Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (Maaningan Maahiset, Nääs-Partio, pientä korjailua) |
(Lapin lippukunnat) |
||
Rivi 161: | Rivi 161: | ||
|- | |- | ||
|[[Ilvesveikot]] || http://www.ilvesveikot.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Ilvesveikot]] || http://www.ilvesveikot.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Inarin Tunturisudet]] || http://www.inarintunturisudet.partio.net/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |||
|} | |} | ||
==J== | ==J== | ||
Rivi 385: | Rivi 387: | ||
|- | |- | ||
|[[Kärkölän Kärpät]] || https://sites.google.com/site/kaerkoelaenkaerpaetry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kärkölän Kärpät]] || https://sites.google.com/site/kaerkoelaenkaerpaetry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kätkän Kävijät]] || https://sites.google.com/site/katkankavijat/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |||
|} | |} | ||
Rivi 409: | Rivi 413: | ||
|[[Lammin Evonkävijät]] || https://sites.google.com/site/lamminevonkaevijaet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Lammin Evonkävijät]] || https://sites.google.com/site/lamminevonkaevijaet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lapin Kiehiset ja Kivekkäät]] || http://www. | |[[Lapin Kiehiset ja Kivekkäät]] || http://www.lakijaki.fi/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lapinlahden Siniveikot]] || http://www.lapinlahdenseurakunta.fi/00010127-lapinlahden-siniveikot-ry || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Lapinlahden Siniveikot]] || http://www.lapinlahdenseurakunta.fi/00010127-lapinlahden-siniveikot-ry || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lapin Samoilijat]] || http://www. | |[[Lapin Samoilijat]] || http://www.lapinsamoilijat.net/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lappeen Siniset]] || http://www.lappeensiniset.net/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Lappeen Siniset]] || http://www.lappeensiniset.net/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
Rivi 488: | Rivi 492: | ||
|[[Mastonvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mastonvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mellan Kiipijät]] || http://www. | |[[Mellan Kiipijät]] || http://www.mellankiipijat.fi/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mellilän Menninkäiset]] || https://sites.google.com/site/mellilanmenninkaiset/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Mellilän Menninkäiset]] || https://sites.google.com/site/mellilanmenninkaiset/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 547: | Rivi 551: | ||
|- | |- | ||
|[[Nakkilan Partiolaiset]] || http://www.nakkilanpartiolaiset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Nakkilan Partiolaiset]] || http://www.nakkilanpartiolaiset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Napapiirin Tytöt]] || http://www.naty.fi/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Nastapartio]] || http://nastapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nastapartio]] || http://nastapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 613: | Rivi 619: | ||
|[[Pateniemen Polunpolkijat]] || http://www.pateniemenpolunpolkijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pateniemen Polunpolkijat]] || http://www.pateniemenpolunpolkijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pellon Pailakat]] || | |[[Pellon Pailakat]] || https://sites.google.com/site/pellonpailakat2/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Perttelin Piketit]] || http://www.perttelinpiketit.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Perttelin Piketit]] || http://www.perttelinpiketit.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 637: | Rivi 643: | ||
|[[Pohjan Ilves]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/poil/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pohjan Ilves]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/poil/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pohjan Tytöt ja Sissit]] || | |[[Pohjan Tytöt ja Sissit]] || https://sites.google.com/site/tornionpartiolaiset/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Pohjolan Tytöt]] ja [[Kemin Kotkat]] || https://sites.google.com/site/potykeko/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.pareenpolttajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.pareenpolttajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] |
Versio 25. kesäkuuta 2014 kello 15.47
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |