Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Lisää L-SP:n lippukuntia) |
(Pohjanmaan lippukuntia A-K) |
||
Rivi 31: | Rivi 31: | ||
|- | |- | ||
|[[Eräkamut]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/eka/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Eräkamut]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/eka/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Eräkurjet]] || http://www.erakurjet.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Erä-Pirkot]] || http://lempaalapartio.info || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Erä-Pirkot]] || http://lempaalapartio.info || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 54: | Rivi 56: | ||
|- | |- | ||
|[[Haagan Sirkut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/hasi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Haagan Sirkut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/hasi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Haapajärven Eräpartio]] || http://haapajarvenerapartio.yhdistysavain.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Hakasiskot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/haka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Hakasiskot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/haka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 109: | Rivi 113: | ||
|[[Hespartto]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/ho/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Hespartto]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/ho/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Het-partio]] || http://koti.mbnet.fi/het04/ || [[ | |[[Het-partio]] || http://koti.mbnet.fi/het04/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Hiipan Pojat]] || http://www.hiipanpojat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Hiipan Pojat]] || http://www.hiipanpojat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 138: | Rivi 142: | ||
|- | |- | ||
|[[Härmälän Ilvestytöt]] || http://ilvestytot.suntuubi.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Härmälän Ilvestytöt]] || http://ilvestytot.suntuubi.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Härmän Tähystäjät]] || http://www.harmantahystajat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|} | |} | ||
==I== | ==I== | ||
{| | {| | ||
|[[ | |[[Ilkan Partiolaiset]] || http://ip.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Illinkiertäjät]] || https://sites.google.com/site/illinkiertajatry/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Ilpoisten Vuorenkävijät]] || http://www.ivk.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Ilpoisten Vuorenkävijät]] || http://www.ivk.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 169: | Rivi 177: | ||
|- | |- | ||
|[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/juvesi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/juvesi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Jurvan Saloveikot]] || http://jurvansaloveikot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Juuan Kiitäjät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/juki/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Juuan Kiitäjät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/juki/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 213: | Rivi 223: | ||
|- | |- | ||
|[[Kankaanpään Korpiveikot]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/kkv/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kankaanpään Korpiveikot]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/kkv/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kannuksen Korvenkävijät]] || http://www.kannuksenkorvenkavijat.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kantvikin Tulentekijät]] || http://www.kolumbus.fi/la-ku/KantTuTe/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Kantvikin Tulentekijät]] || http://www.kolumbus.fi/la-ku/KantTuTe/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 242: | Rivi 254: | ||
|[[Katajanokan Karhunkaatajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkk/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Katajanokan Karhunkaatajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkk/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kauhajoen Kytöveikot]] || http://www. | |[[Kauhajoen Kytöveikot]] || http://www.kkvpartio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kaukapartio]] || http://www.kaukapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kaukapartio]] || http://www.kaukapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 251: | Rivi 263: | ||
|- | |- | ||
|[[Kelovartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/keva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kelovartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/keva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Keravan Korvenpojat]] || http://www.korvenpojat.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Keravan Korvenpojat]] || http://www.korvenpojat.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 270: | Rivi 280: | ||
|[[Kiikan Leiripeikot]] || http://kilpe.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kiikan Leiripeikot]] || http://kilpe.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kiimingin Virkut]] || http://www.kiiminginvirkut. | |[[Kiimingin Virkut]] || http://www.kiiminginvirkut.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kilon Kipinät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kilon Kipinät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 285: | Rivi 295: | ||
|- | |- | ||
|[[Koijärven Kurjet]] || http://kurjet.weebly.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Koijärven Kurjet]] || http://kurjet.weebly.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kokkopartio]] || http://www.kokkopartio.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kolkankävijät]] || http://www.kolkankavijat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kolkankävijät]] || http://www.kolkankavijat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 299: | Rivi 311: | ||
|- | |- | ||
|[[Koskenhaltiat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/koha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Koskenhaltiat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/koha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Koskiveikot]] || http://www.koskiveikot.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kostian Kahlaajat]] || http://kostiankahlaajat.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kostian Kahlaajat]] || http://kostiankahlaajat.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 326: | Rivi 340: | ||
|[[Kupittaan Henrikinpojat]] || http://www.kupittaanhenrikinpojat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kupittaan Henrikinpojat]] || http://www.kupittaanhenrikinpojat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kurikan Korvenkävijät]] || http:// | |[[Kurikan Korvenkävijät]] || http://kurikankorvenkavijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kurkisuon Rusakot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuru/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kurkisuon Rusakot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuru/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 333: | Rivi 347: | ||
|- | |- | ||
|[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusankosken Metsänkävijät]] || http://k-m-k.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kuusankosken Metsänkävijät]] || http://k-m-k.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 673: | Rivi 685: | ||
|- | |- | ||
|[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Samposet]] || http://samposet.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Santamäen Palokärjet]] || https://sites.google.com/site/palokarjet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Santamäen Palokärjet]] || https://sites.google.com/site/palokarjet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] |
Versio 23. kesäkuuta 2014 kello 08.06
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |