*Olli-Pekka Lintu (PäPa) | * Salla Lenkola, [[Suosirrit]] | ||
*Salla Lönnberg (PäPa) | * Siiri Mannermaa, [[Kirisiskot]] | ||
*Minna Maasilta (PäPa) | * Emma Mesiä, [[Kartanopartio]] | ||
*Mira Malhotra (PäPa) | * Emilia Niva, [[Karhunvartijat]] | ||
*Salla Malin (PäPa) | * Senna Nuotio, [[Karhunvartijat]] | ||
*Riikka Mononen (PäPa) | * Rauna Nurmi, [[Kuksat]] | ||
*Salla Mustonen (PäPa) | * Janne Nurmisto, [[Olarinmäen Samoojat]] | ||
*Anne Mäkinen (PäPa) | * Joel Pitkänen, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
*Laura Narvo (PäPa) | * Heikki Ranta, [[Erämetsot]] | ||
*Lena Nelskylä (PäPa) | * Leo Rantalainen, [[Sipoonkorven Haltiat]] | ||
*Arri Niemenmaa (PäPa) | * Eemeli Repo, [[Tavastit]] | ||
*Katariina Paasio (PäPa) | * Akseli Rintanen, [[Kaskipartio]] | ||
*Hanna Piirainen (PäPa) | * Tiina Roto, [[Viherlaakson Peurat]] | ||
*Miia-Liisa Pulkkinen (PäPa) | * Ilkka Savela, [[Kuksat]] | ||
*Riina Puranen (PäPa) | * Ada Segerstam, [[Otavaeltajat]] | ||
*Simo Pynnönen (PäPa) | * Aku Staff, [[Tammisalon Metsänkävijät]] | ||
*Annika Pätiälä (PäPa) | * Heta Stenberg, [[Vuokot]] | ||
*Suvi Rautvuori (PäPa) | * Noora Särkilampi, [[Vuokot]] | ||
*Salla Salmela (PäPa) | * Henri Tammeaid, [[Koskenhaltiat]] | ||
*Henri Salmela (PäPa) | * Ella Toimela, [[Karhunvartijat]] | ||
*Tiina Salmela (PäPa) | * Linn Tähti, [[Kirisiskot]] | ||
*Erica Sauvala (PäPa) | * Sanni Uosukainen, [[Koudat]] | ||
*Anna-Maria Suominen (PäPa) | * Aino Wahlström, [[Laajasalon Siniset]] | ||
*Teemu Tammilehto (PäPa) | * Linnea Wartiovaara, [[Kuksat]] | ||
*Essi Tarvonen (PäPa) | * Camilla von Hertzen, [[Lauttasaaren Luotsitytöt]] | ||
*Kaisa Tervala (PäPa) | * Marcus Vuorela, [[NMKY:n Rastipartio]] | ||
*Riikka Tunkelo (PäPa) | * Iris Vuori, [[Vaaran Vaeltajat]] | ||
*Marie Tuomarila (PäPa) | * Iida Ågren, [[Kaskenpolttajat]] | ||
*Milja Tuomivaara (PäPa) | |||
*Lauri Uusivuori (PäPa) | ==Vuonna [[2016]] myönnetyt== | ||
*Elina Vesanto (PäPa) | * Joona Aaltonen, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | ||
*Mira Virtanen (PäPa) | * Mirjami Akkanen, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | ||
*Juhana Joensuu (PäPa) | * Maiju Aspegrén, [[Koskenhaltiat]] | ||
* Riikka Haltia, [[Tuikku-Tytöt]] | |||
* Olli Heikkinen, [[NMKY:n Rastipartio]] | |||
* Ella Hirvenkari, [[Kelotytöt]] | |||
* Olli Hurme, [[Karhunvartijat]] | |||
* Milla Hyyrynen, [[Susiveikot]] | |||
* Emma Into, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Elina Jalo, [[Maahiset]] | |||
* Mandi Johansson, [[Tikkurilan Siniset]] | |||
* Pinja Jokiranta, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Mikko Joronen, [[Järvihaukat]] | |||
* Liisa Jortikka, [[NMKY:n Rastipartio]] | |||
* Elina Jänkälä, [[Tikkurilan Siniset]] | |||
* Timo Järvinen, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Marianna Kalske, [[NMKY:n Rastipartio]] | |||
* Mikaela Kaunisaho, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Olli Kause, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Merituuli Kiiski, [[Suosirrit]] | |||
* Atte Koljonen, [[Vartiovuoren Pojat]] | |||
* Topias Kähkönen, [[Vartiovuoren Pojat]] | |||
* Sampo Laine, [[Karhu-Veikot]] | |||
* Tuukka Lampinen, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Heini Muukkonen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Santeri Nurmi, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | |||
* Aino Ovaska, [[Nuuksion Eräkarhut]] | |||
* Helmi Palonkorpi, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Riina Pesonen, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Emma Pietilä, [[Vartiovuoren Tytöt]] | |||
* Lauri Pohjola, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | |||
* Iida Rantanen, [[Karhunvartijat]] | |||
* Pauliina Riihelä, [[Käpytytöt]] | |||
* Aura Rissanen, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | |||
* Lotta Salmi, [[Karhunvartijat]] | |||
* Hertta Seppälä, [[Susiveikot]] | |||
* Oona Sievänen, [[Susiveikot]] | |||
* Leo Sihvonen, [[Kuksat]] | |||
* Nora Simanainen, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Jalmari Stenberg, [[Olarinmäen Samoojat]] | |||
* Kati Tanner, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Eeva Tolonen, [[Suosirrit]] | |||
* Kasperi Tulkki, [[Pitkäjärven Vaeltajat]] | |||
* Enni Ustinov, [[Maahiset]] | |||
* Ona Westerlund, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
* Katrin Väyrynen, [[Karhunvartijat]] | |||
==Vuonna [[2015]] myönnetyt== | |||
* Joosef Ali Abother, [[NMKY:n Rastipartio]] | |||
* Ella Asikainen, [[Haagan Sirkut]] | |||
* Tarmo Asikainen, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Yuri Birjulin, [[Ilvesveikot]] | |||
* Arttu Brax, [[Töölön Nuotioveikot]] | |||
* Kiia Einola, [[Espoon Metsänkävijät]] | |||
* Kaari Freese, [[Hespartto]] | |||
* Aku Haapanen, [[Ilvesveikot]] | |||
* Elina Hakonen, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | |||
* Vilma Heczko, [[Koudat]] | |||
* Petja Heiskanen, [[Töölön Siniset]] | |||
* Niko Hellsten, [[Koudat]] | |||
* Veikka Hirvonen, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Matias Holm, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Otto Hyytiälä, [[Töölön Siniset]] | |||
* Elisa Hälinen, [[Koudat]] | |||
* Risto Ilomäki, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
* Riina Juhala, [[Haagan Sirkut]] | |||
* Eerika Kihlström, [[Tuikku-Tytöt]] | |||
* Rosa Kling, [[Kelotytöt]] | |||
* Julius Korsimaa, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Akseli Kulikoff, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Nikolas Kurki, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Tiia Laine, [[NMKY:n Rastipartio]] | |||
* Jouko Lappalainen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Tanja Lebedeff, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | |||
* Amanda Lindström, [[Koskenhaltiat]] | |||
* Elli Mannermaa, [[Kirisiskot]] | |||
* Eero Martikainen, [[Susiveikot]] | |||
* Hilla Marttala, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Kaisa Mikkelä, [[Hespartto]] | |||
* Elisa Murto, [[Kaskipartio]] | |||
* Aku Mustalahti, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Aino Niemi, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Lauri Nieminen, [[Kartanopartio]] | |||
* Tuuli Paananen, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Terhi Palviainen, [[Viikin Vesikot]] | |||
* Alberto Politi, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Helga Rissanen, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | |||
* Emilia Rönnberg, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Henna Sotala, [[Kirisiskot]] | |||
* Linda Teittinen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Inka Tiainen, [[Koudat]] | |||
* Tuuli Tolsa, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | |||
* Noora Torpo, [[Kelotytöt]] | |||
* Ilona Tuovinen, [[Kirisiskot]] | |||
* Mirja Österman, [[Kaskipartio]] | |||
==Vuonna [[2014]] myönnetyt== | |||
* Jutta Alho, [[Lauttasaaren Luotsitytöt]] | |||
* Ossi Dahl, [[Olarinmäen Samoojat]] | |||
* Saana Darth, [[Kauka-Kuutit]] | |||
* Milena Holstein, [[Vuokot]] | |||
* Linda Hotti, [[Helsingin Hakatytöt]] | |||
* Kiia Huttunen, [[Lauttasaaren Luotsitytöt]] | |||
* Helena Kaisanlahti, [[Suosirrit]] | |||
* Hilla Kankaanpää, [[Suosirrit]] | |||
* Anna Karisto, [[Suosirrit]] | |||
* Inka Kekäläinen, [[Merimetsot]] | |||
* Olivia Klen, [[Nuuksion Eräkarhut]] | |||
* Kassius Kohvakka, [[Aarnivalkeat]] | |||
* Mimmi Koikkalainen, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Kaisa Koivisto, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
* Kalle Kokko, [[Järvihaukat]] | |||
* Hanna Kokkonen, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | |||
* Henry Konnos, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Karoliina Kujapelto, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Kia Kurunmäki, [[Hespartto]] | |||
* Matias Lahtinen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Siiri Launis, [[Suosirrit]] | |||
* Niilo Lehtikuja, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Esa Lehtinen, [[Nuuksion Eräkarhut]] | |||
* Marcus Liljestrand, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Maija Lukander, [[Viestitytöt]] | |||
* Anna Majava, [[Kaskipartio]] | |||
* Sofia Mohamed, [[Aarnivalkeat]] | |||
* Tiia Mononen, [[Karhunvartijat]] | |||
* Pinja Myllykoski, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Reetta Määttänen, [[Kaskipartio]] | |||
* Ida Niemelä, [[Käpytytöt]] | |||
* Sakari Niemi, [[Vartiovuoren Pojat]] | |||
* Elina Pursiainen, [[Aarnivalkeat]] | |||
* Janina Rapo, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Leevi Saarelainen, [[Jeanne d'Arc]] | |||
* Sonja Salmi, [[Suosirrit]] | |||
* Roope Savolainen, [[Jeanne d'Arc]] | |||
* Ikra Sheikh, [[Helsingin Kotkat]] | |||
* Eerika Simoinen, [[Susiveikot]] | |||
* Otto Snellman, [[Maahiset]] | |||
* Kari Söderqvist, [[Aarnivalkeat]] | |||
* Timo Takala, [[Mankkaan Eräsudet]] | |||
* Otto Tarkka, [[Koudat]] | |||
* Sara Touhonen, [[Karhunvartijat]] | |||
* Oskari Tulkki, [[Pitkäjärven Vaeltajat]] | |||
* Henri Tuoma, [[Vuorenhaltiat]] | |||
* Roosa Turkia, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
* Saskia Tykkyläinen, [[Vuorenhaltiat]] | |||
* Terhi Törrönen, [[Haagan Sirkut]] | |||
* Ronja Uusitalo, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Tiina Varhee, [[Haagan Sirkut]] | |||
* Juho Vihermaa, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Olli Virojärvi, [[Järvihaukat]] | |||
* Pekka Vuorenlehto, [[Otavaeltajat]] | |||
==Vuonna [[2013]] myönnetyt== | |||
* Eetu Alonen, [[Tikkurilan Siniset]] | |||
* Soile Bäckström, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Moona Darth, [[Kauka-Kuutit]] | |||
* Reetta Grönlund, [[Maahiset]] | |||
* Essi Haltia, [[Tuikku-Tytöt]] | |||
* Liisa Harve, [[Kilon Kipinät]] | |||
* Mikko Jalo, [[Maahiset]] | |||
* Fiona Jokivuolle, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Johanna Jormakka, [[Kivenlahden Piilevät]] | |||
* Laura Kanninen, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Anni Katajarinne, [[Vuorenhaltiat]] | |||
* Iiris Kihlström, [[Tuikku-Tytöt]] | |||
* Lotta Konttas, [[Haukkavuoren Haltiat]] | |||
* Aleksander Korelin, [[Koskenhaltiat]] | |||
* Pinja Korvenoja, [[Hespartto]] | |||
* Tuomas Lebedeff, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | |||
* Aleksi Lehtonen, [[Tikkurilan Siniset]] | |||
* Jesse Leino, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Henri Leppänen, [[Susiveikot]] | |||
* Mikael Liljestrand, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Thomas Liljestrand, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Juuli Rantaniemi, [[Viestitytöt]] | |||
* Elina Rauhala, [[Kilon Kipinät]] | |||
* Siiri Rekola, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Iida Rotko, [[Järvihaukat]] | |||
* Laura Setälä, [[Haukkavuoren Haltiat]] | |||
* Paula Silfverberg, [[Kivenlahden Piilevät]] | |||
==Vuonna [[2012]] myönnetyt== | |||
* Aleksi Aalto, [[Mustat Veljet]] | |||
* Aino Airaksinen, [[Järvihaukat]] | |||
* Anna Alanko, [[Hakasiskot]] | |||
* Elsa Hanninen, [[Haagan Sirkut]] | |||
* Inkeri Hannonen, [[Järvihaukat]] | |||
* Saara Heikkilä, [[Koudat]] | |||
* Jannica Hellén, [[Kartanopartio]] | |||
* Sanni Hietanen, [[Vuorenhaltiat]] | |||
* Joonas Hyrsky, [[Vantaan Jokiversot]] | |||
* Aliisa Hyvönen, [[Helsingin Hakatytöt]] | |||
* Joni Ijäs, [[Koskenhaltiat]] | |||
* Patrik Illman, [[Karhunvartijat]] | |||
* Linnea Iskanius, [[Sipoonkorven Haltiat]] | |||
* Minea Jokivuolle, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Hannes Kokkonen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Aapo Korjula, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Mikko Kymäläinen, [[Maahiset]] | |||
* Otso Lappalainen, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Johanna László, [[Viikin Vesikot]] | |||
* Silja Lehti, [[Järvihaukat]] | |||
* Alex Malm, [[Kaskipartio]] | |||
* Matti Mannonen, [[Vuorenhaltiat]] | |||
* Joel Mantela, [[Kaskipartio]] | |||
* Salla Marttala, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Noora Nisula, [[Haagan Sirkut]] | |||
* Mikko Oinas, [[Vuoren Valppaat]] | |||
* Anni Piekkala, [[Kaskipartio]] | |||
* Iiris Rekola, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Ville Rinkineva, [[Navigatores]] | |||
* Elina Rinta-aho, [[Vartiovuoren Tytöt]] | |||
* Lauri Saarikoski, [[Viikin Vesikot]] | |||
* Janika Saarinen, [[Maahiset]] | |||
* Aino Sahlberg, [[Pitkäjärven Vaeltajat]] | |||
* Roosa Saloheimo, [[Järvihaukat]] | |||
* Venla Santalahti, [[Vartiovuoren Tytöt]] | |||
* Sallamari Soine, [[Koudat]] | |||
* Johanna Suur-Uski, [[Sipoonkorven Haltiat]] | |||
* Inga Taivaloja, [[Kaskipartio]] | |||
* Laura Takki, [[Nuuksion Eräkarhut]] | |||
* Jussi Tiihonen, [[Vuoren Valppaat]] | |||
* Olli Tuominen, [[Vantaan Jokiversot]] | |||
* Iina Vartia, [[Koudat]] | |||
* Oskari Vierijärvi, [[Otavaeltajat]] | |||
* Henrik Vuornos, [[Pitkäjärven Vaeltajat]] | |||
* Anni Yli-Kivistö, [[Koskenhaltiat]] | |||
* Hanna Österman, [[Kaskipartio]] | |||
==Vuonna [[2011]] myönnetyt== | |||
* Hanna Arimo, [[Tapiolan Metsänkävijät]] | |||
* Kristiina Dahl, [[Olarinmäen Samoojat]] | |||
* Anna Haikarinen, [[Kaskipartio]] | |||
* Laura Hakala, [[Koudat]] | |||
* Ville Hautala, [[Ilvesveikot]] | |||
* Leo Heinonen, [[Töölön Siniset]] | |||
* Melina Hiltunen, [[Tikkurilan Siniset]] | |||
* Erika Ijäs, [[Vartiovuoren Tytöt]] | |||
* Jenny Iskanius, [[Sipoonkorven Haltiat]] | |||
* Taru Kankainen, [[Meritähdet]] | |||
* Sini Koivula, [[Maahiset]] | |||
* Mika Kortelainen, [[Kilon Kipinät]] | |||
* Susanna Koskinen, [[Susiveikot]] | |||
* Kaisa Kuuskoski, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Ilona Laine, [[Kartanopartio]] | |||
* Onni Lampi, [[Helsingin Kotkat]] | |||
* Ville Laurikainen, [[Olarinmäen Samoojat]] | |||
* Jani Lehto, [[Koudat]] | |||
* Senni Lindén, [[Kartanopartio]] | |||
* Mika Länsimäki, [[Ilvesveikot]] | |||
* Ville Majamaa, [[Viikin Vesikot]] | |||
* Silja Markkula, [[Sipoonkorven Haltiat]] | |||
* Kaisa Marttinen, [[Haagan Sirkut]] | |||
* Marie Mod, [[Meritähdet]] | |||
* Sami Mustonen, [[Kivenlahden Piilevät]] | |||
* Neea Nukarinen, [[Kelotytöt]] | |||
* Juho Nurmi, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Susanne Rantanen, [[Susiveikot]] | |||
* Noona Rautajärvi, [[Kelotytöt]] | |||
* Miska Rissanen, [[Töölön Siniset]] | |||
* Matias Saarinen, [[Kilon Kipinät]] | |||
* Marja Saarinen, [[Kaskipartio]] | |||
* Salla Salokanto, [[Kaskipartio]] | |||
* Kaisla Sanaslahti, [[Koudat]] | |||
* Daniel Sazonov, [[Huipunvaltaajat]] | |||
* Mia Snell, [[Lauttasaaren Luotsitytöt]] | |||
* Wilhelmiina Toivo, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Asta Tukiainen, [[Kauka-Kuutit]] | |||
==Vuonna [[2010]] myönnetyt== | |||
* Hanna Arimo, [[Tapiolan Metsänkävijät]] | |||
* Niklas Brander, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Annukka Debenjak, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | |||
* Bigga Haataja, [[Kontutytöt]] | |||
* Tuomas Haavikko, [[Helsingin Sinihaukat]] | |||
* Nelli Heikkinen, [[Susiveikot]] | |||
* Anniina Hämäläinen, [[Kontutytöt]] | |||
* Ilari Immonen, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Antti Jalo, [[Maahiset]] | |||
* Netta Jukarainen, [[Helsingin Kalevan Tytöt]] | |||
* Katri Järvinen, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Iida Kalske, [[Espoon Metsänkävijät]] | |||
* Carolyn Kaunisaho, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* [[Siiri Kihlström]], [[Tuikku-Tytöt]] | |||
* Julia Kilpi, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Mikko Kivikoski, [[Koudat]] | |||
* Lotta Klemetti, [[Jeanne d'Arc]] | |||
* Anna Kokko, [[Erämetsot]] | |||
* Erika Koponen, [[Koudat]] | |||
* Helinä Koski, [[Susiveikot]] | |||
* Aleksi Kyöttinen, [[Ilvesveikot]] | |||
* Erno Laakso, [[Mustat Veljet]] | |||
* Leo Lehtinen, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Jori Leino, [[Niipperin Nuolihaukat]] | |||
* Karoliina Manninen, [[Kauka-Kuutit]] | |||
* Sami Mattsson, [[Vantaan Metsänkävijät]] | |||
* Karri Meriläinen, [[Haagan Eräveikot]] | |||
* Malla Muhonen, [[Kilon Kipinät]] | |||
* Johannes Niinikoski, [[Merimetsot]] | |||
* Oliver Ojala, [[Kaskipartio]] | |||
* Mari Pääkkönen, [[Maahiset]] | |||
* Susanna Raappana, [[NMKY:n Rastipartio]] | |||
* Sofia Repo, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Eeva Riivari, [[Maahiset]] | |||
* Santeri Salo, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Karoliina Skyttä, [[Kaskipartio]] | |||
* Sofia Tuisku, [[Vaaran Vaeltajat]] | |||
* Maiju Tunkelo, [[Jeanne d'Arc]] | |||
* Petra Tuomiranta, [[Viherlaakson Peurat]] | |||
==Vuonna [[2009]] myönnetyt== | |||
* Johannes Andelin, [[Helsingin Siniset]] | |||
* Victoria Eklund, [[Myyrpartio]] | |||
* Nina Enroth, [[Vartiovuoren Tytöt]] | |||
* Veera Hakaste, [[Tellervoiset]] | |||
* Riikka Heine, [[Järvihaukat]] | |||
* Markus Helaniemi, [[Ilvesveikot]] | |||
* Salla Herranen, [[Kirisiskot]] | |||
* Magda Horváth, [[Kirisiskot]] | |||
* Jasmin Joenperä, [[Leppävaaran Korvenkävijät]] | |||
* Noora Järvi, [[Järvihaukat]] | |||
* Saila Karesniemi, [[Koudat]] | |||
* Verna Kirsi, [[Koudat]] | |||
* Aliisa Koivisto, [[Hespartto]] | |||
* Laura Koivisto, [[Korven Koukkaajat]] | |||
* Eino Kupias, [[Navigatores]] | |||
* Mika Kääriäinen, [[Jeanne d'Arc]] | |||
* Eeropekka Lehtinen, [[Töölön Nuotioveikot]] | |||
* Aino Lipsanen, [[Jeanne d'Arc]] | |||
* Inka Lähteenaro, [[Helsingin Metsänkävijät]] | |||
* Liina Mansukoski, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Touko Nieminen, [[Töölön Nuotioveikot]] | |||
* Saila Nurkka, [[Kulosaaren Meripartio]] | |||
* Oona Parviainen, [[Järvihaukat]] | |||
* Kukka Pasonen, [[Kelotytöt]] | |||
* Pihla Pitkänen, [[Karhunvartijat]] | |||
* Laura Saarlo, [[Kaskipartio]] | |||
* Sini-Pilvi Silen, [[Oulunkylän Virkut]] | |||
* Aarno Sirpi, [[Helsingin Siniset]] | |||
* Ohto Soininvaara, [[Katajanokan Karhunkaatajat]] | |||
* Vivi Staffans, [[Toimen Tytöt]] | |||
* Mirva Talusén, [[Lauttasaaren Luotsitytöt]] | |||
* Elisa Teräs, [[Kaskipartio]] | |||
* Anu Tuomela, [[Viestitytöt]] | |||
* Elias Tyrni, [[Karhunvartijat]] | |||
* Miikka Uosukainen, [[Karhunvartijat]] | |||
* Nora Varkila, [[Navigatores]] | |||
* Inka Viitaniemi, [[Brysselin Tuulihaukat]] | |||
* Kiira Virolainen, [[Vartiovuoren Tytöt]] | |||
==Vuonna [[2006]] myönnetyt== | |||
*Kaisa Asiainen ([[NMKY:n Rastipartio]]) | |||
*Ralf Baumann ([[Töölön Siniset]]) | |||
*Sonja Eloranta ([[Kontutytöt]]) | |||
*Lauri Hållfast ([[Vantaan Metsänkävijät]]) | |||
*Heidi Höök ([[Jeanne D'Arc]]) | |||
*Tero Immonen ([[Koudat]]) | |||
*Neea Jukarainen ([[Helsingin Kalevan Tytöt]]) | |||
*Mirka Juntunen ([[Kelotytöt]]) | |||
*Jutta Juvenius ([[Suosirrit]]) | |||
*Kata-Maria Järvinen ([[Piisamit]]) | |||
*Ville Kallis ([[Koudat]]) | |||
*Anni Karsma ([[Korven Koukkaajat]]) | |||
*Antti Kolehmainen ([[Myyrpartio]]) | |||
*Tytti Kontulainen ([[Haagan Sirkut]]) | |||
*Henna-Riikka Kuusisto ([[Jeanne D'Arc]]) | |||
*Kaisa Kyrö ([[Katajanokan Karhunkaatajat]]) | |||
*Jonna Lahtinen ([[Kivenlahden Piilevät]]) | |||
*Sini Laine ([[Haagan Sirkut]]) | |||
*Henri Lankinen ([[Helsingin Eräkaverit]]) | |||
*Lauri Lankinen ([[NMKY:n Rastipartio]]) | |||
*Paula Laurila ([[Kaskipartio]]) | |||
*Noora Lehtovaara ([[Tikkurilan Siniset]]) | |||
*Anna-Gerissa Lyyra ([[Piisamit]]) | |||
*Linda Manner ([[Helsingin Kalevan Tytöt]]) | |||
*Niko Matinpalo ([[Kulosaaren Meripartio]]) | |||
*Olli Mattila ([[Töölön Siniset]]) | |||
*Heidi Mood ([[Meritähdet]]) | |||
*Anna-Maria Muhli ([[Tikkurilan Siniset]]) | |||
*Nelli Myllylä ([[Eiran Vihervillit]]) | |||
*Viivi Oulasvirta ([[Pakilan Vuorenhaltiat]]) | |||
*Lauri Pankka ([[Helsingin Metsänkävijät]]) | |||
*Emilia Paronen ([[Helsingin Erä-Majavat]]) | |||
*Markku Pitkänen ([[Korven Koukkaajat]]) | |||
*Walter Pomell ([[Lauttapartio]]) | |||
*Jutta Puomio ([[Pitkäjärven Vaeltajat]]) | |||
*Laura Reunanan ([[Kulman Kiertäjät]]) | |||
*Veera Ryynänen ([[Helsingin Kalevan Tytöt]]) | |||
*Leea Seppänen ([[Tuikku-Tytöt]]) | |||
*Maija Siiki ([[Kulman Kiertäjät]]) | |||
*Heli-Tuulia Sipponen ([[Katajanokan Karhunkaatajat]]) | |||
*Enni Sonkeri ([[Tellervoiset]]) | |||
*Johanna Syväniemi ([[Aarnivalkeat]]) | |||
*Ville Söderlund ([[Karhunvartijat]]) | |||
*Anni Tarvonen ([[NMKY:n Rastipartio]]) | |||
*Jere Vepsä ([[NMKY:n Rastipartio]]) | |||
*Arto Vesamo ([[Vantaan Metsänkävijät]]) | |||
*Suvi Viljaranta ([[Vantaan Metsänkävijät]]) | |||
*Ilari Vuoroksa ([[Koudat]]) | |||
*Mirja Zitting ([[Kelotytöt]]) | |||
==Vuonna [[2005]] myönnetyt== | |||
* Aura Piha (PäPa) | |||
* Elina Erander (PäPa) | |||
* Grigori Fedorets (PäPa) | |||
* Maija Hanhilahti (PäPa) | |||
* Elina Heikinheimo (PäPa) | |||
* Saara Hyrkkö (PäPa) | |||
* Eetu Immonen (PäPa) | |||
* Ville Juhantalo (PäPa) | |||
* Anne Jurvanen (PäPa) | |||
* Enni Juvenius (PäPa) | |||
* Jarkko Jyrhämä (PäPa) | |||
* Antti Kakkola (PäPa) | |||
* Salla Kauppi (PäPa) | |||
* Liisa Kauramäki (PäPa) | |||
* Arto Kiviluoto (PäPa) | |||
* Laura Kohonen (PäPa) | |||
* Noora Kokko (PäPa) | |||
* Frans Korhonen (PäPa) | |||
* Heidi Korhonen (PäPa) | |||
* Riina-Malla Kosonen (PäPa) | |||
* Anni Kukka (PäPa) | |||
* Mirkka Laine (PäPa) | |||
* Hanna Lindell (PäPa) | |||
* Olli-Pekka Lintu (PäPa) | |||
* Salla Lönnberg (PäPa) | |||
* Minna Maasilta (PäPa) | |||
* Mira Malhotra (PäPa) | |||
* Salla Malin (PäPa) | |||
* Riikka Mononen (PäPa) | |||
* Salla Mustonen (PäPa) | |||
* Anne Mäkinen (PäPa) | |||
* Laura Narvo (PäPa) | |||
* Lena Nelskylä (PäPa) | |||
* Arri Niemenmaa (PäPa) | |||
* Katariina Paasio (PäPa) | |||
* Hanna Piirainen (PäPa) | |||
* Miia-Liisa Pulkkinen (PäPa) | |||
* Riina Puranen (PäPa) | |||
* Simo Pynnönen (PäPa) | |||
* Annika Pätiälä (PäPa) | |||
* Suvi Rautvuori (PäPa) | |||
* Salla Salmela (PäPa) | |||
* Henri Salmela (PäPa) | |||
* Tiina Salmela (PäPa) | |||
* Erica Sauvala (PäPa) | |||
* Anna-Maria Suominen (PäPa) | |||
* Teemu Tammilehto (PäPa) | |||
* Essi Tarvonen (PäPa) | |||
* Kaisa Tervala (PäPa) | |||
* Riikka Tunkelo (PäPa) | |||
* Marie Tuomarila (PäPa) | |||
* Milja Tuomivaara (PäPa) | |||
* Lauri Uusivuori (PäPa) | |||
* Elina Vesanto (PäPa) | |||
* Mira Virtanen (PäPa) | |||
* Juhana Joensuu (PäPa) | |||
==Vuonna [[2004]] myönnetyt== | |||
* Heli Pentikäinen (PäPa) | |||
* Eija Syväniemi (PäPa) | |||
* Anna Teittinen (PäPa) | |||
* Joonas Holviala (PäPa) | |||
* Olli Mäki (PäPa) | |||
* Teija Aaltonen (PäPa) | |||
* Niina Alatalo (PäPa) | |||
* Jenna Smolander (PäPa) | |||
* Heidi Ekblom (PäPa) | |||
* Saija Linnajärvi (PäPa) | |||
* Laura Saarikoski (PäPa) | |||
* Olli-Pekka Aimola (PäPa) | |||
* Krista Karppinen (PäPa) | |||
* Tua Välke (PäPa) | |||
* Ilmari Hirvonen (PäPa) | |||
* Tuomo Leino (PäPa) | |||
* Kaisa Merilahti (PäPa) | |||
* Enna Lyytikäinen (PäPa) | |||
* Jenna Honkanen (PäPa) | |||
* Satu Järvinen (PäPa) | |||
* Mari Olkkonen (PäPa) | |||
* Sanna-Mari Seppälä (PäPa) | |||
* Leena Stolt (PäPa) | |||
* Tytti Söderlund (PäPa) | |||
* Antti Pirttilä (PäPa) | |||
* Hilla Rudanko (PäPa) | |||
* Aino Jahnukainen (PäPa) | |||
* Laura Ritakari (PäPa) | |||
* Ilpo Nurmela (PäPa) | |||
* Sonja Vilpas (PäPa) | |||
* Katariina Toni (PäPa) | |||
* Silja Kanerva (PäPa) | |||
* Sirke Mustonen (PäPa) | |||
* Katariina Silander (PäPa) | |||
* Timo Parviainen (PäPa) | |||
* Ville Gunnari (PäPa) | |||
* Leo Jäppinen (PäPa) | |||
* Otto Korhonen (PäPa) | |||
* Essi Heinonen (PäPa) | |||
* Heidi Känkänen (PäPa) | |||
* Teemu Saksala (PäPa) | |||
* Jesse Kiviaiho (PäPa) | |||
* Juuso Mikkola (PäPa) | |||
* Suvi Joutsen (PäPa) | |||
* Sanna Kaistinen (PäPa) | |||
* Krista Kauppinen (PäPa) | |||
* Jukka Jakobson (PäPa) | |||
* Martti Suontausta (PäPa) | |||
* Joonas Taina (PäPa) | |||
* Sanni Salomaa (PäPa) | |||
* Friida Turku (PäPa) | |||
* Petteri Hyvärinen (PäPa) | |||
* Jussi Saunamäki (PäPa) | |||
* Arttu Ylilahti (PäPa) | |||
* Minna Niinimäki (PäPa) | |||
* Antti Berghem (PäPa) | |||
* Pasi Taskinen (PäPa) | |||
* Anna Voutilainen (PäPa) | |||
* Ilkka Jokipii (PäPa) | |||
* Ismo Sutela (PäPa) | |||
* Juho Toijanaho (PäPa) | |||
== Katso myös == | |||
* [[Luettelo I luokan Mannerheim-soljen saaneista]] | |||
{{tynkä/PäPa}} | |||
[[Luokka:Luettelot]] | [[Luokka:Luettelot]] | ||
[[Luokka:Ansiomerkit]] | [[Luokka:Ansiomerkit]] |
Nykyinen versio 15. kesäkuuta 2022 kello 04.33
Suomen Partiolaisten II luokan Mannerheim-solki.
Vuonna 2020 myönnetyt
- Vilma Aliklaavu, Suosirrit
- Rurik Back, Vaaran Vaeltajat
- Otto Blomberg, Susiveikot
- Joonas Brinck, Vantaan Metsänkävijät
- Niko Haaranen, Vuoren Valppaat
- Pinja Haggren, Otavaeltajat
- Kaisa-Sofia Häyhtiö, Suosirrit
- Veikko Jääskeläinen, Helsingin Erä-Leijonat
- Rebekka Kanerva, Hespartto
- Maisa Karttunen, Tikkurilan Siniset
- Anniina Klemi, Vaaran Vaeltajat
- Kaius Koivisto, Korven Koukkaajat
- Matti Kokkonen, Kaskipartio
- Asta Korpiala, Kaskipartio
- Sara Koskela, Kauka-Kuutit
- Taru Kosomaa, Kivenlahden Piilevät
- Tuomas Kukkonen, Viikin Vesikot
- Otso Kulikoff, Haagan Eräveikot
- Isabella Lafif, Kontutytöt
- Suvi Laitinen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Elsa Latvala, Hespartto
- Elina Leiniö, Haukkavuoren Haltiat
- Aino Leppäkorpi, Niipperin Nuolihaukat
- Milla Lindström, Kontutytöt
- Nea Lundell, Kivenlahden Piilevät
- Toni Melkoniemi, Mankkaan Eräsudet
- Matilda Minkkinen, Vaaran Vaeltajat
- Milla Muhonen, Kilon Kipinät
- Kira Mäkinen, Viherlaakson Peurat
- Ella Nyyssönen, Tikkurilan Siniset
- Luca Ohinmaa, NMKY:n Rastipartio
- Iris Pajunen, Töölön Tähystäjät
- Katariina Pekkonen, Tapiolan Metsänkävijät
- Maria Pekonen, Otavaeltajat
- Anna Pekonen, Otavaeltajat
- Hilla Petäjä, Tikkurilan Siniset
- Isla Purtilo, Mastonvartijat
- Moona Reunama, Korven Koukkaajat
- Malla Ruotsalainen, Kaskipartio
- Ella-Maria Räsänen, Erämetsot
- Milja Schroderus, Kauka-Kuutit
- Sauli Sillanpää, Olarinmäen Samoojat
- Oliver Sohlberg, Niipperin Nuolihaukat
- Lotta Stambej, Haukkavuoren Haltiat
- Matias Talvioja, Vuosaaren Vesipääskyt
- Ilona Tiainen, Kontutytöt
- Maria Toivola, Susiveikot
- Joel Toppinen, Koudat
- Eevi Tuomala, Pitkäjärven Vaeltajat
- Liina Valtiala, Vantaan Metsänkävijät
- Benjamin Webster, Kilon Kipinät
- Elsa Viljakainen, Haukkavuoren Haltiat
- Väinö Virtanen, Vantaan Metsänkävijät
- Lumi Ylirisku, Katajanokan Karhunkaatajat
Vuonna 2018 myönnetyt
- Elina Ahonen, Oulunkylän Käskynhaltijat
- Heidi Friberg, Vaaran Vaeltajat
- Linnea Frisk, Vuorenhaltiat
- Samuli Hakala, Vaaran Vaeltajat
- Jaime Heikkilä Dias, Töölön Siniset
- Mette Helin, Hespartto
- Liina Huttunen, Vaaran Vaeltajat
- Taru Hänninen, Korven Koukkaajat
- Fanni Jalonen, Susiveikot
- Esther Jalovaara, Vuosaaren Vesipääskyt
- Annika Järvialho, Koudat
- Jonatan Järvinen, Viherlaakson Peurat
- Anni Karlsson, Hespartto
- Suvi Kettunen, Korven Koukkaajat
- Hanna Kimmonen, Rekolan Metsäsiskot
- Sara Korjus, Töölön Tähystäjät
- Lumikukka Koskela, Korven Koukkaajat
- Pinja Lahtela, Kaskipartio
- Eveliina Lajolinna, Merimetsot
- Tatu Lehesvirta, Kaskipartio
- Tuukka Lehtinen, Mankkaan Eräsudet
- Julia Lähdesmäki, Järvihaukat
- Samuli Markkanen, Tavastit
- Siiri Matinpuro, Suosirrit
- Petrina Miettinen, Mankkaan Eräsudet
- Jimi Mäkelä, Töölön Siniset
- Nina Nurmi, Aviapartio
- Heidi Oinonen, Rekolan Metsäsiskot
- Heidi Ojala, Leppävaaran Korvenkävijät
- Pinja Palosaari, Mastonvartijat
- Lotta Partanen, Leppäpirkot
- Helmi Peräkylä, Tammisalon Metsänkävijät
- Pauliina Petrell, Vuorenhaltiat
- Elseliina Peuranen, Töölön Tähystäjät
- Sami Porio, Vantaan Metsänkävijät
- Laura Puusola, Mastonvartijat
- Siiri Päiväläinen, Vantaan Metsänkävijät
- Oona Pöyry, Kartanopartio
- Albert Raulus, Kaskipartio
- Christian Raulus, Kaskipartio
- Jannika Roto, Viherlaakson Peurat
- Sara-Maria Rönkkö, Leppäpirkot
- Miska Salmi, Rekolan Metsäveikot
- Milla Silvonen, Rekolan Metsäsiskot
- Vilhelmiina Skyttä, Kaskipartio
- Anna Syrjänen, Mastonvartijat
- Zeenab Taher, Hespartto
- Niko Tamminen, Haagan Eräveikot
- Enni Tanhuanpää, Leppäpirkot
- Elina Tanskanen, Suosirrit
- Lyydia Teittinen, Helsingin Metsänkävijät
- Inari Tiainen, Koudat
- Eino Waldén, Oulunkylän Käskynhaltijat
- Viola Varila, Vaaran Vaeltajat
- Jesse Virkki, Rekolan Metsäveikot
- Antti Vuorenmaa, Mankkaan Eräsudet
- Oskari Väyrynen, Lounapartio
- Liinu Yli-Hongisto, Tapiolan Metsänkävijät
- Eetu Äyräs, Viherlaakson Peurat
- Amanda Ääri, Korven Koukkaajat
Vuonna 2017 myönnetyt
- Markus Aalto, Karhu-Veikot
- Silja Aunola, Viherlaakson Peurat
- Visa Blad, Kulosaaren Meripartio
- Wilma Branders, Vaaran Vaeltajat
- Henri Brax, Töölön Siniset
- Hannamari Haikonen, Mastonvartijat
- Pinja Hakonen, NMKY:n Rastipartio
- Juuso Heikkilä, Mankkaan Eräsudet
- Elias Hinkkanen, Sipoonkorven Haltiat
- Emilia Hirsimaa, Erämetsot
- Taneli Immonen, Kulosaaren Meripartio
- Meri Juslin, Korven Koukkaajat
- Jesse Jyrälä, Lounapartio
- Kuisma Kasteenpohja, Kaskipartio
- Roope Kauhanen, Olarinmäen Samoojat
- Kristiina Keski-Oja, Maahiset
- Akseli Konttas, Lounapartio
- Veera Kosunen, Kulosaaren Meripartio
- Lauri Kuula, Maahiset
- Katri Kääriäinen, Haukkavuoren Haltiat
- Jenni Lappi, Vaaran Vaeltajat
- Liina Laukkanen, Hespartto
- Juulia Leinonen, Vuorenhaltiat
- Salla Lenkola, Suosirrit
- Siiri Mannermaa, Kirisiskot
- Emma Mesiä, Kartanopartio
- Emilia Niva, Karhunvartijat
- Senna Nuotio, Karhunvartijat
- Rauna Nurmi, Kuksat
- Janne Nurmisto, Olarinmäen Samoojat
- Joel Pitkänen, Vaaran Vaeltajat
- Heikki Ranta, Erämetsot
- Leo Rantalainen, Sipoonkorven Haltiat
- Eemeli Repo, Tavastit
- Akseli Rintanen, Kaskipartio
- Tiina Roto, Viherlaakson Peurat
- Ilkka Savela, Kuksat
- Ada Segerstam, Otavaeltajat
- Aku Staff, Tammisalon Metsänkävijät
- Heta Stenberg, Vuokot
- Noora Särkilampi, Vuokot
- Henri Tammeaid, Koskenhaltiat
- Ella Toimela, Karhunvartijat
- Linn Tähti, Kirisiskot
- Sanni Uosukainen, Koudat
- Aino Wahlström, Laajasalon Siniset
- Linnea Wartiovaara, Kuksat
- Camilla von Hertzen, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Marcus Vuorela, NMKY:n Rastipartio
- Iris Vuori, Vaaran Vaeltajat
- Iida Ågren, Kaskenpolttajat
Vuonna 2016 myönnetyt
- Joona Aaltonen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Mirjami Akkanen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Maiju Aspegrén, Koskenhaltiat
- Riikka Haltia, Tuikku-Tytöt
- Olli Heikkinen, NMKY:n Rastipartio
- Ella Hirvenkari, Kelotytöt
- Olli Hurme, Karhunvartijat
- Milla Hyyrynen, Susiveikot
- Emma Into, Vaaran Vaeltajat
- Elina Jalo, Maahiset
- Mandi Johansson, Tikkurilan Siniset
- Pinja Jokiranta, Vantaan Metsänkävijät
- Mikko Joronen, Järvihaukat
- Liisa Jortikka, NMKY:n Rastipartio
- Elina Jänkälä, Tikkurilan Siniset
- Timo Järvinen, Niipperin Nuolihaukat
- Marianna Kalske, NMKY:n Rastipartio
- Mikaela Kaunisaho, Niipperin Nuolihaukat
- Olli Kause, Vaaran Vaeltajat
- Merituuli Kiiski, Suosirrit
- Atte Koljonen, Vartiovuoren Pojat
- Topias Kähkönen, Vartiovuoren Pojat
- Sampo Laine, Karhu-Veikot
- Tuukka Lampinen, Vantaan Metsänkävijät
- Heini Muukkonen, Helsingin Metsänkävijät
- Santeri Nurmi, Leppävaaran Korvenkävijät
- Aino Ovaska, Nuuksion Eräkarhut
- Helmi Palonkorpi, Helsingin Metsänkävijät
- Riina Pesonen, Vaaran Vaeltajat
- Emma Pietilä, Vartiovuoren Tytöt
- Lauri Pohjola, Leppävaaran Korvenkävijät
- Iida Rantanen, Karhunvartijat
- Pauliina Riihelä, Käpytytöt
- Aura Rissanen, Katajanokan Karhunkaatajat
- Lotta Salmi, Karhunvartijat
- Hertta Seppälä, Susiveikot
- Oona Sievänen, Susiveikot
- Leo Sihvonen, Kuksat
- Nora Simanainen, Vaaran Vaeltajat
- Jalmari Stenberg, Olarinmäen Samoojat
- Kati Tanner, Vaaran Vaeltajat
- Eeva Tolonen, Suosirrit
- Kasperi Tulkki, Pitkäjärven Vaeltajat
- Enni Ustinov, Maahiset
- Ona Westerlund, Viherlaakson Peurat
- Katrin Väyrynen, Karhunvartijat
Vuonna 2015 myönnetyt
- Joosef Ali Abother, NMKY:n Rastipartio
- Ella Asikainen, Haagan Sirkut
- Tarmo Asikainen, Haagan Eräveikot
- Yuri Birjulin, Ilvesveikot
- Arttu Brax, Töölön Nuotioveikot
- Kiia Einola, Espoon Metsänkävijät
- Kaari Freese, Hespartto
- Aku Haapanen, Ilvesveikot
- Elina Hakonen, Katajanokan Karhunkaatajat
- Vilma Heczko, Koudat
- Petja Heiskanen, Töölön Siniset
- Niko Hellsten, Koudat
- Veikka Hirvonen, Vantaan Metsänkävijät
- Matias Holm, Haagan Eräveikot
- Otto Hyytiälä, Töölön Siniset
- Elisa Hälinen, Koudat
- Risto Ilomäki, Viherlaakson Peurat
- Riina Juhala, Haagan Sirkut
- Eerika Kihlström, Tuikku-Tytöt
- Rosa Kling, Kelotytöt
- Julius Korsimaa, Korven Koukkaajat
- Akseli Kulikoff, Haagan Eräveikot
- Nikolas Kurki, Vantaan Metsänkävijät
- Tiia Laine, NMKY:n Rastipartio
- Jouko Lappalainen, Helsingin Metsänkävijät
- Tanja Lebedeff, Katajanokan Karhunkaatajat
- Amanda Lindström, Koskenhaltiat
- Elli Mannermaa, Kirisiskot
- Eero Martikainen, Susiveikot
- Hilla Marttala, Niipperin Nuolihaukat
- Kaisa Mikkelä, Hespartto
- Elisa Murto, Kaskipartio
- Aku Mustalahti, Niipperin Nuolihaukat
- Aino Niemi, Korven Koukkaajat
- Lauri Nieminen, Kartanopartio
- Tuuli Paananen, Vaaran Vaeltajat
- Terhi Palviainen, Viikin Vesikot
- Alberto Politi, Haagan Eräveikot
- Helga Rissanen, Katajanokan Karhunkaatajat
- Emilia Rönnberg, Korven Koukkaajat
- Henna Sotala, Kirisiskot
- Linda Teittinen, Helsingin Metsänkävijät
- Inka Tiainen, Koudat
- Tuuli Tolsa, Katajanokan Karhunkaatajat
- Noora Torpo, Kelotytöt
- Ilona Tuovinen, Kirisiskot
- Mirja Österman, Kaskipartio
Vuonna 2014 myönnetyt
- Jutta Alho, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Ossi Dahl, Olarinmäen Samoojat
- Saana Darth, Kauka-Kuutit
- Milena Holstein, Vuokot
- Linda Hotti, Helsingin Hakatytöt
- Kiia Huttunen, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Helena Kaisanlahti, Suosirrit
- Hilla Kankaanpää, Suosirrit
- Anna Karisto, Suosirrit
- Inka Kekäläinen, Merimetsot
- Olivia Klen, Nuuksion Eräkarhut
- Kassius Kohvakka, Aarnivalkeat
- Mimmi Koikkalainen, Vantaan Metsänkävijät
- Kaisa Koivisto, Viherlaakson Peurat
- Kalle Kokko, Järvihaukat
- Hanna Kokkonen, Leppävaaran Korvenkävijät
- Henry Konnos, Niipperin Nuolihaukat
- Karoliina Kujapelto, Vaaran Vaeltajat
- Kia Kurunmäki, Hespartto
- Matias Lahtinen, Helsingin Metsänkävijät
- Siiri Launis, Suosirrit
- Niilo Lehtikuja, Niipperin Nuolihaukat
- Esa Lehtinen, Nuuksion Eräkarhut
- Marcus Liljestrand, Vantaan Metsänkävijät
- Maija Lukander, Viestitytöt
- Anna Majava, Kaskipartio
- Sofia Mohamed, Aarnivalkeat
- Tiia Mononen, Karhunvartijat
- Pinja Myllykoski, Kulosaaren Meripartio
- Reetta Määttänen, Kaskipartio
- Ida Niemelä, Käpytytöt
- Sakari Niemi, Vartiovuoren Pojat
- Elina Pursiainen, Aarnivalkeat
- Janina Rapo, Vantaan Metsänkävijät
- Leevi Saarelainen, Jeanne d'Arc
- Sonja Salmi, Suosirrit
- Roope Savolainen, Jeanne d'Arc
- Ikra Sheikh, Helsingin Kotkat
- Eerika Simoinen, Susiveikot
- Otto Snellman, Maahiset
- Kari Söderqvist, Aarnivalkeat
- Timo Takala, Mankkaan Eräsudet
- Otto Tarkka, Koudat
- Sara Touhonen, Karhunvartijat
- Oskari Tulkki, Pitkäjärven Vaeltajat
- Henri Tuoma, Vuorenhaltiat
- Roosa Turkia, Viherlaakson Peurat
- Saskia Tykkyläinen, Vuorenhaltiat
- Terhi Törrönen, Haagan Sirkut
- Ronja Uusitalo, Helsingin Metsänkävijät
- Tiina Varhee, Haagan Sirkut
- Juho Vihermaa, Helsingin Metsänkävijät
- Olli Virojärvi, Järvihaukat
- Pekka Vuorenlehto, Otavaeltajat
Vuonna 2013 myönnetyt
- Eetu Alonen, Tikkurilan Siniset
- Soile Bäckström, Vaaran Vaeltajat
- Moona Darth, Kauka-Kuutit
- Reetta Grönlund, Maahiset
- Essi Haltia, Tuikku-Tytöt
- Liisa Harve, Kilon Kipinät
- Mikko Jalo, Maahiset
- Fiona Jokivuolle, Kulosaaren Meripartio
- Johanna Jormakka, Kivenlahden Piilevät
- Laura Kanninen, Vaaran Vaeltajat
- Anni Katajarinne, Vuorenhaltiat
- Iiris Kihlström, Tuikku-Tytöt
- Lotta Konttas, Haukkavuoren Haltiat
- Aleksander Korelin, Koskenhaltiat
- Pinja Korvenoja, Hespartto
- Tuomas Lebedeff, Katajanokan Karhunkaatajat
- Aleksi Lehtonen, Tikkurilan Siniset
- Jesse Leino, Haagan Eräveikot
- Henri Leppänen, Susiveikot
- Mikael Liljestrand, Vantaan Metsänkävijät
- Thomas Liljestrand, Vantaan Metsänkävijät
- Juuli Rantaniemi, Viestitytöt
- Elina Rauhala, Kilon Kipinät
- Siiri Rekola, Helsingin Metsänkävijät
- Iida Rotko, Järvihaukat
- Laura Setälä, Haukkavuoren Haltiat
- Paula Silfverberg, Kivenlahden Piilevät
Vuonna 2012 myönnetyt
- Aleksi Aalto, Mustat Veljet
- Aino Airaksinen, Järvihaukat
- Anna Alanko, Hakasiskot
- Elsa Hanninen, Haagan Sirkut
- Inkeri Hannonen, Järvihaukat
- Saara Heikkilä, Koudat
- Jannica Hellén, Kartanopartio
- Sanni Hietanen, Vuorenhaltiat
- Joonas Hyrsky, Vantaan Jokiversot
- Aliisa Hyvönen, Helsingin Hakatytöt
- Joni Ijäs, Koskenhaltiat
- Patrik Illman, Karhunvartijat
- Linnea Iskanius, Sipoonkorven Haltiat
- Minea Jokivuolle, Kulosaaren Meripartio
- Hannes Kokkonen, Helsingin Metsänkävijät
- Aapo Korjula, Korven Koukkaajat
- Mikko Kymäläinen, Maahiset
- Otso Lappalainen, Helsingin Metsänkävijät
- Johanna László, Viikin Vesikot
- Silja Lehti, Järvihaukat
- Alex Malm, Kaskipartio
- Matti Mannonen, Vuorenhaltiat
- Joel Mantela, Kaskipartio
- Salla Marttala, Niipperin Nuolihaukat
- Noora Nisula, Haagan Sirkut
- Mikko Oinas, Vuoren Valppaat
- Anni Piekkala, Kaskipartio
- Iiris Rekola, Helsingin Metsänkävijät
- Ville Rinkineva, Navigatores
- Elina Rinta-aho, Vartiovuoren Tytöt
- Lauri Saarikoski, Viikin Vesikot
- Janika Saarinen, Maahiset
- Aino Sahlberg, Pitkäjärven Vaeltajat
- Roosa Saloheimo, Järvihaukat
- Venla Santalahti, Vartiovuoren Tytöt
- Sallamari Soine, Koudat
- Johanna Suur-Uski, Sipoonkorven Haltiat
- Inga Taivaloja, Kaskipartio
- Laura Takki, Nuuksion Eräkarhut
- Jussi Tiihonen, Vuoren Valppaat
- Olli Tuominen, Vantaan Jokiversot
- Iina Vartia, Koudat
- Oskari Vierijärvi, Otavaeltajat
- Henrik Vuornos, Pitkäjärven Vaeltajat
- Anni Yli-Kivistö, Koskenhaltiat
- Hanna Österman, Kaskipartio
Vuonna 2011 myönnetyt
- Hanna Arimo, Tapiolan Metsänkävijät
- Kristiina Dahl, Olarinmäen Samoojat
- Anna Haikarinen, Kaskipartio
- Laura Hakala, Koudat
- Ville Hautala, Ilvesveikot
- Leo Heinonen, Töölön Siniset
- Melina Hiltunen, Tikkurilan Siniset
- Erika Ijäs, Vartiovuoren Tytöt
- Jenny Iskanius, Sipoonkorven Haltiat
- Taru Kankainen, Meritähdet
- Sini Koivula, Maahiset
- Mika Kortelainen, Kilon Kipinät
- Susanna Koskinen, Susiveikot
- Kaisa Kuuskoski, Kulosaaren Meripartio
- Ilona Laine, Kartanopartio
- Onni Lampi, Helsingin Kotkat
- Ville Laurikainen, Olarinmäen Samoojat
- Jani Lehto, Koudat
- Senni Lindén, Kartanopartio
- Mika Länsimäki, Ilvesveikot
- Ville Majamaa, Viikin Vesikot
- Silja Markkula, Sipoonkorven Haltiat
- Kaisa Marttinen, Haagan Sirkut
- Marie Mod, Meritähdet
- Sami Mustonen, Kivenlahden Piilevät
- Neea Nukarinen, Kelotytöt
- Juho Nurmi, Haagan Eräveikot
- Susanne Rantanen, Susiveikot
- Noona Rautajärvi, Kelotytöt
- Miska Rissanen, Töölön Siniset
- Matias Saarinen, Kilon Kipinät
- Marja Saarinen, Kaskipartio
- Salla Salokanto, Kaskipartio
- Kaisla Sanaslahti, Koudat
- Daniel Sazonov, Huipunvaltaajat
- Mia Snell, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Wilhelmiina Toivo, Kulosaaren Meripartio
- Asta Tukiainen, Kauka-Kuutit
Vuonna 2010 myönnetyt
- Hanna Arimo, Tapiolan Metsänkävijät
- Niklas Brander, Vantaan Metsänkävijät
- Annukka Debenjak, Leppävaaran Korvenkävijät
- Bigga Haataja, Kontutytöt
- Tuomas Haavikko, Helsingin Sinihaukat
- Nelli Heikkinen, Susiveikot
- Anniina Hämäläinen, Kontutytöt
- Ilari Immonen, Kulosaaren Meripartio
- Antti Jalo, Maahiset
- Netta Jukarainen, Helsingin Kalevan Tytöt
- Katri Järvinen, Niipperin Nuolihaukat
- Iida Kalske, Espoon Metsänkävijät
- Carolyn Kaunisaho, Niipperin Nuolihaukat
- Siiri Kihlström, Tuikku-Tytöt
- Julia Kilpi, Korven Koukkaajat
- Mikko Kivikoski, Koudat
- Lotta Klemetti, Jeanne d'Arc
- Anna Kokko, Erämetsot
- Erika Koponen, Koudat
- Helinä Koski, Susiveikot
- Aleksi Kyöttinen, Ilvesveikot
- Erno Laakso, Mustat Veljet
- Leo Lehtinen, Vaaran Vaeltajat
- Jori Leino, Niipperin Nuolihaukat
- Karoliina Manninen, Kauka-Kuutit
- Sami Mattsson, Vantaan Metsänkävijät
- Karri Meriläinen, Haagan Eräveikot
- Malla Muhonen, Kilon Kipinät
- Johannes Niinikoski, Merimetsot
- Oliver Ojala, Kaskipartio
- Mari Pääkkönen, Maahiset
- Susanna Raappana, NMKY:n Rastipartio
- Sofia Repo, Kulosaaren Meripartio
- Eeva Riivari, Maahiset
- Santeri Salo, Vaaran Vaeltajat
- Karoliina Skyttä, Kaskipartio
- Sofia Tuisku, Vaaran Vaeltajat
- Maiju Tunkelo, Jeanne d'Arc
- Petra Tuomiranta, Viherlaakson Peurat
Vuonna 2009 myönnetyt
- Johannes Andelin, Helsingin Siniset
- Victoria Eklund, Myyrpartio
- Nina Enroth, Vartiovuoren Tytöt
- Veera Hakaste, Tellervoiset
- Riikka Heine, Järvihaukat
- Markus Helaniemi, Ilvesveikot
- Salla Herranen, Kirisiskot
- Magda Horváth, Kirisiskot
- Jasmin Joenperä, Leppävaaran Korvenkävijät
- Noora Järvi, Järvihaukat
- Saila Karesniemi, Koudat
- Verna Kirsi, Koudat
- Aliisa Koivisto, Hespartto
- Laura Koivisto, Korven Koukkaajat
- Eino Kupias, Navigatores
- Mika Kääriäinen, Jeanne d'Arc
- Eeropekka Lehtinen, Töölön Nuotioveikot
- Aino Lipsanen, Jeanne d'Arc
- Inka Lähteenaro, Helsingin Metsänkävijät
- Liina Mansukoski, Kulosaaren Meripartio
- Touko Nieminen, Töölön Nuotioveikot
- Saila Nurkka, Kulosaaren Meripartio
- Oona Parviainen, Järvihaukat
- Kukka Pasonen, Kelotytöt
- Pihla Pitkänen, Karhunvartijat
- Laura Saarlo, Kaskipartio
- Sini-Pilvi Silen, Oulunkylän Virkut
- Aarno Sirpi, Helsingin Siniset
- Ohto Soininvaara, Katajanokan Karhunkaatajat
- Vivi Staffans, Toimen Tytöt
- Mirva Talusén, Lauttasaaren Luotsitytöt
- Elisa Teräs, Kaskipartio
- Anu Tuomela, Viestitytöt
- Elias Tyrni, Karhunvartijat
- Miikka Uosukainen, Karhunvartijat
- Nora Varkila, Navigatores
- Inka Viitaniemi, Brysselin Tuulihaukat
- Kiira Virolainen, Vartiovuoren Tytöt
Vuonna 2006 myönnetyt
- Kaisa Asiainen (NMKY:n Rastipartio)
- Ralf Baumann (Töölön Siniset)
- Sonja Eloranta (Kontutytöt)
- Lauri Hållfast (Vantaan Metsänkävijät)
- Heidi Höök (Jeanne D'Arc)
- Tero Immonen (Koudat)
- Neea Jukarainen (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Mirka Juntunen (Kelotytöt)
- Jutta Juvenius (Suosirrit)
- Kata-Maria Järvinen (Piisamit)
- Ville Kallis (Koudat)
- Anni Karsma (Korven Koukkaajat)
- Antti Kolehmainen (Myyrpartio)
- Tytti Kontulainen (Haagan Sirkut)
- Henna-Riikka Kuusisto (Jeanne D'Arc)
- Kaisa Kyrö (Katajanokan Karhunkaatajat)
- Jonna Lahtinen (Kivenlahden Piilevät)
- Sini Laine (Haagan Sirkut)
- Henri Lankinen (Helsingin Eräkaverit)
- Lauri Lankinen (NMKY:n Rastipartio)
- Paula Laurila (Kaskipartio)
- Noora Lehtovaara (Tikkurilan Siniset)
- Anna-Gerissa Lyyra (Piisamit)
- Linda Manner (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Niko Matinpalo (Kulosaaren Meripartio)
- Olli Mattila (Töölön Siniset)
- Heidi Mood (Meritähdet)
- Anna-Maria Muhli (Tikkurilan Siniset)
- Nelli Myllylä (Eiran Vihervillit)
- Viivi Oulasvirta (Pakilan Vuorenhaltiat)
- Lauri Pankka (Helsingin Metsänkävijät)
- Emilia Paronen (Helsingin Erä-Majavat)
- Markku Pitkänen (Korven Koukkaajat)
- Walter Pomell (Lauttapartio)
- Jutta Puomio (Pitkäjärven Vaeltajat)
- Laura Reunanan (Kulman Kiertäjät)
- Veera Ryynänen (Helsingin Kalevan Tytöt)
- Leea Seppänen (Tuikku-Tytöt)
- Maija Siiki (Kulman Kiertäjät)
- Heli-Tuulia Sipponen (Katajanokan Karhunkaatajat)
- Enni Sonkeri (Tellervoiset)
- Johanna Syväniemi (Aarnivalkeat)
- Ville Söderlund (Karhunvartijat)
- Anni Tarvonen (NMKY:n Rastipartio)
- Jere Vepsä (NMKY:n Rastipartio)
- Arto Vesamo (Vantaan Metsänkävijät)
- Suvi Viljaranta (Vantaan Metsänkävijät)
- Ilari Vuoroksa (Koudat)
- Mirja Zitting (Kelotytöt)
Vuonna 2005 myönnetyt
- Aura Piha (PäPa)
- Elina Erander (PäPa)
- Grigori Fedorets (PäPa)
- Maija Hanhilahti (PäPa)
- Elina Heikinheimo (PäPa)
- Saara Hyrkkö (PäPa)
- Eetu Immonen (PäPa)
- Ville Juhantalo (PäPa)
- Anne Jurvanen (PäPa)
- Enni Juvenius (PäPa)
- Jarkko Jyrhämä (PäPa)
- Antti Kakkola (PäPa)
- Salla Kauppi (PäPa)
- Liisa Kauramäki (PäPa)
- Arto Kiviluoto (PäPa)
- Laura Kohonen (PäPa)
- Noora Kokko (PäPa)
- Frans Korhonen (PäPa)
- Heidi Korhonen (PäPa)
- Riina-Malla Kosonen (PäPa)
- Anni Kukka (PäPa)
- Mirkka Laine (PäPa)
- Hanna Lindell (PäPa)
- Olli-Pekka Lintu (PäPa)
- Salla Lönnberg (PäPa)
- Minna Maasilta (PäPa)
- Mira Malhotra (PäPa)
- Salla Malin (PäPa)
- Riikka Mononen (PäPa)
- Salla Mustonen (PäPa)
- Anne Mäkinen (PäPa)
- Laura Narvo (PäPa)
- Lena Nelskylä (PäPa)
- Arri Niemenmaa (PäPa)
- Katariina Paasio (PäPa)
- Hanna Piirainen (PäPa)
- Miia-Liisa Pulkkinen (PäPa)
- Riina Puranen (PäPa)
- Simo Pynnönen (PäPa)
- Annika Pätiälä (PäPa)
- Suvi Rautvuori (PäPa)
- Salla Salmela (PäPa)
- Henri Salmela (PäPa)
- Tiina Salmela (PäPa)
- Erica Sauvala (PäPa)
- Anna-Maria Suominen (PäPa)
- Teemu Tammilehto (PäPa)
- Essi Tarvonen (PäPa)
- Kaisa Tervala (PäPa)
- Riikka Tunkelo (PäPa)
- Marie Tuomarila (PäPa)
- Milja Tuomivaara (PäPa)
- Lauri Uusivuori (PäPa)
- Elina Vesanto (PäPa)
- Mira Virtanen (PäPa)
- Juhana Joensuu (PäPa)
Vuonna 2004 myönnetyt
- Heli Pentikäinen (PäPa)
- Eija Syväniemi (PäPa)
- Anna Teittinen (PäPa)
- Joonas Holviala (PäPa)
- Olli Mäki (PäPa)
- Teija Aaltonen (PäPa)
- Niina Alatalo (PäPa)
- Jenna Smolander (PäPa)
- Heidi Ekblom (PäPa)
- Saija Linnajärvi (PäPa)
- Laura Saarikoski (PäPa)
- Olli-Pekka Aimola (PäPa)
- Krista Karppinen (PäPa)
- Tua Välke (PäPa)
- Ilmari Hirvonen (PäPa)
- Tuomo Leino (PäPa)
- Kaisa Merilahti (PäPa)
- Enna Lyytikäinen (PäPa)
- Jenna Honkanen (PäPa)
- Satu Järvinen (PäPa)
- Mari Olkkonen (PäPa)
- Sanna-Mari Seppälä (PäPa)
- Leena Stolt (PäPa)
- Tytti Söderlund (PäPa)
- Antti Pirttilä (PäPa)
- Hilla Rudanko (PäPa)
- Aino Jahnukainen (PäPa)
- Laura Ritakari (PäPa)
- Ilpo Nurmela (PäPa)
- Sonja Vilpas (PäPa)
- Katariina Toni (PäPa)
- Silja Kanerva (PäPa)
- Sirke Mustonen (PäPa)
- Katariina Silander (PäPa)
- Timo Parviainen (PäPa)
- Ville Gunnari (PäPa)
- Leo Jäppinen (PäPa)
- Otto Korhonen (PäPa)
- Essi Heinonen (PäPa)
- Heidi Känkänen (PäPa)
- Teemu Saksala (PäPa)
- Jesse Kiviaiho (PäPa)
- Juuso Mikkola (PäPa)
- Suvi Joutsen (PäPa)
- Sanna Kaistinen (PäPa)
- Krista Kauppinen (PäPa)
- Jukka Jakobson (PäPa)
- Martti Suontausta (PäPa)
- Joonas Taina (PäPa)
- Sanni Salomaa (PäPa)
- Friida Turku (PäPa)
- Petteri Hyvärinen (PäPa)
- Jussi Saunamäki (PäPa)
- Arttu Ylilahti (PäPa)
- Minna Niinimäki (PäPa)
- Antti Berghem (PäPa)
- Pasi Taskinen (PäPa)
- Anna Voutilainen (PäPa)
- Ilkka Jokipii (PäPa)
- Ismo Sutela (PäPa)
- Juho Toijanaho (PäPa)
Katso myös
Tämä Pääkaupunkiseutuun liittyvä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikiä laajentamalla artikkelia.