Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Pohjanmaan lippukuntia L-V) |
(Pohjanmaan lippukuntia) |
||
Rivi 118: | Rivi 118: | ||
|- | |- | ||
|[[Hiistulen Tytöt]] || http://www.vipohity.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Hiistulen Tytöt]] || http://www.vipohity.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Himangan Nuotioveljet]] || http://nuotioveljet.kotisivuja.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Hirviveikot]] || http://www.hirviveikot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Hirviveikot]] || http://www.hirviveikot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 390: | Rivi 392: | ||
|- | |- | ||
|[[Lakeuden Eräpartio]] || http://www.erapartio.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Lakeuden Eräpartio]] || http://www.erapartio.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Lakeuden Vartijat]] || https://sites.google.com/site/lakeudenvartijat/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lammin Evonkävijät]] || https://sites.google.com/site/lamminevonkaevijaet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Lammin Evonkävijät]] || https://sites.google.com/site/lamminevonkaevijaet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 432: | Rivi 436: | ||
|- | |- | ||
|[[Littoisten Pirtapiiat]] || http://www.lipi.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Littoisten Pirtapiiat]] || http://www.lipi.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Liungilan Eränkävijät]] || http://www.liungilanerankavijat.com/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lohjan Eräveikot]] || http://www.eraveikot.org/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Lohjan Eräveikot]] || http://www.eraveikot.org/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 493: | Rivi 499: | ||
|- | |- | ||
|[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Muhoksen Metsänkävijät]] || http://www.muhoksenseurakunta.fi/toiminta/partio/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Mustat Veljet]] || http://www.mustatveljet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mustat Veljet]] || http://www.mustatveljet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 782: | Rivi 790: | ||
|- | |- | ||
|[[Tervaksentekijät]] || http://terte.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tervaksentekijät]] || http://terte.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Tervapartio]] || http://www.tervapartio.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Tervastuli]] || http://www.tervastuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Tervastuli]] || http://www.tervastuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 796: | Rivi 806: | ||
|- | |- | ||
|[[Tikkurilan Siniset]] || http://www.siniset.com || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Tikkurilan Siniset]] || http://www.siniset.com || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Toho-Taivaltajat]] || http://tohotaivaltajat.nettisivu.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Toijalan Eräveikot]] || http://www.toer.org/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Toijalan Eräveikot]] || http://www.toer.org/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 900: | Rivi 912: | ||
|- | |- | ||
|[[Viipurin Metsänkävijät]] || http://www.viipurinmetsankavijat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Viipurin Metsänkävijät]] || http://www.viipurinmetsankavijat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] |
Versio 24. kesäkuuta 2014 kello 09.25
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |